Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik gyógyszer olcsóbb és...

Melyik gyógyszer olcsóbb és nagyobb hormontartalmú? A Novynette vagy a Yasminelle?

Figyelt kérdés

A többség tapasztalata érdekel. Kinek milyen mellékhatások jöttek ki? És az igaz, hogy minél magasabb a gyógyszer hormontaralma annál valószínübb a mellékhatás, hízás, mellfeszülés stb? Persze tudom az a szervezetünktől is függ.

És melyik a biztonságosabb védekezés szempontjából? (milyen hamar hat kb) és a ciklust rendesen beállítja valamelyik? Mert nekem eddig kettő másik gyógyszer közül egyik sem állította be, pedig több mnit egy évig szedtem őket.


2009. jún. 8. 01:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek azok a kérdések amikre a leleteid birtokában csak az orvos tud válaszolni.

Ő mit mondott? Mert nem tudom elképzelni, hogy pár hónap után nem ajánlott változtatást.

2009. jún. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a régi dokim csak rákszűrést végzett előszőr, aztán felírt egy bogyót, mert viszonylag az olcsó, és alacsony a hormontartalma, úgyis csak vérzés beállításra kellett

nagyon rosszúl voltam tőle, még később is, és nem használt semmit, vártam hátha hozzászokik a szervezetem, de semmi. Akkor panaszkodtam neki, áttértünk másik gyógyszerre, amellett is (amugy bogyók nélkül is) három hónapig kimaradt a vérzésem, és már nem előszőr, legalább ez a harmadik eset. nyáron totális terhességi tüneteim voltak, és méggsem voltam terhes (negatív teszt, erősen fogytam, de nagyon nagy étvágyam volt, hisztis voltam, hőemelkedésem volt, aluszékony lettem, pedig jó volt közbe a vérképem, a kávét már nem kívántam pedig szeretem, az uborkát is zabáltam, pisilni jártam folyton, még anyu is gyanakodott és semmi)

gondoltam biztos hormonzavarom van, vagy cisztám hogy még a gyógyszerek sem segítenek.

Depis vagyok, és a legutóbbi bogyónál meg kellett volna vizsgálni az emlőimet és laborba küldeni, de nem tette meg a doki.

azt mnodják lehet PCOS em van, ami egy agyalapi mirigy daganat, jóindulatú, és prolaktin hormont termel kórósan magas mennyiségben, ami a terhes nőknél szokott jelentkezni a tej elválasztás miatt. Nos a tünetek egyeznek: hőhullámok (mint a klimaxosoknál) plusz aluszékonyság, ingerlékenység, kimaradó vérzések, éppen csak nem hízok és nem hullik a hajam.

a dokinak eszébe sem jutott elküldeni laborba vagy UH ra, ő csak az általam mondott negatív tesztből és a kézi vizsgálatból megállapította h nem vagyok terhes (az még nem garancia arra hogy nem is ovltam, mondjuk egy vetélés után lehetnélnek szövődmények)

a kézi vizsgálatnál meg nem hinném h meg tudta volna állapítani, hogy nincs petefészek cisztám.

Múltkor mentem megin dokihoz, akkor jöttem rá hogy már novembertől időpontra lehet csak menni, legközelebb már másik doki volt, vagy helyettesítő, vagy nyugdíjba ment a másik. Az meg elszaladt gyógyszertárba, és a nő meg olyan flegma volt, hogy csak gyógyszert irattam vele és ennyi. Most meg elköltözött és nem írták ki hova, a kórházba meg sose kerülök rá, ki tudja kartonozoba mikor adnak időpontot, maszeknál meg fizetni kell.

attól félek, hogy nem derül ki időben ha beteg vagyok, esetleg éflrekezelnek, ha nincs vérzésem akkor gondolom peteérésem sincs, és nem szeretnék meddő lenni (véglegesen) :(

biztos a fiús alkatom meg egy két nem kivánt jelenség is a kevés női nemi hormon miatt van.....

2009. jún. 8. 01:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Már az első esetnél, de legalább a másodiknál meg kellett volna mondanod a dokinak, hogy írjon ki egy labort. Vagy orvost váltani.

Az egészségedről va szó, te pedig csak így beletörődsz a dolgokba és hónapokig nem csinálsz ezzel semmit.

Menj el a rendelőbe, mondd el a panaszaidat teljesen mindegy, hogy flegma-e az orvos vagy nem.

Ha nem bízol benne, akkor menj másikhoz, vagy menj maszekhoz. Nehogy már egy vizsgálatot nem fizetsz ki, inkább évekig szenvedsz.

Csak kivizsgálás után lehet tudni, hogy mi bajod.

2009. jún. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
válts orvost, nem hiszem hogy felétek a kórházban csak egy nődoki van. Nálunk van legalább 10, persze mindegyik más napon, másik időpontban rendel, meg kell találni, hogy ki az aki igazán lelkiismeretes. Anyukádtól, ismerősöktől érdeklődj, hogy ők kit ajánlanak. Ha nincs korházi dokik közül olyan aki megfelelne, akkor pedig igenis menj el magándokihoz. Inkább most fizess, mint később ne lehessen gyereked, esetleg a gatyád is rámenjen a lombikbébire. Amúgy meg a fenti fogamzásgátló tablettákról amiket irtál...neked egyiket se kéne szedni. A fogamzásgátló tabletta fogamzásgátlásra való. Vannak hormon tabletták, amiket direkt hormonzavar helyre állitására irnak, neked ilyet kéne szedni szerintem, beállitja a vérzést, de ugyanúgy fogamzóképes maradsz. Válts orvost, nem vagy kisérleti nyúl, hogy mindenféle vackot beszedessenek veled.
2009. jún. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

lehet ergyesek megtehetik hogy magándokihoz járnak de én nem, munkanélküli vagyok, 50 ezret kapok, abból 15-20 ezret adok be rezsire, levonják a netet meg a biztosítást, és a fpgdoki egy darab fogamat 35 ezerért gyökérkezelt, mert ő az egyetlen aki normálisan megcsinálja, a többi fele annyiért, de utána futkoshatok vissza 20 szor mert nem veszik észre, hogy repedt fogra építették rá a többit és letörik már másnap, ennek a dokinak sok műszere van, és speciális anyagokkal dolgozik. Az hogy még a nődokimnál is fizessek, az már sajna nem fér bele. Eddig nem kórházba jártam, hanem nővédelmibe. Amúgy említettem neki azt hogy esetleg laborba kéne menni, vagy UH ra, de annyit mondott nincs rá szükség ennyi.

A házidokim is csak akkor csinéál valamit, ha fizetnek neki, vagy ha már valaki a halál torkában van.

A gyógymasszőr meg a természetgyógyász segített az unokatesómnak is, dehát azok sem tudnak mindenre gyógyírt, és van amelyik csak kuruzsló.

és akkor még nem marad pénzem se a fogamzásgátlót kiváltani, se bérletet venni, meg kaját. Igaz anya fizeti a vilanyt, vásárol, meg melóhelyről hoz haza ételt, apa csak 20 ezret keres, mert háznál segéd, de nem hajlandóak leszázalékolni, rendesm unkát meg nem kap, pedig plusz melókat is vállal (kés élezés, takarítás) gyógyszereit is legtöbbszür én fizetem (három havonta) a tesóm az nem fizet szinte semmit, de neki már fél éve nincs melója, és már segély se jár neki. Legalább a tévét fizethetné meg a netet mert úgyis használja, majd ha lesz fizuja végre. Nekem sincs munkám, mégis mindent fizetek, én fizessek mások helyett is, ő meg még magára sem tud, ha van neki azt is elcseszi gitárra, vagy bármi másra. Ugyanugy fogyaszt, ugyanugy apám gyereke, mégis három hónapja nem ad be semmit, előtte meg egy két havonta adott be 5 ezret. én 5 ször annyit fizetek mint ő..... nem tudom mit szólt volna, ha neki kellene fizetnie én meg semmit nem segitenék, még annyit sem csinál hogy elmosogasson.

Egész nap ráér fürdeni, meg tévézni, csak alszik meg netezik és még neki áll feljebb.

anya meg konyhán dolgozik max 60 ezer forintért, és korán kel, és ő meg apu késő este tévéznek a feje fölött, nem hagyják aludni sem. pedig ő itthon is odlgozik, mer takarít, meg mos.

Én segítek, maiben tudok, de sajnaq nem veszi észre senki :( és más hülyesége miatt és én vagyok lehordva.

Szal egészség ide vagy oda, ha nincsm iből finanszirozni, akkor hiába. mire valo a tb kártya, ha csak maszekot kell fizetni mnidenhol, az se feltétlen ir fel nekem jo gyogyszert, ezeknek se kerülne semmibe ha elküldenének laborba. De majd ha leírják végre hova költöztek, és majd kapok egy időpontot, akkor majd megmondom, hogy nem hozott helyre a gyógyszer és ideje váltani, de előtte ki kéne vizsgáltatni...úgy érzem én mnident megtettem.

2009. jún. 8. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!