Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől van ez szerintetek?...

Mitől van ez szerintetek? Kezdek megijedni.13/L

Figyelt kérdés

na szóval bal oldalon néha egész kezem elzsibbad....tehát tegnap is alszok..jobb kezem fejem alatt.. bal a fejem mellet..( de nem feküdtem rajta) és annyira elzsibbadt hogy nem tudom felemelni.. az ujjaim nagyon puhák lesznek.. mintha nem is lenne benne vér.. vagy ha egy halott kezét fognák kb vagy nemtudom.. és ez egészen addig van ..ami a másik kezemmel meg nem fogom.. és meg nem rázom egy kicsit.. mert utána vissza jön..és tudom használni.. de ha nem ráznám meg.. akkor nem tudom meddig nem tudnám mozgatni.. és ez egyre gyakrabban fordul most már elő.. de csak a balkéz.. a másikra sose volt ilyen panaszom


és teljesen olyan mintha le lennék bénulva a bal kezemre .. :|nemtudok vele SEMMIT SE csinálni addig.. hiába próbálom


2012. márc. 30. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen velem is szokott lenni, bár ritkán. Ha sokáig nem mozdulok. Nem hiszem, hogy gond, de ha legközelebb mész a krzeti orvosodhoz, kérdezz esetleg rá.
2012. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg becsípődhet ilyenkor valamelyik ideg a gerincedben. Ha meg akarsz nyugodni, említsd meg a háziorvosnak, de szerintem semmi vészes...
2012. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor alszol, egészen biztos, hogy ráfekszel és elszorítod a vérkeringést. Ez teljesen normális. Velem is gyakorta előfordul, ébredéskor hol a fejem, (jellemzően a csípőm) alatt találom a kezem, hol nem, de a rázogatás, mozgatás segít. Nem kell félned!
2012. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de mikor nem alszok is eltud így zsibbadni és olyan rossz hogy nyúlnák a pohárért vagy bármiért és nem jön fel a kezem.. nem lehet felemelni de semmit se érzek rá olyankor.. tehát kalapáccsal is lehetne ütni .. nem érezném.. multkor kicsiket ráütöttem ..hogy hátha megint jóólesz .. kicsivel jobb lett.. de nem érezmtem hogy hozzá értem volna.. azt meg végkép nem hogy ütöttem
2012. márc. 30. 22:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez NEM idegbecsípődés, ha becsípődne valami, az annyira fájna, hogy meg se tudnál mozdulni, napokig. (Nekem volt már olyan.)

Tényleg arról van szó egyébként, hogy "nincs benne vér". Vagyis van, de a keringés rossz. Ez lehet attól, hogy ráfekszel. Ha csak fekvés közben jön elő, akkor valószínűleg ettől van. Ha járkálás közben is, akkor mindenképpen orvoshoz kell fordulnod.


A zsibbadás (főleg a vádlizsibbadás) jelenthet magnéziumhiányt. Ha szedsz egy kis Magne B6-ot, azzal szerintem nem ártasz magadnak, recept nélkül tudsz venni a patikában. Egy dobozzal elég lesz.


De ha aggódsz, akkor tényleg egyszerűbb orvoshoz fordulni, hogy megnyugtasson.

2012. márc. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek (: aranyosak vagytok
2012. márc. 30. 22:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg az van, amit leírsz, akkor ez komolyabb dolog annál, minthogy "nincs benne vér".

Ha egészen biztos nem fekszel rá és nem azért bénul le (ilyen néha velem is előfordul éjszakánként), akkor sürgősen menj el a háziorvosodhoz, ő pedig tovább fog küldeni szakorvoshoz!

Kellene egy CT vagy MRI.

2012. márc. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
valamelyik nap menni fogunk anyummal (: köszönöm szépen mindenkinek !
2012. márc. 30. 23:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Visszaszívom. Mindenképpen doki, ha nem csak alváskor jelentkezik!
2012. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!