Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17 évesen "jó ötlet" fogamzásg...

17 évesen "jó ötlet" fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan görcsölök mindegy egyes hónapban,a menstruációm 1.napján.Akármilyen gyógyszert veszek be,akkor is 4-5 óra hosszát szenvedek folyamatosan.Januárban voltunk nőgyógyásznál,ő azt ajánlotta,hogy gondolkozzak el a gyógyszer szedésén.

Viszont én rettegek tőle,mert rengeteg "rémtörténetet" halottam/olvastam már róla.Meghízhatok tőle,serkenti a szőrnövekedést,pattanásos bőr,stb.Bár sokan azt mondják,hogy már nem 20 évvel ezelőtt van,ma már vannak alacsony hormontartalmú készítmények is,amik már nem járnak ilyen mellékhatásokkal.Na meg mindenkire másképpen hat..

Na meg egyáltalán "szennyezni" félek a szervezetemet,hormonok,stb..

Köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 11. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia : )

Nem kell félned a tabletta szedésétől, főleg hogyha doki ajánlotta.

Én 15 voltam, mikor elkezdtem szedni, nem híztam, nem szőrösödtem, és a pattanásaimat kordában tartotta, a menstruációs fájdalmat csökkentette és a vérzés is kisebb mennyiségű, mint tabletta szedése előtt volt.

Én is csak javasolni tudom !

2012. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem kezdeném el a helyedben.Szerintem nem éri meg.Sok galibát okozhat úgyis h észre sem veszed h attól van.Én 16 évesen kezdtem 10 évig szedtem(Harmonet).Ahogy abbahagytam akkor derült ki h mennyi bajt is okozott.Tartottam egy éves szünetet orvos tanácsára most kaptam másikat(Symicia).Reménykedtem h ez jó lesz,de már az elején észleletem dolgokat mivel már jobban tudom mire kell figyelni,még adok neki egy kis időt,de ha nem válik be ez sem én inkább hormonmentes dologban gondolkozom.Amúgy ha ha igy utolag tudom miket okoz a szedése és az abbahagyása,akkor soha nem kezdem el.Ez egy vélemény csak.Nem kell megfogadnod,csak leirtam.Amúgy sok helyen le van irva a tabi jótékony hatása és lehetséges kellemetlensége is.Olvasd el és mérlegelj neked mi éri meg.Ezt a düntést neked kell meghoznod.


[link]


[link]


[link]

2012. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A pattanásosságot csökkenti, ahogy gátolja a fokozott szőrnövekedést is. Csökkenti a menstruáció alatti fájdalmat, és a vér mennyiségét, illetve az egésznek a lefolyási hosszát. Nyugalmat ad, és előre tervezhetőséget, és megvéd a terhességtől. Premenstruális szindróma ellen is jó.

Ami a hátránya, hogy hajlamosabb lehetsz hüvelygombára, előfordulhat libidócsökkenés, szex közbeni nedvesedési probléma. Ritka, de előfordulhat vérrög képződés. Viszont ez utóbbit ki lehet védeni, ha nem dohányzol. Illetve el lehet végeztetni előtte egy tesztet, hogy mennyire vagy hajlamos erre.

Vannak emberek, akiknél nem válik be az első tabletta, olyankor meg lehet próbálkozni másikkal.

2012. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,az linkelt oldalak nagyon hasznosak voltak!

2.válaszoló:Említetted,hogy csak később vetted észre,hogy milyen gondokat is okozott.Ezek (a te esetedben) milyen fajta gondok voltak?

2012. febr. 12. 15:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell mérlegelned.

A legtöbb esetben a tabletta mérsékli a vérzést, enyhíti a görcsöket. Ált. a bőrön is javít, eltünteti a pattanásokat.

Viszont gyakori mellékhatása a hízás, a libidócsökkenés, a folyamatos hüvelyi fertőzések stb.

Illetve abbahagyás után elég változó, hogy kinek hogy térnek vagy nem térnek vissza a problémák.

Vki a pattanásaira kezdi el szedni, letisztítja a bőrét, de miután abbahagyja 3szor annyi pattanás jön vissza, mint előtte. De olyan is van, akinek alig jön vissza néhány pattanás.

Olyat is van, akinek enyhíti a görcseit, de abbahagyás után még erősebbek lesznek...

Nagyon szervezetefüggő. Előre nem igazán lehet megjósolni, hogy neked lesz-e vmi bajod tőle, és ha igen, akkor mi.

2012. febr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Méreg.. Nekem az egeszsegem a legfontosabb..
2012. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen sajnos miután már 10 évig szedtem akkor derült ki számomra h nagyon nem jo,addíg eszembe sem jutott h valami amit ilyen rég szedek gondot okozhat.Utolag derült ki h csökkentete a libidom,nem is kicsit.Mindig beteg voltam de sosem volt lázam(Immunrendszerem taccsra tette).Sose izzadtam,ami jol hangzik,de sajnos az izzadás ell aszervezetnek több okbol is.Megkötötte bennem a vizet igy fogyni sem tudtam,pedig aktivan sportolok.Most igy ennyi jutott eszembe,de nem csak ennyi gond volt.Aztán abbhagytam egy évre.Mondnaom sem kell tökre örültem mert meg is jött a böröm sem lett gázabb,talán zsirosdásra hajlamosabb.Aztán egyszercsak a hajam lett zsirosabb és patti is több,menszi beállt kb másfél hónapos cuklusra.Jah és a hajam nagyon hullik.Aztán kaptam most egy olyat,ami elvileg nem engedi h vizet tartson mega szervezet.Na kiváncsi leszek,bár nem sok kedvem van szedni.Amiota szedem persze két betegség is elkapott,most h ez is közrejátszik vagy véletlen nem tudom,nem akarok mindent a gyógyszerre fogni.A lényeg ha tudom h ilyen bajokat okos mind a szedése mint az abbahagyása sose kezdem el.Akkor már inkább egy extravékony gumi.
2012. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ú,ez tényleg nem hangzik valami jól.Én most nagyon hajlok rá,mert ebben a hónapban is iszonyatosan görcsöltem,szenvedtem.

Közben meg kb fél éve még az volt a véleményem,hogy egy méreg és én sosem fogom szedni..

Köszi,hogy írtál!

2012. febr. 13. 21:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit:)Te döntesz!Még egyszer olvasd el a jó és rossz hatásait,de ne így emberektől hanem amit általánosan írnak a bogyókról.Nem mindenkinek okoz galibát,szóval nem akarlak lebeszélni róla.Ha elkezded akkor figyeld azért h nem e változott meg valami rossz irányba,szóval ha észreveszed h nem tudsz lefogyni és csak hizol vagy bármit ami eddig nem volt akkor kérdezzd mega dokit,aztán eltudod dönteni h szeded e tovább vagy sem.Még annyi h ne képzelj be dolgokat.Én minden rossz ellenére probálok a 2.tabimnál nem beleképzelni semmit sem,pedig már most észlelek pár dolgot ami szerintem tőle van.Visszamentem a dokihoz ő azt mondta ne hagyjam abba szerinte és h első honapot szedjem végig és ha akkoris úgyérzem h nekem ez nem jó akkor hagyjam a francba.Van nem egy másik megoldás is.Hozzáteszem pechemre amiota szedem beteg vagyok,de úgy áltam hozzá h nem a tabinak tudom be.Attól függetlenül szerintem nem fogom szedni,sokkal jobban éreztem magam nélküle.
2012. febr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!