Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cukorbeteg nők szoktak gyereke...

Cukorbeteg nők szoktak gyereket vállalni? Olyanra gondolok aki tartósan cukorbeteg és nem terhességi.

Figyelt kérdés
Nemrég mértek nálam éhgyomri 7,4-es vércukrot ami nem extrém magas és gyereket is vállalhatnék ilyen értékek mellett. Az orvos gyógyszert javasolt viszont a gyógyszer nem szedhető terhesség és terhesség tervezése alatt de inzulint sem akarnak fölírni 7,4-es vércukorra csak ha beszedek egy tucat gyógyszert és nem viszi le. 2 éven belül szeretnék egy újabb terhességet és nem tudom mit tegyek.Annak nagyon magas értéknek kell lenni,hogy inzulint írjanak föl.Kezdjek el tablettát szedni majd állíttassam át magam inzulinra vagy egyek még kevesebbet amivel letornázom 5,7 alá. Mennyi idő kell ahhoz,hogy kiürüljön a gyógyszer a szervezetből?Melyik a rizikósabb ha szedek gyógyszert vagy hagyom 8,2-őn az értéket?Mert inzulin nem jöhet szóba.Hogyan kell ezt megszervezni?

2012. febr. 22. 12:30
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és abortuszra sem szeretnék menni ha esetleg teherbe találnék esni egy magzatkárosító gyógyszer mellett mint az antidiabetikum..Szóval nem akarok ezen is idegeskedni.
2012. febr. 22. 12:33
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy szoktak :) csak alapból veszélyeztetett terhesek, és több orvosi felügyelet kell hozzá. Terhességnél úgyis átállítanak inzulinra :)A magasabb érték a rizikósabb.
2012. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem válts orvost, nem értem mi az, hogy 7,4 éhgyomrira nem írnak fel inzulint, nekem a 8-s éhgyomrira írtak már fel.
2012. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Erős Antónia cukorbeteg.Elég komolyan.Mégis egészséges ikreknek adott életet. Elképzelhető,hogy egy cukorbeteg kismamára jobban odafigyelnek,de sok millió cukorbeteg nő szült már,és fog szülni.
2012. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
egy vérvizsgálatod volt? miről beszélsz? sorozatosan magas szintnél lehet cukorbetegségről beszélni
2012. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok terhes.Még csak a házi orvosnál voltam és ő erőlteti a gyógyszert.Gondolom sokba kerül a tb-nek.Úgy lett 8,2-es a vércukrom,hogy előtte szigorúan keveset ettem és tornáztam is majd elájultam.Már magamat hibáztatom az érték miatt.Szerintem a gyógyszer akkor is káros ha csak 2 év múlva akarok terhességet.Amúgy azért 2 év múlva mert a párom is most kezd gyógyul ki egy betegségből.
2012. febr. 22. 12:41
 7/17 A kérdező kommentje:

Először volt 8,8 majd 7,4 majd 8,2

Tényleg igaz,hogy nem is szülhetek akárhol?Hogy működik?El kell mennem Szegedre orvost fogadni már most?

2012. febr. 22. 12:43
 8/17 anonim ***** válasza:
A sógornőm cukorbetegen esett teherbe. Semmi gond nem volt a terhesség ideje alatt és a baba egészséges, de ahogy megszületett, be kellett állítani a vércukorszintjét. Ha babát tervezel jobb ha orvossal konzultálsz, ne kísérletezz egyedül.
2012. febr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Lásd példának Erős Antóniát. Inzulinos cukorbetegként ikreket hozott minden gond nélkül világra.

A cukorbetegek nagyobb odafigyelést igényelnek a terhesség alatt, és előfordul, hogy nagyobb súlyú babát szülnek, de ma már minden gond nélkül szülhetnek.

2012. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Konzultálj egy belgyógyásszal! Ő majd átállít inzulinra.
2012. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!