Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik egy nőgyógyásznál?...

Mi történik egy nőgyógyásznál? Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de nem találtam egyértelmű válaszokat. (kieg. )

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és el szeretnék menni életemben először nőgyógyászhoz, mivel fertőzésre gyanakszom:S

Hogyan válasszak? És igaz, ehhez nem kell szülő? Lehet névtelenül, vagy úgy hogy nem ő a nőgyógyászom, csak most épp oda megyek? Ha bemegyek mit kell csinálni? Milyen bugyiba érdemes menni?


2009. jún. 6. 22:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha elmúltál már 14 szerintem mehetsz bármelyik neked szimpatikus nődokihoz, 14 év alatt ajánlott gyermeknőgyógyász.Esetleg anyukád kihez jár? Vagy valamelyik barátnőd? Ha van olyan hölgy akivel erről tudsz beszélni ő biztos tud ajánlani hogy kihez menj vagy kihez inkább ne. Névtelenül nem lehet, mert a TAJ számod alapján kapsz ingyen ellátást, de az orvost kötelezi a titoktartás, szóval nincs mitől félned.

Ha bemész akkor mivel fertőzésre gyanakszol, elképzelhető hogy sor kerül vizsgálatra, ezért szerintem érdemes szoknyában menned és előtte levenned alóla a bugyit, de ez attól függ hogy ha bemész a rendelőbe akkor először az öltözőbe jutsz vagy a dokihoz, szóval mivel először mész életedben, szerintem először a dokival beszélj hogy mi a problémád és utána úgyis mondani fogja hogy vetkőzz le ha szükséges. (Szóval azt próbálom leírni hogy van ahol már levetkőzve kell bemenni ha tudod hogy meg fognak vizsgálni, de te először mindenképp beszélj a dokival szerintem.) Érdemes szoknyában menni mert a bugyit mindenképp le kell venni de a szoknyát nem csak felhúzni mikor felülsz abba a bizonyos székbe. Szűz vagy még? Ha igen mindenképp mondd el ezt is az orvosnak.

Vizsgálatkor amúgy felhúzott lábakkal kell ülni a székben az orvos az egyik kezével kívülről tapintja a méhet, hüvelyen keresztül pedig benyúl 1 ujjal körbetapintja a hüvely falát és a méhszájat. Nem tudom, hogy aki szűz annál csinálnak-e ilyen vizsgálatot :S.

Egyébként én már voltam úgy hogy fertőzésem volt és nem vizsgált meg a doki csak rögtön gyógyszert írt fel.

Szóval ne aggódj szerintem, a legfontosabb hogy jó orvost válassz, ebben pedig a környezetedben élő hölgyek tudnak segíteni.


Remélem tudtam segíteni kicsit, ha valami nem világos kérdezz még :).


Üdv

23/l

2009. jún. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!