Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pharmatex hüvelykúp + megszakí...

Csimi88 kérdése:

Pharmatex hüvelykúp + megszakításos közösülés. Mennyire megbízható módszer? Mi a vélemény a kúpról? Hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
Jó ez a márka, vagy van ennél megbízhatóbb is? Kinek melyik vált be? Még sohasem használtam, ezért kérek tanácsokat.

2012. márc. 6. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

A kettő együtt megbízható. Nyilván nem 100%-os, de egyik módszer sem az.

Ha tényleg megszakítjátok az aktust időben (azaz nem az van, hogy néha véletlen mégiscsak beléd megy), akkor azért jó hatásfokú.

Ha esetleg nem bízol benne, akkor a peteérés környékén használjatok inkább óvszert.

Patikában kapható, lehet drogériákban is, de ebben nem vagyok biztos. De patikákban tuti.

Magyarországon tudtommal csak a pharmatex és a patentex oval spermicid anyag van forgalomban, nekem személy szerint a pharmatex az összetétele miatt szimpatikusabb.

A patentexben olyan spermicid van, amiről olvastam rosszakat (persze kérdés, hogy tudományosan mennyire megalapozottak a cikkek...).

Egyébként még nem használtam, de én is most szeretnék áttérni erre a módszerre.

2012. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen normálisan válaszoltál.Már előre féltem a "lehurrogó" válaszoktól. Eddig megszakítással csináltuk, de nem akarok tovább kockáztatni (előre elmondom, hogy nem azért mert tini vagyok és nem kell a nemkívánt baba), hanem mert jelenleg az anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé a gyermekvállalást. Elég sok gond van a menstruációmmal, ezért a naptármódszer sem túl tökéletes. A fogamzásgátlótól meg félek, hogy felhízlal, a gumiban meg nagyot csalódtam (csomószor elszakadt), ezért marad ez a kúpos módszer.
2012. márc. 6. 21:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát a megszakításnál minden biztonságosabb, úgyhogy szerintem mindenképpen maradj a fent leírt módszernél.

Egyébként nem szeretnélek bántani, de az, hogy "tini vagyok és nem kell a baba", ill. "kellene baba, de nem tudnám megtartani az anyagi helyzetem miatt" a végeredmény szempontjából teljesen ugyanolyan.

Teljesen mindegy, hogy milyen indokkal vetetsz el egy magzatot, akkor is a te hibád, a te felelősséged (illetve felelőtlenséged), a te döntésed.

Ha elmész egy abortuszra, akkor az az indok, hogy "nem lenne rá pénzem" semmivel sem jobb annál, hogy "nem szeretném a babát mert fiatal vagyok".

Hiszen mindkettő az bizonyítja, hogy nem akartál gyereket, ennek ellenére mégsem védekeztél megfelelően, pedig tudtad, hogy mit kockáztatsz.

Gondolkodj el ezen.

2012. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem ezt a tinis dolgot, hogy nem egy buli utáni egyalkalmas dologról lenne szó, amiből baba lesz. Vőlegényem van és tulajdonképpen jöhetne a baba, csak annyira keveset keresünk mind a ketten, hogy félek nem tudnánk megadni még neki mindent, a biztos családi hátteret. Abortuszba meg amúgy sem mennék bele.
2012. márc. 6. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát megtartanátok, értem. Csak úgy értelmeztem, hogy elvetetnéd a babát.

Ezért mondtam, hogy végeredmény szempontjából mindegy, mi az indok.

2012. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kérdező, lehet, hogy még nem aktuális, de egy nagyon jó tanács:

semmi értelme halasztani a babát, ha SZERETNÉTEK

mindig lesz valami: egyszer kevés a pénz, aztán lakást veszünk, most túl sok a munka, stb, stb, stb

SOSINCS igazából ideális időpont szülni, és ha halasztgatjátok max az lesz a vége, hogy testileg jobban megvisel a szülés, vagy már nehezebb teherbe esned, stb

egy gyermeknek nem stabil anyagi háttér kell, hanem stabil kapcsolatú, szerető, kiegyensúlyozott és törődő család, semmi más

amikor úgy érzitek, hogy ti közös gyereket szeretnétek, akkor igenis kell az a baba, attól függetlenül, hogy van-e jó fizetés, van-e jó lakás stb

volt egy középiskolai tanárom, aki szintén középiskolai tanár feleségével felnevelt 8 boldog, kiegyensúlyozott, sikeres gyereket

és ezen gyerekek mindegyike jobb eredményeket ért el, jobb személyiség volt, mint sok gazdag családból való gyerek

szóval az anyagi háttér tényleg nem annyira fontos, mint az érzelmi háttér

szóval remélem megfogadod a tanácsom, hogy akkor szánd magad gyermekvállalásra, amikor az érezlmi háttér meg van, és ne az anyagihoz kösd

neked is, a leendő gyermekeidnek is jobb lesz, sok sikert :)


u.i.: a kérdésre válaszolva ez elég jó módszer, ha még jobban biztosra akartok menni, akkor fontos megjegyezni, hogy miután egy férfi ejakulál, a péniszében maradhatnak spermiumok, melyek távozhatnak előváladékkal, és az egyetlen módja, hogy ezeket "kitisztítsa" az ha vizeletet ürít ejakuláció után

2012. márc. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!