Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valamilyen következménye,...

Van valamilyen következménye, ha "trükközök" a fogamzásgátlóval? (többi lent)

Figyelt kérdés
Néha 1-2 nappal előbb abbahagyom a gyógyszert, hogy hamarabb megjöjjön, hogy mire kell, elmúljon, néha pedig tovább szedem, megbontom a következő levéllel és a végéről leveszek 1-2 szemet. Arra lennék kíváncsi, h lehet-e ennek bármilyen következménye, lehet, h ettől fáj a fejem kb hetente egyszer annyira, h hányok egy napig? És nem baj-e az, hogy ha a köv havi végéből 2-t beszedek akkor ugye annyival rövidebb ideig fogom szedni abban a hónapban? Nem baj, h gyakorlatilag átrendezem a hormonháztartásomat? Mit szól ehhez a szervezetem? Lehet, h emiatt nem tud rendesen rendszert felállítani? Azt azért hozzátenném, h nem minden hónapban van ilyen,23vagyok, 2éve szedem és eddig kb 4-5alkalommal volt szükség erre wellness vagy hasonlók miatt. Köszönöm a válszokat!
2012. márc. 11. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orvosodat kell megkérdezni erről. Én is hallottam róla, hogy vannak akik ezt csinálják. Nem tudom hogyan befolyásolja a hormonháztartást.
2012. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

amennyiben nem szeretnél gyereket, a ciklus elején vagy a végén a LEGveszélyesebb ha kimarad egy szem, vagy több, mivel ilyenkor előfordulhat, hogy nem lesz meg az elegednő hormonmennyiség, hogy megakadályozza a következő peteérésed

amúgy azt is megjegyezném, hogy a hormonális gyógyszerek a legveszélyesebb és legbonyolultabb gyógyszerek közé tartoznak, és minél jobban eltérsz az előírtaktól, annál valószínűbb, hogy komoly problémákat okozol magadnak

én a helyedben nem játszanék ilyennel, már ha a fogamzásgátló abbahagyása után egészséges ciklust, meg normális peteérést szeretnél

2012. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tesz jót neki vszínűleg. De igazából alapból, mikor a tabit szeded, a te ciklusod ki van kapcsolva.

A fejfájás nem a variálás miatt van, hanem alapból a tablettától.

2012. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy-egy alkalommal lehet a tablettával trükközni, de amit te csinálsz az már túlzás és igen, nagyon fel tudja borítani a hormon háztartásodat és a hatását is csökkenti az, ha össze-vissza szeded.

A tabletta nem arra való, hogy a menstruációdat alakítgasd vele. Szedd rendesen, rendszeresen, az előírásokat tartsd be.

2012. márc. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Ha tegyök fel, abbahagynám a gyógyszert, hiszen nagy valószínűséggel ettől ment szét a gyomrom és vagyok rosszul minden reggel, akkor mennyi idő, mire kitisztul a szervezetemből?
2012. márc. 13. 13:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, minden reggel rosszul vagy? Én a helyedben sürgősen terhességi tesztet csinálnék, ha élsz nemi életet. Ilyen kihagyások és trükközések mellett elég könnyű ám teherbe esni, hiszen gondoskodtál róla, hogy ne védjen rendesen, és ha terhes vagy, attól vérezhetsz még menstruációhoz hasonlóan, szóval mindenképpen tesztelj egyet.
2012. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jajajj szerintem összejött neked 1 baba... :SS Tesztelj légyszi!!!
2012. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beleültettétek a bogarat a fülembe, szóval vettem egy tesztet, és negatív, úgyhogy más oka lehet a gyakori rosszullétnek. Hallottam olyat is, hogy a hormon annyira szétmarja a gyomrot, hogy lehet ez is az oka. Egy éve kb kórházba kerültem, annyira rosszul voltam, és ott letiltottak mindeféle szénsavas-csípős-fűszeres-zsíros dologról, mert annyira el van vékonyodva a gyomorfalam. Talán a hormon ezt csak súlyosbítja, nem tudom. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, el fogok menni dokihoz, bármennyire is nem szeretnék... :)
2012. márc. 14. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!