Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány évesen jött meg az első...

Hány évesen jött meg az első menstruációd? Hogy viselted lelkileg

Figyelt kérdés
Én amúgy nagyon későnérő típus voltam és ahhoz képest nagyon korán, 13 évesen jött meg először. Azért mondom ezt korainak, mert egészen addig semmi féle jele nem volt a kamaszodásnak és lelkileg egyáltalán nem voltam kész rá. Nagyon megviselt. Kétségbe estem, nem tudtam kihez forduljak és szégyelltem bárkinek is elmondani. A legrosszabb benne az volt, hogy 1. 10 napig tartott folyamatosan nagyon erősen 2. épp akkor mentünk a tengerpartra nyaralni, tehát még csak el sem tudtam titkolni a család férfi tagjai elöl, akik persze rákérdeztek, hogy miért nem fürdök a tengerben, meg miért nem vagyok fürdőruhában. Nagyon kellemetlennek éreztem, akkor (most sem beszélek ilyen dolgokról apámmal) és nagyon kikészített az egész.
2012. febr. 8. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
én elég koránerő tipus vagyok, 11 évesen jött meg. na ezt képzeld el. ráadásul a 12 szülinapomon benyögte apám, hogy jaj de nagy vagy már biztos hamarosan majd menstruálni fogsz..
2012. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem is nagyon rossz volt mikor először megjött,sőt én még fiatalabb voltam ,mint te ,az osztályban sem mertem elmondani senkinek,mert nekem 9 és fél évesen jött meg először.

én is nagyon kellemetlennek éreztem,sőt akkoriban én még javában játszottam a barbie babáimmal szóval igencsak kislány voltam még ehez.arról meg ne is beszéljünk mikor átáztam a suliban....

2012. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13 évesen és nem viselt meg egyáltalán!
2012. febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 13 és egyáltalán nem viselt meg :''D

Amúgy nekem is volt,hogy mentünk nyaralni és a reptéren jött meg semmi betét nem volt nálunk és zsepiket tettem be :| De az nem az 1. volt:D

2012. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Látjátok, vannak akiket nem visel meg. Ezért is nagy marhaság ijesztgetni a még nem menstruáló lányokat, hogy ez milyen borzalmasan szörnyű dolog. Mi értelme van annak, ha egy kislány azzal rontja el az életét, hogy retteg a menstruáció miatt, mert ijesztgetik, hogy milyen rossz...
2012. febr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon örültem neki, amikor megjött, de nekem is voltak kellemetlenségeim miatta.. nem mertem szólni a nagyszüleimnek, pedig náluk jött meg... papírzsebiket használtam...Akkor megfogadtam, hogy az én gyerekeket másképpen fogom szoktatni, nevelni. Nálunk nem lesz tabu a menzesz, már egészen kicsi korukban sem. Lehet erről beszélni apával is, ő is természetesen kezeli teljesen. Ha a kezdetektől kezdve ez van, akkor nem fogja a gyerekeket sem kellemetlenül érinteni. Szóval nem a te hibád, hogy így érezted magadat! A szülők tolják el, hogy tabunak kezelik. Mennyivel könnyebb lett volna, a fiúk előtt sem lenne szégyen a téma, sőt! Együtt örültek volna veled, hogy nagylány lettél..!
2012. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, most persze azért ez már régen volt, úgyhogy anyumnak szoktam mondani, hogy fáj a hasam, mert megjött meg ilyenek, de apum előtt nem igazán szeretek ilyen női dolgokról beszélni. Bár egyszer elég bunkó volt (már elnézést, hogy ilyet mondok), ugyanis volt egy levél Daedalon a szobámban, ami kicsit olyan, mint a fogamzásgátló, legalábbis egy laikusnak. És most mit rejtegessem, csak hányinger csökkentő gyógyszer, de apum meglátta és mindjárt ott kutakodott, hogy milyen gyógyszer ez itt. Már akkor elmúltam 18 szóval nem értettem, hogy egyáltalán miért akadt ki, már ha az lenne amire gondolt, de jól kiröhögtem és mondtam, hogy ez csak egy Daedalon tabletta :D de ha nem is az lett volna azért tehetett volna annyit és nem üti bele az orrát, mivel semmi köze hozzá.
2012. febr. 9. 13:17
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 15 éves koromba jött meg (2007.07.07 -én) csak azért írtam le mert érdekes ez a sok hetes :D egyből elmondtam anyumnak ,pont itthon volt, apumnak jó darabig nem szóltam..engem nem viselt meg..amikor mamáméknál vagyunk ahol van egy nagy medence ilyenkor amikor megjön fel se megyek nyáron, mert akkor a mamémék is kérdezősködnek,apám meg már tudja hogy ha nem megyek fel akkor megvan..vagy ha fel is megyek ,de nem megyek be a vízbe...
2012. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!