Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kezdjek a pattanásos...

Mit kezdjek a pattanásos bőrömmel?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és még mindig állandóan vannak pattanásaim, mintha kamaszodnék. Nem aknés a bőröm, nem borítják pattanások az egészet, nem olyan durva, de állandóan van elég sok, ha begyógyulnának, rögtön jön elő másik, csúnya a bőröm, korrektor nélkül nem lépnék ki az utcára. Miteszereim is vannak, amúgy száraz a bőröm, ha nem krémezem be, akkor feszül. rendesen ápolom, reggel hideg vizes mosás, tonik, krém, este lemosom rendesen lemosóval, aztán tonik, krém, majd a pattanásokra is kenek valamit. heti egyszer leradírozom.

ha elmegyek bőrgyógyászhoz, akkor el fog küldeni nőgyógyászhoz? kozmetikushoz nem akarok menni, sztem nincs sok értelme, régebben párszor voltam, nem segített.


2012. febr. 8. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Van-e más problémád? Erősebben szőrösödsz-e az átlagnál? Rendben van-e a vérzésed? Túlsúlyos vagy-e?


Ha nem, csak a pattanások okoznak gondot, akkor szerintem a bőrgyógyász is tudja kezelni a problémád, és elsősorban rá tartozik. Vagy ad krémet, vagy gyógyszert vagy vmit.


Ha más problémád is van (pl. amiket felsoroltam), akkor endokrinológiai kivizsgálás javasolt.

2012. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nincsenek ilyen problémáim, amiket írtál.

viszont van egy viszonylag tisztázatlan allergiám, ehhez lehet köze? (elvileg parlagfű, és kutyaszőr, egyik sincs a közelemben, télen is ugyanúgy jelentkeznek a tünetek, amik amúgy nem vészesek, de valami mégis van.)


akkor nagy valószínűséggel csak felírna vmi krémet a bőrgyógyász? gyógyszert nem szeretnék szedni.

2012. febr. 8. 22:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy köze van az allergiához.

Azt sem tudom, hogy milyen kezeléseket fog javasolni az orvos. De ő tud megvizsgálni. ha nem is szeretnél gyógyszert szedni, legalább elmondja, hogy milyen lehetőségeid vannak, milyen kezelési módszerek.

Egy látogatást mindenképpen megér a dolog szerintem. Ráadásul a bőrgyógyászati vizsgálat nem is kellemetlen:)

2012. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ha esetleg nem élsz kapcsolatban, akkor a szexuális élet rendszereződése segíthetne a dolgon. Nekem ez segített.

Viszont, ha kapcsolatban élsz, akkor passz. :/


Van pár harmincas ismerősök, akiknek szintén még vannak ilyen problémái. Ők sem tudják a megoldást.

2012. febr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem élek kapcsolatban, de nem hiszem,h. a rendszeres szex hiánya lenne a magyarázat, tudtommal ez egy eléggé ósdi felfogás. mikor volt barátom, úgy emlékszem akkor is voltak ilyen gondjaim.
2012. febr. 8. 23:49
 6/6 anonim válasza:

szerintem lehet köze az allaergiádhoz nekem fémallergiám van és volt fogszabályzóm 2 évig.Addig szenvedtem a pattanásokkal én is,de miután levették eltűntek :)

16/l

2012. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!