Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha HPV gyanus voltam/vagyok,...

Ha HPV gyanus voltam/vagyok, ezen kívül volt egy kolposzkópos műtétem 2 éve egy P3-as eredmény miatt, akkor ezektől függetlenül nekem van értelme még beadatnom a méhnyakrák elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Nem tudom,mi ebben az esetben a teendő és azért itt kérdezem meg,mert most láttam a reklámot épp a tv-ben és mert csak jövőhét szerdán tudnék ezügyben konzultálni a dokimmal!De nagyon érdekel és szeretnék vélemyént,esetleg olyan véleményét,aki ért is hozzá! Rettegek a műtétem óta,hogy rákos leszek.Megtiltották a tampon ill. az intim mosakodó használatát is! Ne támadjatok légyszi!

2012. márc. 29. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:

az oltást szüzeknek érdemes beadni, akik még nem kapták el a HPV-t

az oltás nem a méhnyakráktól véd, hanem a HPV-től, ami méhnyakrákot okozhat

mivel neked volt p3-od, biztos elkaptad már a hpv-t, így semmi értelme védőoltást beadatnod

2012. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első! Köszi! Hát ha az én időmben is lett volna ilyen védőoltás...Na de ez az én szerencsém sajna! Akkor marad az aggódás minden rákszűrés eredményére várva és marad az életem végéig gumban szexelés!
2012. márc. 29. 20:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg kellene nézetni milyen típusú HPV-d van, és ha nem olyan, ami ellen a védőoltás véd, akkor nem árt beadatni.

Bár tanárom szerint (orvosi mikrobiológia tanár) akkor is érdemes, ha az ember fertőzött, mert segíti a hatékony immunválasz kialakulását.

2012. márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszokat:).Remélem,nem lesz gondom soha!
2012. márc. 31. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne adasd be, azzal még tovább gyengíted az immunrendszered, és most nálad ez fontos lehet.
2012. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémával küzdök,engem P4-es eredmény után műtöttek februárban.A szövettanom pozitív lett,de a műtét sikerült.Nem igazán értek egyet azzal,ha már elkaptad ezt a vírust akkor fölösleges a védőoltás.Nem vagyok biztos benne,mivel nem vagyok orvos,de szerintem a műtéttel együtt a vírus is megszűnt létezni a szervezetemben.Mivel a műtétnek akkor szerintem semmi értelme ha az meg továbbra is bent marad.Nekem az orvosom azt mondta,hogy most arra kell vigyáznom,nehogy megint elkapjam,amiből arra következtetek laikusként,hogy most nincs.Tehát szerintem igen is van értelme a védőoltásnak.A másik,hogy nem kell életed végéig gumiban szexelned,hisz van a férfiaknak is hpv-teszt,ami nekik nagyon kellemetlen,mivel vizuális vizsgálatot végeznek és a makkról vesznek mintát.De ha állandó partnered van és szeret,akkor ennyit megtesz érted!Az én párom el fog menni,még emészti,de elmegy! :)
2012. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát én már nem tudom,mit kéne gondolnom. De szerintem a műtéted,csak a rák kialakulását előzte meg,ez így volt nálam is.Attól szerintem még benne van ill. már benne van a szervezetedben a vírus.Meg hát most azzal nem vagyok előrébb ha a majdani pasim csináltat ilyen tesztet.De azért köszi :)!
2012. ápr. 6. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!