Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Amikor 14 évesen megjött a...

Amikor 14 évesen megjött a menstruációm, egyáltalán nem fájt.2 évvel később már fájt, de nem volt vészes.25 éves vagyok és évek óta, amikor megjön, muszáj fájdalomcsillapítót bevennem, mert nagyon fáj. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Más is járt így, hogy először nem fájt, de pár év múlva igen? Ez természetes vagy bennem változott meg valami?

2012. márc. 29. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából velem is ez van, illetve több ismerősöm is mondta már, így gondolom nem kirívó eset. Viszont ha annyira fáj, hogy nem bírod ellátni a napi teendőid, nem bírsz munkába járni, semmi sem használ, felkelni sem tudsz ilyenkor, akkor vizsgáltad ki magad.
2012. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Annyira azért nem vészes szerencsére, de nagyon fáj. Miután beveszek egy fájdalomcsillapítót, jobb lesz.

Olyan jó volt, amikor egyáltalán nem fájt :(

2012. márc. 29. 20:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálam is pontosan így volt. Annyival tudlak vigasztalni, hogy nekem szülés után megint fájdalmatlanná vált, és állítólag sokaknál így van.
2012. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha szülés után nem fog fájni, az meddig tart?

Te mikor szültél, és azóta nem is fáj, amikor megjön?

2012. márc. 30. 21:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2011 januárjában szültem, utána 8 héttel megjött (pedig szoptattam). Amíg megvolt, nem fájt egyszer sem, ill. éreztem, hogy van, de nem volt fájdalom. Most újra babűt várok, szóval nem aktuális. :) De 20-22 éves koromtól én is mindig nagyon szenvedtem, ehhez képest szülés után egy álom volt. :)
2012. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem is tudtam, hogy szülés után nem fáj, ha megjön. Köszi, hogy írtad :)

Már csak azt remélem, hogy ha szülni fogok, utána évekig fog tartani a fájdalom nélküli állapot.

2012. márc. 30. 21:47
 7/11 anonim válasza:
100%
Nekem fiatal koromban nagyon fájt, annyira, hogy feküdnöm kellett és gyógyszer + melegítő párna volt. De még így is szenvedtem. Aztán amikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni, akkor ez megszűnt, vagy csak minimális fájdalom volt. Már nem szedek fogamzásgátlót, de nem tért vissza az erős hasfájás, helyette a fejem szokott fájni, most attól szenvedek.
2012. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A fejfájás se jó :(

Igen, azt tudtam, hogy a fogamzásgátló mellett enyhülnek a menstruációs fájdalmak.

2012. márc. 30. 21:53
 9/11 anonim válasza:
100%
Nekem is 14 évesen jött meg először, nekem se fájt egyáltalán, aztán tavaly óta elkezdett. Most 17 vagyok. És én úgy hallottam hogy 16 és 25 év között lesz fájdalmas. Bár szerencsére nekem se olyan vészes. Remélem nem lesz rosszabb neked se. :S
2012. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor ez általános dolog, hogy először nem fáj.


25 év felett nem fog annyira fájni? Ha nem szed valaki fogamzásgátlót de nem is szül, akkor se?

2012. máj. 16. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!