Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba fogamzásgátló...

Hüvelygomba fogamzásgátló mellett: csak a fogamzásgátló abbahagyása segíthet?

Figyelt kérdés

3 éve szedek fogamzásgátlót. A csúnya pattanásaimat eltüntette, a görcseimet megszüntette, az alakomon is dobott kicsit (elég vékony vagyok). Azonban néhány hónap szedés után előjött a hüvelygomba, amitől azóta sem tudok szabadulni. Jártam vele hónapokig nőgyógyászhoz, kezeltek, azonban semmi nem hatott hosszú távon. Aztán rátaláltam a Colpo Cleaner-re, ennek a jódos és a laktózos hüvelyzuhanya segített, ezzel hónapokig elvoltam, azonban már ez sem hat. Folyamatosan probiotikumot is szedek, a bélflórámmal nincs gond, hogy ez okozná. Egyszerűen hiába kezelem magam, hetek múlva újra előjön, viszket és ég, már zavar a mindennapi teendőimben. Már nem használok sem tisztasági betétet, sem intim lemosót, mert ezekről is olvastam, hogy okozhatja a gombát. Szedtem orvosi utasításra vasat is, az sem ért semmit (ráadásul a kemény székletem miatt végbélsérülésem is lett tőle).

Azonban a tablettát félek abbahagyni a borzasztó görcseim miatt, nem szeretnék utána meg ezzel szenvedni. Lehet, hogy mégis ez az egyetlen megoldás, abbahagyni? Tapasztalatok? Egyébként több barátnőm is ugyanezt a gyógyszert szedi (Sensonette), de másnak még nem volt gondja vele.


2012. márc. 13. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát gyakorlatilag már mindent megpróbáltál. Tényleg a tabletta abbahagyása lehet a megoldás.


Bár a gomba kezelése egyébként nem egyszerű, és sokszor az orvosok túl rövid ideig kezelik. Tudtommal meg kell határozni pontosan, hogy mi okozza a bajt, és ha megvan, akkor célzott kezelést kell alkalmazni akár több hónapon keresztül.

Ezt nem tapasztalatból mondom, nőgyógyász írásai között olvastam.

2012. márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de sajnos az orvosom sosem vizsgált meg rendesen, csak rámondta, hogy gomba és kész. A korábbi görcseimmel már végjártam a fél megyét, de normális nőgyógyászt nem találtam még.
2012. márc. 13. 22:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok nő van, akinek folyamatos hüvelygombát okoz a fogamzásgátló. Szerintem azért a görcsölés elviselhetőbb dolog, hiszen nem folyamatosan van, meg vannak nagyon jó görcsoldók. Én pl apranaxot használok rá. Amúgy a rendszeres testmozgás is segít a görcsök csökkentésében (mármint a ciklus alatti rendszeres testmozgás, nem menzesz alatti).
2012. márc. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen ismerős a helyzet:Snekem petefészek cisztáim voltak,sose jött meg rendesen magától,ezért az orvos szerint vagy szülök,vagy szedjem a fog gátlót.Már 3.éve szedem,kb 1 éve állandóan hüvelygombát,szisztémás candidiasist kapok:Sén most akarom abba hagyni,de én se tudom mi lesz,mert volt hogy magától nem is akart elmúlni,ha megjött egyáltalán.Szerintem is ki kell próbálni,hogy ha abbahagyod,elmúlik -e.Én is kipróbáltam már mindent,protexin candid plus probiotikumot szedek,de mindig visszajön:Sszóval lehet neked is muszály lesz abbahagyni,max ha nagyon görcsölsz megint elkezded..
2012. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. A nőgyógyász a Saforelle intim lemosót ajánlotta (gyógyszertárba kapható csak), azóta nem vagy csak nagyon kicsit jön elő. Nem tudom, rajtad segít-e. Egy próbát megér sztem.
2012. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Tudom, hogy régi a kérdés, de próbáld ki a grapefruit magolaj cseppet. Nekem ugyan csak egyszer kellett használni, de a barátnőim folyton használják, mert ők nagyon gombásodnak. Nekem egy hét után segített, naponta 2x15 cseppet tettem 200 ml narancslébe.
2013. febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem csak az segített. Utolsó tablettát bevettem, utána megjött a megvonásos, majd mikor elmúlt, azonnal kijött a gomba, de rá 3 napra magától elmúlt, azonnal, és azóta sem jött elő.
2019. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!