Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 4 éve szedem a yasminelle...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 éve szedem a yasminelle fogamzásgátló tablettát, és tegnap kellet volna menstruálnom, de késik. Mit tegyek? Nincsenek tüneteim sem, nem görcsöl a hasam. Hozzászokhat a szervezetemhez a gyógyszer? Mennyi ideig lehet szedni egyfajta fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok-sok évig lehet szedni egyfajta fogamzásgátlót. Akár 10-15 évig is. Szerintem még ez a minimális késés belefér, már én is 4 éve szedek tablettát, és van, egy nappal előbb vagy éppen később jön meg a szokásosnál. Rendesen szedted? Nem felejtettél el egy szemet bevenni? Nem hánytál a bevételt kővető pár órán belül, vagy nem ment a hasad? Esetleg szedtél mostanában más gyógyszert, ami csökkenthette a hatását? Ha ezek közül bármelyik is felmerül, akkor könnyen teherbe eshettél, de nem hiszem, hogy erről lenne szó. Nyugodj meg, mert a stressztől, idegeskedéstől is késhet.
2011. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nincsenek tüneteim sem mint máskor menstruáció előtt, és igen egy szemet kihánytam, de ilyen már fordult elő és nem történt semmi, nagyon félek h terhes vagyok
2011. jan. 10. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Megeshet, hogy terhes vagy. Azt írtad, hogy már korábban is előfordult, hogy kihánytál egy szemet, hát akkor szerencséd volt. A mai fogamzásgátlók már annyira alacsony hormontartalmúak, hogy bizony egy szem elfelejtése, kihányása miatt is létrejöhet a terhesség. Ha nem jön meg a 7 napos szünetben, vagy megjön, de másként mint szokott (kevesebb van, rövidebb ideig tart stb.), akkor mindenképpen tesztelj. De hátha nincs baj, még megjöhet, és máskor figyelj oda jobban. Ha kihánysz egy szemet, mindenképpen pótold!
2011. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kihánytad miért nem pótoltad?

1 hétig óvszerrel kellett volna csinálni a hányás után.

2011. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen velem is volt még régen, hogy egy szemet csak jóval 12 órán túl vettem be, mert kiment a fejemből és nálam is az volt, ha jól emlékszem, hogy késett valamicskét. Ettől szerintem még nem vagy terhes, de ha megint ilyen fordulna elő, hogy kihányod vagy elfelejted, akkor egy hét gumi!!
2011. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi történt qztan

?

2022. márc. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!