Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most már kezdek megijedni. Mi...

Most már kezdek megijedni. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyok. 4 éve jött meg az első menstruációm. Volt, hogy késett, "sietett" pár napot, esetleg kimaradt egy évben egyszer egy hónapot, aztán 1 éve beállt 27-28 naposra a ciklusom.Viszont mostanában teljesen megzavarodot az utóbbi pár hónapban. Áprilisban kezdődtek a gondok. Márciusban megjött rendesen 28 napra a mens-óm 31.-én(márc.) Aztán Április kimaardt, és május 19.-én jött meg. Utána június kimaradt és július 13.-án jött meg. Most pedig ugye még nem jött meg, 2-3 napja késik. Mi bajom lehet? A barátommal most feküdtünk le először szombaton, de óvszerrel védekeztünk, nem is ment el bennem, és ellenőríztük, nem szakadt ki. Tudom, hogy az első kicsit megzavarhatja, de már jóval előtte kezdődtek a gondok? Anyukámnak mondtam, azt mondta "engem nem érdekel, csak terhes ne legyél". Meg sem említi az orvost:S Mondtam, hogy jobb lenne elmennie, erre nem mondott semmit. Mit tegyek? Milyen okokból történhetnek ezek, nem stresszelek, nem idegeskedem, most suli sincs, semmi.. Előre is köszönöm!
2010. aug. 10. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
anyád minek menne dokihoz??? ....te meg fogod a taj kártyád és elmész, nagylány vagy már ;)
2010. aug. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel mindenképp elmennék orvoshoz. Lehet, hogy hormonális probléma, lehet ciszta, endometriózis, PCOS, pajzsmirigy-probléma... Vedd komolyan!
2010. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
*Jobb lenne ELMENNI, bocsánat elírtam. Köszönöm szépen! titkolózni nem akarok, végülis joga van tudni,m hogy mi van velem, meg fogamzás gátlót is szeretnék iratni.
2010. aug. 10. 17:03
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Vegyél cickafark gyógyteát, és palástfű teát, ezek 1:1 arányú keverékéből igyál naponta 3 csészével.Pár száz forint, zacskóban van(patika, dm, rossmann, gyógynövénybolt, illetve most kel gyűjteni, de tiszta helyen)Ez rendbehoz.

Azért elmehetsz nőgyógyászatra is, jelentkezz be a tinédzserambulancián, kérj időpontot!

Az óvszer nem a legbiztosabb, mindjárt kérhetsz tini-tablettát is. Óvszer mellet én már estem teherbe ...

Most nem vagy az, de ha azt tervezitek, hog y lesz még ilyen alkalom, akkor megnyugtatóbb módszer lenne.

2010. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Menjetek el a barátoddal az orvoshoz, anyukádnak nem is muszáj tudnia róla, főleg ha nem igazán érdekli a dolog :)


Nézzetek ki egy napot menjetek el, megvizsgál gyorsan, elmondja ha van esetleg gond és kész ennyi az egész :)

2010. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amikor a gondok kezdődtek elkezdtem inni a cickafark teát és a palástfüvet. Még mindig iszom. Nem nagyon használ:S De gondolom idő kel hozzá. Naponta iszom egy bögrével, ízesítés nélkül, sőt még arra is nagyon ügyelek, hogy fém tárggyal ne érintkezzen a tea, ezt írta a tájékoztató. Amúgy azt még hozzátenném, hogy az utolsó menstruációmkor, annyira fájt a hasam, hogy se állni, se ülni, se menni, semmit nem tudtam, csak sírtam és fetrengtem. A bátyám szólt anyukámnak, aki hazarohant a munkából, de addigra valamennyire enyhült a fájdalom, így nem mentünk el orvoshoz. ez a fájdalom azért is volt fura, mert a négy év alatt, amióta menstruálok még sohasem fájt a hasam, csak a derekam.
2010. aug. 10. 17:44
 7/8 anonim válasza:
100%
Na én srác vagyok és kiscsaj egy dolgot tudok tanácsolni mégpedig Doki ! Nekem barátnőm terhes lett pedig szintén volt gumi. Azt mikor jött a gyerek akkor volt csak aztán problem mert mivel én 18 voltam a csaj meg nem olyan pert akart a muterja a nyakamba akasztani h csak zörög........ Aztán egy maszek doki el vállalta a csajt (abortusz) persze kétszeres áron ami 80 rugó volt ;). Én hajtogattam, hogy menjen dokihoz legyen gyógyszer stb... de nem. Volt h neki is késett jobbra balra stb. Ezért mikor szintén gumival volt aktus és nem jött meg akkor persze nem foglalkoztunk vele "Persze biztos megint késik duma ment". Aztán jött a balhé. DE ! Tanulságos volt :) szal szerintem menjél el dokihoz :). Nyugodtabb lesz a nemi élet és egy rahedli problémát meg lehet előzni :)
2010. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Okés, iratok fel, csak anyunak kéne valahogy megértenie, hogy el kellene mennem orvoshoz és a gyógyszer sem ártana.
2010. aug. 10. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!