Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes lenne nőgyógyászhoz...

Érdemes lenne nőgyógyászhoz fordulnom/elmennem?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, még szűz. de a menstruációm eléggé, hogy is mondjam, zavaros.. nem havonta jön meg, hanem van hogy 3 hónap kimaradásom is van. Engem ez eléggé aggaszt. Tapasztalok eléggé sok folyást is. Ami nem véres, általában fehér/átlátszó/sárgás.. sokan mondják hogy ez természetes.. de kezdek elbizonytalanodni. Viszony a nőgyógyászattól eléggé félek. Nem tudom mire számíthatok ott, vagy most van-e gond vagy nincs? Segítsetek légyszííí!
2012. febr. 18. 00:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elmész a nőgyógyászhoz, megtapogat, kér egy vérvételt. Ha az alapján nem talál semmit, akkor endokrinológiára küld. Ott részletesebben vizsgálják a hormonproblémákat. Mivel itt már hallottam, hogy azt mondta a nődoki, hogy xy-nak természetes a problémája, azt javaslom, ha kicsit megterhelő, de akkor is járj utána ennek a dolognak. Kitartás! :)
2012. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 zokniszörny ***** válasza:
100%

Természetes, hogy ellenérzéseid vannak, hiszen nagyon fura szituáció, hogy egy tök idegen hapsi/nő előtt kell kitárulkozni, illetve ugye a legintimebb területeken vizsgál, de sajnos ez egy szükséges rossz. Én azt szoktam csinálni, hogy tunikát veszek föl, vagy olyan hosszú felsőt, ami takarja az alfelemet, legalább arra az időre, míg az öltözőből a vizsgálószékig sétálok. Így nem olyan kínos, vagy kellemetlen a helyzet.


Egyébként a folyás valóban természetes jelenség, van, akinél bővebb a váladékozás, de persze utalhat valamilyen problémára is. Ezt a nőgyógyász egy kenet vétele után meg fogja tudni mondani. Amúgy aggodalomra főleg az adhat okot, ha kellemetlen, savanykás szagot is érzel, viszketsz, vagy esetleg fájdalmaid vannak a nemiszervednél.


Amúgy ajánlom ezt az oldalt: [link] Egy nőgyógyász doktor honlapja, ahol leírja a vizsgálat menetét, illetve a leggyakoribb betegségek tüneteit. Olvasd át, itt minden le van írva. :)

2012. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 zokniszörny ***** válasza:

Ja, még valami. Rendszertelen menstruáció esetén érdemes cickafarkfű teát inni. (Gyógyszertárban/drogériában lehet kapni filtereset.) Az elkészítés fel van tüntetve a dobozon általában. Ha másfél hétig minden nap egy bögrével iszol, az jót szokott tenni. Vigyázat: csak mézet és citromot tegyél bele, cukrot/édesítőszert tilos!!! Lehet, hogy menstruációs jellegű görcsöket fog okozni, ettől ne ijedj meg. Ha megjön a menzeszed a kúra alatt, hagyd abba a tea fogyasztását.


Ez persze nem helyettesíti azt, hogy nőgyógyászhoz elmenj, de egy hatásos, kíméletes módszer arra, hogy rendszerezd a ciklusod.

2012. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
31%

Mindenképpen női dokihoz menj, elsőre meg feltétlenűl!

Egyetlen hátránya sincs a női orvosnak, viszont ő is nőből van, így tökéletesen megérti még a legkisseb problémádat is, nem csak a könyvből olvasottakat próbálja alkalmazni, mint ffi kollegája.

Fél szavakból is érti amit mondsz neki, és feltehetelőleg jóval empatikusabb is, még ami a szégyenlősségedet illeti abban is.

Sokkal könnyebb elötte vetkőzni, terpeszteni, mint egy idegen férfi előtt.

2012. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ne félj a nőgyógyásztól, előbb-utóbb úgyis el kell majd menned.

Javaslom én is a női dokit, akivel szerintem is sokkal könnyebb megbeszélned bármilyen "intim" problémádat és a kitárulkozás is elviselhetőbb!

2012. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!