Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Működik a szervezetem, vagy...

Működik a szervezetem, vagy nem? Kezdek kétségbe esni, félek!

Figyelt kérdés

Babával próbálkozunk egy ideje, eljutottunk meddőségi központba is. Amikor odakerültem, 28 napos ciklusaim voltak, uh és laborleletek alapján megállapították, hogy van peteérésem. Igaz, a tüsző nem mindig reped meg, de ennek oka a fokozott inzulinrezisztencia. Elkezdték a petefészek stimulálását inszeminációra felkészülve. Az első inszem a 14. napon volt, mondta az orvos, hogy minden szuper, méretek, időpont, stb. Nem sikerült. Második inszemre megint stimuláltunk, de alig reagáltam a gyógyszerekre. A 19. napra lett akkor a tüszőm, amit érdemes volt inszeminálni. Az se sikerült. Most volt a 3. inszem, a 18. napra értem el azokat a méreteket, amiket az első inszemnél a 14. napra, illetve a gyógyszerek előtt magamtól is. Még nem tudom, hogy sikerült-e, de úgy veszem észre hogy nem.

Most ki kell hagynunk egy hónapot, vagy kettőt, hogy pihenjen a szervezetem, plusz egyéb dolgok miatt is. Mire számíthatok? Ha bika gyógyszerekkel alig működtem, akkor mi lesz gyogyi nélkül? Nem lesz ciklusom sem?


2009. jún. 8. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:

ha túlzott mennyiségű hormont kap a szervezeted gyógyszer formájában, akkor a szervezeted saját hormontermelése időszakosan csökken, vagy teljesen leáll...

a hormonkezelés megszűnte után a működés egyes hormonok esetében helyreáll, más esetben, (pl inzulin) soha többé nem termel a szervezet saját hormont. a ciklusod viszont ettől nem biztos, hogy leáll.

a működési mechanizmusa elég bonyolult a nőknek, de a tüsződ érését az is késleltethette, hogy a korábbi tüsződet stimulálták, így a kialakuló sárgatest hormonjai a progeszteron és az ösztrogén leállították a hipofízis FSH nvű hormonjának(azaz a tüszőserkentő hormonnak) a termelését, ezt nevezik a biológiában Feed back controllnak, vagyis a negatív visszacsatolás elvének, ami egyébként stimulálás nélkül ugyanígy működik, csak felerősödhetett a 2 hormon hatása. gondolom ezért is kell most várni kicsit, hogy helyreálljon a hormonháztartásod. amúgy meg ne stresszelj, mert a stressz mindennél jobban csökkentheti az esélyeiteket, úgyhogy csak nyugi, és hajráXDXD

2009. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. jún. 23. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!