Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes lenne elmennem nőgyógy...

Érdemes lenne elmennem nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. A vérzéseim mindig is rendszertelenek voltak (már 3 éve megvan), csak ősztől kezdett beállni. Nem is volt semmi gond, amíg...

Január 1-6 között rendes vérzésem volt, majd február 4-től 7.-éig barnás pecsételésem. Egy kicsit izgultam is miatta, de azt hittem, hogy ez csak egy előjel, hogy majd megjön normálisan a vérzésem. azonban azóta sincs semmi...

Szűz vagyok, még nem voltam fiúval, szóval nem lehetek terhes.

Februárban elég sokat idegeskedtem, de máskor is szoktam, bár most fogytam is pár kilót, amit azóta vissza is szedtem, szóval nem hiszem, hogy bármelyik okozhatná ezt.

Arra gondoltam, hogy talán fogamzásgátló tablettát kéne szednem, hogy végre beálljon a ciklusom, azonban rettegek a nőgyógyásztól! Egyszerűen rosszul leszek, ha elképzelem, hogy egy idegen férfi fogdosson ott lent.. először.. szóval, értitek mire gondolok... de kezd felülkerekedni az aggodalom a félelmemen, szóval lehet belevágok. Ti mit gondoltok erről? Volt már valakinek ehhez hasonló esete? Milyen volt számotokra az első nőgyógyászati vizsgálat? Előre is köszönöm!


2012. márc. 6. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress egy női nőgyógyászt, mert van már az is.
2012. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

menj el nődokihoz! Megnyugszol, hidd el!

Vigasztaljon, hogy én 16évesen már férfi nődokinál voltam. Az elején kellemetlen, de meg lehet szokni.

De ha ez zavar, menj nőhöz,. te is megnyugszol, hogyha dokihoz mész

Fogigátlót nem javasolnék 1. fiatal vagy, 2.nem élsz szexuális életet. Kár lenne hormonokkal tömni magad:)

Én 19éves vagyok, rendszeresen járok nődokihoz, nem a kedvencem de túlélem és nekem gy idős ember a dokim (pasi):D

2012. márc. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen gondoltam rá, hogy nőhöz megyek, azonban az itteni női doktorokról nem tudok semmit, a barátnőm, és ismerőseim, pedig férfiakhoz járnak, és olyanhoz nem szeretnék menni, akiről nem tudok semmit.. lehet hülyén hangzik..
2012. márc. 6. 16:12
 4/7 anonim ***** válasza:

én mindenkőppen női dokit javasolnék első alkalomra, éppen elég az egész szitu, nem kellene megfejelned még egy idegen férfi ekőtti vetközéssel, terpesztéssel is.

Azonkivűl a nőnek csak előnye lehet, hiszen ő is nő, nem csak orvos és ezért fél szavakból is megért, nem csak a könyvből tanultakat alkalmazza jól-rosszul.

2012. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell kapkodnod, nem igazán probléma ez, ha más jelenség nincs, ráérsz nyugodtan keresgélni orvost.
2012. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlónak nem sok értelme.

Az nem a ciklusodat teszi rendbe, hanem kikapcsolja és csinál egy mű ciklust. Ha abbahagyod (márpedig nem lehet örökké szedni, és gondolom babát is szeretnél egyszer), akkor ugyanolyan lesz, mint most. Sőt, sok esetben, ha rendszertelen vérzésre írják fel, akkor még rosszabb lesz, mint a tablettát megelőzően.

Egy normális kivizsgálás kell neked, nem tabletta.

De egyébként 3 év alatt még az sem akkora katasztrófa, ha nem állt be. Ráadásul azt mondtad kezdett helyrejönni, csak most volt egy kis zavar. Ettől azért még nem kell pánikba esni. Ha a következővel is gond lesz, akkor menj el orvoshoz.De olyanhoz, aki kivizsgál, nem csak tabit ír, mert az nem teszi rendbe, csak elfedi a problémát.

2012. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elöttem szólóval, vigyázz a hormonális fogamzásgátlóval!
2012. márc. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!