Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes lenne nőgyógyászhoz...

Érdemes lenne nőgyógyászhoz fordulnom/elmennem?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, még szűz. de a menstruációm eléggé, hogy is mondjam, zavaros.. nem havonta jön meg, hanem van hogy 3 hónap kimaradásom is van. Engem ez eléggé aggaszt. Tapasztalok eléggé sok folyást is. Ami nem véres, általában fehér/átlátszó/sárgás.. sokan mondják hogy ez természetes.. de kezdek elbizonytalanodni. Viszony a nőgyógyászattól eléggé félek. Nem tudom mire számíthatok ott, vagy most van-e gond vagy nincs? Segítsetek légyszííí!
2012. febr. 18. 00:49
1 2
 1/15 anonim válasza:
Ne félj a nőgyógyásztól, biztos van valami gond, jobb lenne ha elmennél.
2012. febr. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, eléggé tartok az egésztől.:S az első vizsgálatnál mit fog csinálni? nő vagy férfi orvos a jobb?
2012. febr. 18. 01:03
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Orvos és orvos közt van szerintem csak különbség, nem női vagy férfi doki közt:) Nekem férfi dokim van, de voltam már nőinél is. Mindkettőnél ugyanannyira voltam zavarban, ami természetes, és mindketten oldották a feszültségem, mivel nem én vagyok az egyetlen, aki azt kívánja, hogy távvizsgálással, csukott szemmel mondja inkább meg, mi a bajom:)

Amúgy, ha még szűz vagy, akkor a legnagyobb dolog, amit ott lent csinálhat veled, az az, hogy kenetet vesz (pici kis pálcikán pici kis vattacsomócska), de ez többnyire gombás fertőzésnél fontos, esetedben szerintem még ilyen sem lesz. Amire én gondolok, az az, hogy elküld endokrinológushoz, aki egy vérvételből megnézi a hormonszinted. De a találgatás felesleges, ne aggódj, menj el dokihoz és győződj meg róla, hogy minden rendben és könnyen fog menni:)

2012. febr. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
45%
A férfi jobb(óvatosabb), elméletileg a nők durvábbak
2012. febr. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! akkor szerintem elkezdem magam bátorítani,és elmegyek. Ha mást nem, összeszorított fogakkal de túl leszek rajta:S


Amúgy halottam olyat, hogy annál,aki még szűz, végbélen keresztülvizsgálnak.ez igaz??

2012. febr. 18. 01:22
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Ömm.. én voltam szűzen is nőgyógyásznál, de senki nem közelített hátulról. Az ultrahangot is alhason keresztül csinálták, más keresnivaló pedig nincs szerintem ott. Biztos vagyok benne, hogy ez ökörség, ami miatt meg te mész, amiatt ez egyenesen nonszensz.
2012. febr. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Van olyan, amikor végbélen keresztül vizsgálnak, de esetedben ilyesmire nem fog sor kerülni, ne aggódj. Szerintem ha csak menstruációs problémád van és elmondod, hogy még szűz vagy és elméletileg a folyásod is rendben akkor lehet meg sem fog nézni, ha nem szeretnéd. Csak beszélgettek, aztán vagy elküld vérvételre vagy felír gyógyszert. Ilyenkor általában gyógyszert ír fel, ami helyre rakja a ciklusodat. (Nem fogamzásgátlót, ez más.)


Szerintem nyugodtan menj el hozzá. Nincs igazán különbség női vagy férfi orvos között.

Én azért járok férfihez, mert a személyiségem olyan, hogy férfiakkal jobban érzem magam. Szerintem én nőnél jobban zavarban lennék.

Neked kell tudnod, hogyan lenne számodra könnyebb.

2012. febr. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el. 99%, hogy a kezelés abból fog állni, h ír egy beutalót vérvételre, ami kellemetlen, de legalább már ismerős :)
2012. febr. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én csak női dokihoz vagyok hajlandó menni, mert azért mégis kevésbé gáz, de gondolom mindkettőből van jó meg rossz is. Keress rá előtte a doki nevére a neten, sokról van hasznos infó.
2012. febr. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jobbat nem is tehetnél, minthogy nőgyógyászhoz mész, mert legalább nem leszel bizonytalan.
2012. febr. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!