Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már valakinek ilyen? 3...

Volt már valakinek ilyen? 3 nődokinál is voltam, mindegyik tagadta, hogy a fogamzásgátló miatt van, de én már nem hiszek nekik.

Figyelt kérdés
Azelőtt nem volt ilyen problémám,de mikor a Jangee-t kivonták a forgalomból, felírta az orvosom a Yasminelle-t. Amikor a másfeledik héten jártam a szedésében, furcsa ütögetést éreztem a hüvelyemben, és tágulást. Ehhez társult ráadásul szinte egész napos nemi izgalom, szerencsére, az már csak ritkán van. Mikor ülök, semmi gond, de ha felállok,és gyalog megyek vhová, húzódást érzek, szárazságot, mintha a gravitáció tépné a hüvelyemet.Csak Lidocain krémmel bírom elviselni a napokat, és ez már négy hónapja keseríti meg az életemet. Kivel fordult ez elő? Mitől lehet? Kihez forduljak, aki segíthet rajtam? Ha tudtok erről valamit, kérlek, írjatok, mert már élni sincs kedvem, annyira elkeseredett vagyok.Csak egy levelet szedtem be a Yasminelle-ből, utána visszaálltam a régi gyógyszeremre, és mégsem múlt el, másfél hete pedig már abbahagytam a fogamzásgátlót, nem szedek semmit.

2012. febr. 12. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Én hét éve szedem a Yasminelle-t, 2 szünetet tartottam már, soha semmi bajom nem volt tőle.

Amúgy ha három orvosból háromnak nem hiszel akkor nem tudom, mit vársz a laikusoktól...

2012. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez keringési probléma,lehet,hogy kialakult egy értégulat a hüvelyedben.Ezen kívül lehet valamilyen hüvelyszárazság-érzést okozó fertőzésed is,pld.gomba.
2012. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a Yasminelle és a Jangee ugyanaz, én inkább arra tippelek, hogy elkaphattál egy fertőzést, a gombák tényleg könyebben elszaporodhatnak a fogamzásgátló szedése alatt.

Mennyi ideje szedtél már fogamzásgátlót, előtte voltak menstruációs zavaraid, hormonális zavarra utaló jelek?

2012. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez fertőzés, gyulladás, nem tabletta. Semmi köze a tablettához, bármennyire szeretnéd ezt hinni. Nem Lidocain kell, hanem gyógyszer.
2012. febr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Háromból kettő nőgyógyász is megvizsgált, és mindent rendben találtak, és nincsenek egyértelmű fertőzésre utaló jeleim. De ha mégis az, örülnék, mert akkor legalább kezelhető lenne. Az egyik orvoshoz magánpraxisba mentem direkt, ő sem talált semmit, a fertőzést pedig fel sem vetette egyik orvos sem, és már csomót költöttem gomba elleni kenőcsökre, egyik sem használt. Azért várok választ kedves első válaszoló,ahogy te mondtad, laikusoktól, mert az orvosok nem segítettek, és gondoltam, hátha van itt valaki, akinek volt hasonló problémája. Ilyen egyszerű. Kímélj meg a cinikus kérdésedtől, mert így is van elég bajom, köszi. Egyébként én is valami keringési rendellenességre gondolok, de ha ez van, létezik rá gyógyszer?
2012. febr. 12. 22:27
 6/13 A kérdező kommentje:

22:04

Tíz évig szedtem fogamzásgátlót, 1 szünettel. Előtte nem voltak menstruációs zavaraim, se hormonzavarra utaló jeleim.

2012. febr. 12. 22:32
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként az egyik gyógyszertárban egy gyógyszerész a szemembe megmondta, hogy igenis okozhat ilyet egy fogamzásgátló.
2012. febr. 12. 22:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátlóknak elég sok mellékhatása van, de mindenkinél máshogyan, és más mértékben jönnek ki ezek a tünetek. De valóban van hüvelyszárazság a lehetséges mellékhatások között. Ez nem jelenti, hogy biztos attól van, de előfordulhat. Az orvos meg persze azt szeretné, hogy minél több foggátlót szedjél be, mert őt a gyártók nagyon jól megfizetik. Elég régóta szeded már a bogyót, lehet, hogy a szervezeted ezzel jelezte, hogy elege van és szünetet kér. Veszíteni nem veszítesz ha megpróbálod, hátha elmúlik a dolog. De lehet, hogy pár hónapot várnod kell mire tisztul a szervezeted.

A hüvelyszárazságon kívül más furcsa tüneteid voltak? Pl hőhullámok? Mennyi idős is vagy?

2012. febr. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, nem laikus és bocsi, de sokszor kiakaszt, hogy minek kér tanácsot az ember, ha nem fogadja meg és csak azt a választ hajlandó elfogadni amit ő előtte már kiguglizott. Sajnálom, hogy ez rajtad csattant.

Javaslom, hogy menj el általános sebészeti kivizsgálásra is!

2012. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ma 7:19-esnek: 27 éves vagyok, nincsenek hőhullámaim, csak ez a borzasztó húzódó érzés, amit leírtam, olyan, mintha egy csomó vér a hüvelyem köré tolult volna. Más tünetem jelenleg nincs, és akkor érzem leginkább, ha megyek. Ha leülök, megszűnik a rossz érzés. Nagyon nehéz így takarítani,főzni elvégezni a mindennapi teendőimet,sokszor már felállni sincs erőm, csak ülni.

Első válaszolónak: semmi gond, csak azért esett rosszul, mert már 4 hónapja szenvedek, és 3 orvos próbál meggyőzni arról, hogy semmi bajom, hiába mondtam, hogy márpedig van.Ezért fordultam inkább hozzátok segítségért, egyébként pedig semmi bajom az orvosokkal, csak ettől, amitől ennyire szenvedek, nem tudnak megszabadítani, az egyik a 3-ból pedig nem is akart. Kijelentette, vizsgálat nélkül, hogy semmi bajom, és ezeket a tüneteket csak beképzelem magamnak...(???) Utoljára a Lactofeel-t próbáltam ki, de az sem használt, pedig az fertőzésre is jó, és elég drága volt. Próbáltam a Protexin Gynophillust is, Canestent is, egyik sem vált be. Köszönöm, hogy visszaírtál, hidd el, bármilyen tanácsot megfogadok, és én az orvosok előtt egyáltalán nem nézelődtem a google-on. Azt írtad, nem vagy laikus. Szóval, ha van ötleted, kérlek, írd meg nekem, minden vélemény számít, hidd el, mert tényleg végső elkeseredettségemben írtam erre az oldalra.Végre boldog életem lehetne, de ez a valami tönkretesz. Már aludni sem tudok, annyira rámtör a kétségbeesés,és csak sírok órákon keresztül. Nem csattant rajtam semmi, biztos vannak olyanok, akik miatt kicsit fokozottabban reagáltál, én megértem, de én nem ilyen vagyok. Szóval semmi gond, sőt, ha tudsz valami kezelési módot még, kérlek, írd meg.

2012. febr. 13. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!