Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Betétet vagy tampont...

Lányok! Betétet vagy tampont érdemesebb használni?

Figyelt kérdés
Előnyök hátrányok érdekelnének. Nemrég jött meg először ezért kérdezem. Anya a betétet mondta, de szeretnélek megkérdezni titeket is.
2012. márc. 8. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Betétet!
2012. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért inkább betétet?
2012. márc. 8. 21:32
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Az orvosok a betétet ajánlják inkább.

Pozitívumai:

– engedi, hogy a cucc távozzék, tehát nem a hüvelyedben kezd el bomlani, így a fertőzés veszélye kisebb (a menstruáció alatt egyébként is nagyobb a fertőzésveszély),

– gyakran cseréled, mivel zavaró, ha „megtelt” (megint csak higiénikusabb),

– nincs folyamatosan egy dolog a hüvelyedben, ami szétnyomja – állítólag ez a hüvelyizomzatban tehet kárt.


Hátrányai (szubjektív, tapasztalatom alapján):

– kényelmetlen, rossz érzés, hogy van ott valami, ha nagyobbat használsz, úgy kell öltöznöd, hogy ne látszódjék,

– hiába van szárnya, folyton azon parázol, hogy „átáztál”.


Tampon hátrányai:

– fertőzésveszély (ld. fent) + a kezedről is rákerülhetnek kórokozók,

– elfelejted kivenni, ami nagyon nagy gondot okozhat (erre nagyon kell figyelni!),

– ritkán előfordulhat a toxikus sokk szindróma (ld. a tampont dobozán),

– átszakíthatja a szűzhártyád (akit ez érdekel).


Előnyei:

– kényelmes, ha jól helyezet fel, észre sem veszed,

– ha egy ultravékony tisztasági betéttel párosítva használod, a leggázosabb napokon sem kell paráznod, hogy átázol,

– kis helyen elfér, ha nyilvános helyen mész vécére, nem kell táskával menned, mert a zsebedben megbújik,

– előbb-utóbb az összes táskádban kallódik belőle egy-egy darab, ami nagyon jól tud jönni (akár a barátnőknek). :)


Szerintem éjjelre/otthonra betét, máshol tampon a jó megoldás, de én már „öreg róka” vagyok hozzád képest.

2012. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Betét.


Szerintem egészségesebb, nem szívja rá magát a nyálkahártyára, hagyja szépen kitisztulni a rendszert.

Egy időben én is használtam tampont, de állandóan paráztam rajta, hogy átázom, aztán meg a biztonság kedvéért gyakran félig szárazon cseréltem ki, ami nem éppen kellemes érzés. Egy időben rettentően görcsölt tőle a hasam.

Tény viszont, hogy a tampon nagyon jól tud jönni váratlan alkalmakkor, vagy ha olyankor jön meg, ha víz mellett nyaralsz, esetleg uszodába/velnessz szállóba mész. Szóval nem árt ha van nálad tampon is.

2012. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
sajnos nekem nagyon erős a vérzésem, így az,hogy betéttel elhagyjam az otthonomat, jó vicc. tampon+betét kombit kell használnom, és ezt is max 2 óránként, de inkább 1,5 óránként cserélni :S szóval nem nagyon van választásom. amikor itthon vagyok, akkor betét, de nem tudom elviselni azt a szagot, hiába gyakran cserélem, és jók a mai betétek.. ezért kb 3x tusolok egy nap amikor megjön, viszont a véle felé engem zavar a legkisebb betét is, mert felszív odalent minden nedvességet, és nekem kellemetlen, ezért akkor mini tampont használok csak.
2012. márc. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
egyébként ha szűz vagy, és gondolom igen, akkor még a mini tampont is felejtsd el szerintem. én is kipróbáltam szüzen, bement, ki már csak nagyon nehezen, majdnem elájultam.. "felakadt" a szűzhártyában.
2012. márc. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Betétezek, kivéve ha úszni megyek, vagy futni. Szóval mind a kettő megy. Én a tamponnal nem érzem magam biztonságba, a betétnél megnyugtat az érzés, hogy nagy és kívül van és látom "meddig" van.

20/L

2012. márc. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ha még fiatal vagy akkor inkább betét. A tampon sajnos divat lett, pedig egészségtelenebb mint a betét. :)
2012. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem sajna olyan erős a vérzésem,hogy az első három napban a tamponnal együtt betétet is kell használnom.

Azt Te fogod kitapasztalni,hogy neked személy szerint mi a kényelmesebb. Én betétpárti vagyok egyébként,bár sokkal kényelmetlenebb,mint a tampon, a tampon viszont fertőzésveszéllyel jár,főleg,ha nem mosod meg rendesen a kezed mielőtt felteszed.

2012. márc. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én csak tampont használok, kivéve néha a végefelé, mikor már alig van, akkor a betét is elmegy.

DE az szerintem rettenetesen kényelmetlen, folyton azon parázok, hogy elcsúszik. Pl éjszakára is tampont használok már, mert össze vissza forgolódok álmomban, és ha betéttel alszom, akkor általában "baleset lesz a vége..." :S

Tudom, hgoy nem túl egészséges, de én mégis a tampon mellett voksolok.

2012. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!