Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A cisztát a doki UH-val...

A cisztát a doki UH-val azonnal kiszúrná? Vagy méhen kívüli terhesség?

Figyelt kérdés
Pénteken voltam nőgyógyásznál, terhesség gyanújával, mert 21-én kellett volna megjönnie, de azóta se jött, viszont kb. 25-e óta néha egy nagyon csekély mennyiségű barnás maszatolgatás előfordul. 26-án pozit teszteltem. A doki megvizsgált, és az UH-n nem látott vizzel teli petezsákot, de azt mondta ettől még nem kizárt, mert azért valami van ott. Ettől a valami van ott mondattól kicsit beparáztam... ha mondjuk ciszta lenne, akkor azt csak tudta volna nem? Vagy méhen kívüli terhesség? Odaadta az UH képet, de én ebből nem tudok semmit kivenni.
2012. febr. 5. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mit írt/írt valamit a leletedre? Egyébként ha csak pár napos a terhesség, akkor még egyáltalán nem biztos, hogy látszik az UH-on - a ciszta az jól látszana. Abból következtetek, hogy odaadta az ultrahang képet: szerintem egy nagyon korai terhesség lehet, ami még nem látszik jól kivehetően.
2012. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A leleten az van, hogy rendesnél nagyobb, puhább méh, szabad hasűri foly. nem látható az uterusban korai grav. biztonsággal nem véleményezhető. Szerdán kell laborba mennem terhességi tesztre, 1 hét múlva kontrollra, és ha a vérzés erősödik akkor kórházba. Viszont tényleg, ha korai terhesség, akkor mért van ez a barnázós dolog már több mint egy hete? :S
2012. febr. 5. 19:11
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

-Pecsételő vérzés sok nőnél gyakori a terhesség első trimeszterében, sokan ezt összetévesztik a normál menstruációval és így nem jönnek rá időben, hogy terhesek. Valószínüleg nálad csak arról van szó, hogy mivel nagyon korai a terhességed, a hormonjaid még nem álltak be a terhesség alatti egyensúlyukra, így picit vérezgetsz, amikor amúgy a menseszed lett volna. Amikor a baba épp beágyazódik a méhedbe, az is járhat pici vérzéssel, ami szintén normális. Ha ez erősebbé válna, akkor irány az orvos, de a barnás, pirosas, kimondottan enyhe vérezgetés még teljesen normális ilyen korai szakaszban!


"A leleten az van, hogy rendesnél nagyobb, puhább méh, szabad hasűri foly. nem látható az uterusban korai grav. biztonsággal nem véleményezhető."

- rendesnél nagyobb, puhább méh = terhességre utal, de a nagyon korai terhességben még semmi más, ennél biztosabb nem látszik. Erre mondhatta, hogy "van ott valami", csak gondolom babonából nem akart még gratulálni, de azért az UH-felvételt odaadta emlékbe :)


- szabad hasűri folyadék nem látható = nincs méhen kívüli terhességre utaló semmilyen jel,.. ami jó hír


- az uterusban korai grav. biztonsággal nem véleményezhető = A korai (méhen belüli) terhességet viszont még nem lehet teljes biztonsággal megállapítani, mivel a petezsák, magzat majd csak a terhesség 5., max. 6. hetének végére lesz látható. Eddig a legbiztonságosabb a terhességi teszt vérből, ami lehet álnegatív, tehát akkor se keseredj el, ha esetleg a 6. hét végéig nem minden teszted lenne pozitív.

2012. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Huhh, köszönöm, most egy kicsit megnyugtattál. :) Remélem igazad lesz, és a kontollon már látszódni fog a babó. :)
2012. febr. 5. 19:43
 5/18 A kérdező kommentje:
Megcsinálták a vizelet tesztet a laborba, de negatív lett, viszont itthoni terhességi tesztem azóta 2 is lett pozitív, és amúgy semmi változás. Ilyenkor mi van?
2012. febr. 10. 19:11
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia! Írtam, hogy korai terhesség lehet álnegatív, főleg ha vizeletből nézik, álpozitív viszont csak nagyon nagyon ritkán és akkor sem sorozatosan,tehát ne add fel a reménykedést! Vannak, akikben teljesen normális, egészséges, már ultrahangon is javában látszó terhesség mellett is alacsonyabb a hCG, és ezért csak érzékenyebb tesztekkel, vagy a reggeli, "töményebb" középvizeletből tudnak pozitív eredményt felmutatni és azt sem mindig. A [link] oldalon szerintem jól és tömören összefoglalják a témát, illetve itt utánajárhatsz a vérből végzett teszt előnyeinek és az álpozitív tesztek lehetséges okainak is. Nagyon jól és szakmaian összefoglalták, úgyhogy ide nem írom le :) Semmiképpen ne add fel a reménykedést, az UH-lelet alapján ez egy nagyon-nagyon fiatal terhesség lehet! Majd írd meg, hogy mi lett veletek! :)
2012. febr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jajj, úgy örülök, hogy megtaláltál megint, reménykedtem, hogy ha felhozom a topikot akkor betérsz. :) Te egyébként valami szakmabeli vagy? :) Nagyon köszönöm a bíztatást!
2012. febr. 10. 21:30
 8/18 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem :) Egyébként igen, 28/N gyógyszerész vagyok, illetve a családom és "foglalkozási ártalomként" a baráti köröm nagy része is egészségügyis. Pár nap, esetleg hét múlva, ha már szívhang is lesz, az ultrahangon úgyis minden kiderül - drukkolok, majd írd meg, mi lett!
2012. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak bemeséltem magamnak eddig, hogy terhes vagyok, és azért nem jött meg, tudatalatti meg hasonlók, de 15 perce rámjött egy mindjárt megjön érzés, és kicsit jobban vérezgetni kezdtem... Ha jobban rákezd, akkor menjek az ügyeletre?
2012. febr. 11. 13:39
 10/18 anonim ***** válasza:

Figyi, a vizeletből van mikor egyből kimutatható, a terhesség hormonja, de a vérből nem egyből.

Várj egy kicsit, és kiderül.

Egyébként kívánós vagy?

2012. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!