Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A végbélnyílás előtt egy kis...

A végbélnyílás előtt egy kis duzzanatot találtam, az normális?

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem lehet hogy csak egy pattanás vagy kelés, de hag nagyon nem múlik nézesd meg..
2009. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Nekem is feltünt ott pár napja egy hólyagszerű valami....
2009. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De én el bírom képzelni, hogy normális, mert igazából nem nagyon szoktam tapogatózni arra...
2009. jún. 13. 22:44
 4/11 anonim válasza:
100%
Az is lehet hogy aranyér
2009. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De akkor más panaszom is lenne, nem? meg ez tényleg nagyon kicsi. Jajj..
2009. jún. 13. 23:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a gátat érezted. A gát valakinek nagyobb, duzzadtabb. Nekem is olyan, és olyan tapintása van, mint egy kis hólyagnak. De az nem az. Ha nincs panaszod, nem fáj, nem vérzik, akkor lehet neked is csak nagyobb. Ezzel semmi baj nincs.
2009. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, megnyugtattál, valószínűnek tartom h nekem is ez van.
2009. jún. 15. 09:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azért aranyérre gondolnék.
2009. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez bizony lehet aranyér.magától is elmúlhat pár nap alatt.bármikor kijöhet erőlködéstől.
2009. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem múlik el néhány hét alatt, okvetlenül MENJ EL ORVOSHOZ!!! Nekem 7 évig tartó keserves kálváriát okozott egy duzzanat, amit a végbélnyílásom mellett tapintottam ki fürdés közben, egyik napról a másikra. Nem fájt különösebben, csak egy icipicit égetett. Először azt hittem, hogy csak valami szőrtüszőgyulladás, és kenegettem svédcseppel, meg Ebrymicinnel. Aztán nem akart elmúlni még hónapok elteltével sem, és ekkor aranyérre kezdtem gyanakodni. Arra való kenőcsökkel is kezelgettem

(Varázsdió és hasonlók), de semmi nem használt.


Aztán kb. egy évvel a megjelenése után egy napon elkezdett borzasztóan fájni, égetni, hasogatni, és már járni sem tudtam. A lázam 41 fokra szökött, és rettenetesen fáztam, egész testemben reszkettem. A háziorvosom mondta, hogy be kell mennem a kórházba - igaz, ő még mindig csupán szőrtüszőgyulladásra (!) gyanakodott.


A kórházban a sebészeten megvizsgáltak, és kiderült, hogy végbéltályogom van, amely begyulladt, és azonnal operálni kell. Altatásban műtöttek, felvágták a tályogot, amelyből napokig folyt a genny. Nyitva hagyták a sebet, így kellett begyógyulnia. Két hét betegszabadság, otthoni kezelés után úgy tűnt, minden rendben, és begyógyult a seb...


Sajnos a történetnek itt még nincsen vége. Néhány hét múlva WC-zés után egy nagy vérfoltot láttam a papíron, amivel kitöröltem a fenekem. Rossz ómen volt, de azt gondoltam, hogy természetes, talán még mindig nem gyógyult be egészen a sebem. Továbbra is fertőtlenítettem, kenegettem, de a vérzés időről-időre jelentkezett a sebnél. Sajnos a munkámnál fogva nehezen tudtam elmenni orvoshoz, és én sem fordítottam akkora figyelmet a problémának, mint -mint utólag kiderült- kellett volna. Egy idő után, különösen hígabb széklet, hasmenés esetén felduzzadt az egykori tályog helye, és a végbélnyílás közvetlen peremén is. Sőt, furcsa szédülést enyhe hidegrázást is éreztem. Kamillás fürdőt vettem, és svédcseppel is kenegettem a sebet, mire az egyszer csak kifakadt, és gennyes-véres foltot hagyott az alsónadrágomon.


Itt már nem volt mese, komolyra fordult a dolog. Elmentem a kórházba, ahol vizsgálat és végbéltükrözés után kiderült, hogy az egykor feltárt tályog úgynevezett végbélsipolyt (fistula ani) hagyott hátra. Ez egy járat a külső bőrfelszín és a végbél belseje között, de a pontos "útvonala" csak műtét közben deríthető ki.


Tehát az előző után 6 évvel ismét műtét, és utána több hét pihenő, kenegetés, kímélés. Úgy néz ki (lekopogom, adná az Ég), hogy végre megszabadultam a problémámtól. Hálás vagyok az orvosomnak, illetve a sorsnak, hogy nem történt még rosszabb, ugyanis ez a sipoly kikerülte a záróizmot, és nem kellett érinteni (gumiszalaggal szokták megoldani, de erre most nem volt szükség). Szélsőségesen rossz esetben akár több sipolyjárat is kialakulhat, és a feltárás közben a záróizom is sérülhet, ami széklettartási nehézségekhez vezet és újabb műtéteket tesz szükségessé.


Nem ijesztgetni akarok senkit, de úgy éreztem, meg kell osztanom mindenkivel az esetemet. Egy ilyen apróságból nagyon komoly dolog is lehet! És a későbbi gyógyulási esélyeinket javítja, ha nem halogatjuk a vizsgálatot.

2009. nov. 10. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!