Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erzsébet magyar királyné,...

Erzsébet magyar királyné, azaz Sisi valóban anorexiás volt?

Figyelt kérdés
Szerintem a világ egyik legszebb hölgye volt (de természetesen a szépség relatív, mindenkinek más a "szép"), viszont azt hallottam, hogy a királynő "anorexiában" szenvedett! Ez valóban így volt?
2012. febr. 1. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nagyon kínosan ügyelt az alakjára, volt hogy napokig nem evett semmit. De sok könyv van róla, szinte mindegyik írja. Érdemes olvasni, szerintem nagyon izgalmas élete volt.
2012. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekességképpen jegyezzük meg, hogy a táplálkozászavarok nemcsak a mai modellek betegsége. A XIX. század egyik legendás szépsége, Erzsébet királynő (Sissi) is hasonló tünetekkel küzdött: 170 centi feletti testmagasságához mindössze 50 centis derékbőség párosult. Tüneteire legyen példa egyik udvarhölgye, Festetics Mária grófnő korabeli nyelvezetű levele, melyben mint mindig, ezúttal is írt Őfelsége állapotáról "kolléganőjének", Ferenczy Idának:

"Ő felsége mondom neked uj néz ki - hogy az embernek fáj a szíve. Persze a "cura" is - de gondolt a rögeszmét hogy hízik. Hát érted hogy ilyen curával lehetetlen jól kinézni és hidd el - ha nem kérném annyit - mint tészem - azt hiszem már éhen hált volna meg!! Keveset aludni - sokat járni - vaddon izzadni - nem enni - fürödni - inni - rémítő.""

2012. febr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 DDD97 válasza:
91%
Nemtudom, nekem soha nem tűnt szép nőnek, nem volt kisugárzása szerintem. gyébként beképzelt volt, és 25-30 éves kora után nem engedte hogy lefessék a teljes való önmagát, mert öregnek és kövérnek gondolta magát, tehát amik festményke utána készültek róla, mind egy kicsit alakítva van :) köztudott, hogy a kor szokása szerint ő is eszméletlen fűzőket hordott... halálának napján, amikor a Genfi-tónál volt szintén egy "lélegzetelállító" fűző volt rajta, amikor szíven szúrta a merénylő... mivel a fűző az egész vérkeringését elszorította még 30 percig életben maradt.
2012. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Mi is az az anorexia?
2018. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!