Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire számítsak a nőgyógyásznál?

Mire számítsak a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy el kell mennem nőgyógyászhoz. Még soha nem voltam. Nem tudom, hogy hogy zajlik az ilyesmi. Mindenképp megnézi oda lenn? Ha igen, hogy kell... úgy értem le kell vetkőzni?

Lenne még egy kérdésem:

Nőhöz vagy férfihoz menjek?

Én nőhöz szeretnék, de tesóm azt mondta, hogy csak egy nő nőgyógyász van, de az rohadt bunkó. Most akkor mi legyen?


Mellesleg eléggé gátlásos és szégyenlős vagyok! Ja és egyedül kell bemennem? Inkább egyedül mennék be, de nem tudom.


14/L


2012. márc. 2. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne félj nem fog megenni vacsorára. Nadrág le bugyi le csak így tud megvizsgálni.Férfihoz menj a férfiak normálisabbak szerintem és látott az már ilyet többször.
2012. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha szüz vagy akkor asszem hátson keresztül néz...

ha már nem vagy az akkor nyilván puncin át. igen le kell vetközni be kell terpeszteni stb.

és én is inkább pasit ajánlok. tisztelet a kivételnek de a nök tényleg tahok tudnak lenni.kérdezd meg anyudat kihez jár vagy a tesodat. nekik biztos van megbizhato dokijuk.

2012. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is ne izgulj! Nem nőként fog rád tekinteni a doktor, hanem páciensként. Én is teljesen beparáztam életem első vizsgálata előtt (szintén gátlásos és szégyenlős vagyok, a mai napig), de azóta inkább ő, mint a fogdoki. Gyorsabb, fájdalommentesebb.

Bemész, kérdez pár dolgot, elküld levetkőzni alul. Érdemes szoknyában vagy hosszabb pulcsiban menni,mert nem minden dokinál van köpeny, amit felvehetsz. Felülsz a székbe, szétveted a lábaidat.

Kb. 2 perc alatt megvizsgál. "Benéz" a hüvelyedbe, kenetet vesz, majd ujjal is megtapogat. Utána megvizsgálja a melleidet is.

Én férfihoz járok, nő doktornál nekem furcsa érzésem lenne, de pl. barátnőm a férfidokival van így. Kinek a pap...

Ne izgulj, hamar túl leszel rajta! Évente egyszer ki lehet bírni. :)

Sok sikert!

20/l

2012. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

bemész elmondod mi a panasz utána le kell vetlőznöd alulról (érdemes hosszabb felsőben menni ami eltakarja legalább a fenekedet vagy húzz fel szoknyát amit csak fel kell mjad hajtanod, csak hogy ne érezd magad kellemetlenül miközben odasétálsz )

alaposan mosakodj meg előtte , azért nem kell általánosítani hogy minden női nődoki bunkó.

Egyedül menj be szerintem de elkísérhet anyukád vagy nővéred.

2012. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Alapesetben az orvos megvizsgál alul is. Ehhez a vetközöfülkében le kell alulról vetköznöd. Jó, ha hosszó pólót vagy pulóvert veszel fel, mert akkor amig kimégy, mégsem vagy meztelen, olyan, mintha miniszoknya lenne rajtad.

2. Az, hogy nöhöz vagy férfihoz mégy, nem igazán számit, mindkettönek te nem NÖ, hanem "munkadarab" vagy, azaz nem azt nézi, hogy milyen vagy kinézetre, hanem orvosi szemmel. Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon sok nöi orvos durvább, mint a férfiak.

3. Normál esetben a vizsgálat nem fáj, csak valamennyire kellemetlen.

4. A vizsgálatra egyedül szokás bemenni, az anyukát CSAK akor engedik be, ha TE kimondottan ragaszkodsz hozzá, minden más esetben kinn kell maradnia.

5. Ne félj, sokkal kevésbé rossz, mint ahogy elöre elgondolod. Az orvosnak te vagy a sokezredik beteg, akit vizsgál, neki nem különleges a dolog, erre gondolj, és ne arra, hogy éppen az intim területedet vizsgálja. Végül is nem rosszabb, mint egy fogorvosi vizsgálat.


Minden jót kivánok.

2012. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat! :D


Azért akartam volna nőhöz elmenni mert ma is tök könnyen elmondtam a tesitanárnőnek és beszélgettünk róla.


Különben az a baj, hogy hosszú futás után (pl. kúper), nagyon görcsöl az alhasam, teljesen függetlenül attól, hogy menzesz előtt, után vagy közben vagyok. De ez már elég rég óta így van. Máskor nem szokott görcsölni a hasam, vagy csak nagyon ritkán és fele ennyire se. Kimondhatatlanul görcsölök ilyenkor. Ennyire soha nem fájt még semmim mint ezekkor az alkalmakkor.


A tanárnő azt mondta valami gyulladás lehet.


Nagy baj lehet?

Különben abban sem vagyok biztos, hogy a fehérfolyásom normális.

2012. márc. 2. 19:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el orvoshoz, mert tényleg lehet gyulladás, és azt kezeltetni kell. Most nem nagy a baj valószinüleg, de ha elhanyagolod, akkor lehet belöle igen komoly gond is.


Amikor meg elmondod az orvosnak, hogy mi bajod, akkor arra gondolj, hogy ö segiteni akar, ezen kivül már sokan el tudták neki mesélni a bajukat, és sokakaknak ennél kellemetlenebb tünetei is lehettek.

2012. márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen női orvost keress! Elsőre főként...

Sokkal eloviselhetőbb a vetkőzés és a terpesztés is elötte, mint egy idegen férfi előtt.

2012. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a női doki az igazi, nem csak a szégyenlősség a vetkőzés és a kitárulkozás miatt, hanem sokkal könnyebb megbeszélni vele bármilyen intim problémát is mint egy férfival, aki legfeljebb tanulta azt könyvből, amig a nő valószinüleg át is érezte már azt.
2012. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!