Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Évente járok rákszűrésre....

Évente járok rákszűrésre. Normális az, hogy még eddig egyszer sem vizsgálta meg a melleimet?

Figyelt kérdés
Ez már rég foglalkoztat, hogy meg kéne vizsgáltatni a melleimet a biztonság kedvéért. Most olvastam itt a neten, hogy a nőgyógyászati vizsgálat része a mellvizsgálat is. Nekem még egyszer nem vizsgálta meg....ez kérni kell? őszintén nekem még eddig az nem jutott eszembe, hogy ezt a nőgyógyásznak kellene, mert 5 éve még a gimiben a suliorvos vizsgálta. Hamarosan menni fogok az éves vizsgálatra, szerintetek megkérdezzem/rákérdezzek?

2012. márc. 9. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy nézze meg. De remélem azért 1-2 havonta te is megvizsgálod magadnak.
2012. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ok, hát szoktam vizsgálgatni, nem tudom h jól csinálom-e. érezni nem érzek benne semmit. mi lehet egy esetleges elváltozás jele? csomó?
2012. márc. 9. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, csomó. Vagy bármilyen szokatlan elváltozás, behúzódás a bőrön, váladékozó mellbimbó stb. Kérd meg a dokit, hogy nézze meg, és mutassa is meg, hogyan kell önvizsgálatot végezni, mondja el, mire kell figyelni stb.
2012. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szólj az orvosnak, hogy vizsgálja meg.

Egyébbként saját magadnál jobban senki nem tudja ellenőrizni, mert te neked kell a legjobban ismerned. Amikor az orvos is kitapint rajta valamit, akkor az már minimum 1 cm átmérőjű!

Úgyhogy tessék havonta 2 havonta mensi közötti időben ellenőrizgetni!

2012. márc. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát elég szégyen az orvosra nézve, hogy neked kell szólni, mert magától nem jut eszébe.

Mondd meg neki, hogy nézze meg.

2012. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

15 éves kromtól jártam rendszeresen nőgyógyászati szűrésre, nagyon érdekes, hogy nekem egyszer sem vizsgálták meg a melleimet. Egyszer kértem az orvost, hogy mutassa meg, hogy kell...Két évvel ezelőtt kijöttünk Németországba, kétszer voltam nőgyógyászanál és mindkét esetben mellvizsgálattal kezdte az orvos. Nem kicsit lepődtem meg. :)

Szomorú, hogy otthon nem találkoztam olyan orvossal, aki ezt fontosnak tartotta volna.

2012. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát igen...24 vagyok, lehet h úgy van vele h idősebb korban kell ezt jobban nézni....vagy nem tudom...minden esetre mondani fogom neki h nézze meg azt is...
2012. márc. 9. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!