Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló okozhat székreke...

Fogamzásgátló okozhat székrekedést?

Figyelt kérdés
Gestomixet szedek 2. hónapja, azóta durva székrekedésem van. A betetájékoztatón nem volt rajta, ezért érdekel mások tapasztalata.
2012. febr. 14. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Más problémád nincsen? Nem bírod kevésbé a hideget? Nem érzed magad fáradtabbnak, mint korábban? Nem híztál?
2012. febr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A hideget a gyermekem születése óta nem bírom. Fáradtabb is vagyok. Hízni nem híztam, de nagy küzdelem, mert állandóan ennék. Egyelőre bírom :)

Miért kérdezed?

Köszi amúgy, hogy foglalkozol vele!

2012. febr. 15. 08:27
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, és a fejem is azóta hetente legalább 2 napot fáj...de ez benne van a tájékoztatóban. Még 1 hónapig "kell" szednem a nődoki szerint.
2012. febr. 15. 08:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdezem, mert a fogamzásgátló megnöveli a pajzsmirigy kötő fehérje szintjét a vérben. És mivel csak az a pajzsmirigyhormon fejt ki biológiai hatást, ami nincsen fehérjéhez kötve, a fogamzásgátló látszólagos pajzsmirigy alulműködést okozhat.

Legalábbis tudtommal.

És a pajzsmirigy alulműködésnek lehet tünete a lelassult anyagcsere, a hideg intolerancia és a hízás.


Miért kell szedned?

2012. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nagyon rendes vagy! Közti vérzéseim voltak, és ezt javasolta a doki. Úgy tudom, ez nem hozza rendbe, magyarázkodtam, h miért nem szeretném, de azt mondta, h szervi bajom nincs, ezt a kis hormonális diszfunkciót ezzel rendbe lehet tenni. hízni csupán azért nem hízom, mert folyamatos küzdelmem van az étvágyammal. Általában erősebb vagyok, de néha bekajálok.
2012. febr. 15. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha a fogamzásgátló okozza, akkor az abbahagyásával meg fog szűnni a probléma.
2012. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem, úgy lesz!
2012. febr. 15. 20:51
 8/8 anonim válasza:
Ha muszáj szedned akkor egyél több rostosat, igyál mégtöbbet, és nézz valami erre jó kapszulát, az útifűmag héj nagyon jó a szorulásra! Vagy megtalálod Psyllium husk néven is. Va Lepicol vagy Lepicol plus is ebben az egyiptomi útifűmag héj van. De csak kúra szerűen szedd először aztán várj hoyg mi történik. Meddig kell szedned ezt a fogalzásgátlót? Nem lehet hogy csak egy évig vagy hasonló és akkor helyreáll a hormonháztartás? Nem gondolkodtál esetleg más alternatíván mint a hormongyógyszer??
2012. nov. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!