Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történhetett velem az...

Mi történhetett velem az éjszaka? Léci adjatok valami tippet, mert kezdek megijedni.

Figyelt kérdés
Éjszaka amikr nincs velem senki a szobában,alvás alatt kb hetente arra ébredek fel,hogy a szívem nagyon gyorsan ver,a testem elmelegszik,mintha szédülnék is,lélegzek rendesen,de mintha nem jutna el hozzám. Pont olyan érzésem van,hogy most fogok meghalni. Volt már többször,h felkeltem az ágyból és átsiettem anyuhoz,h rosszul vagyok,de mire átértem,a tünetek elmúltak. Már nem lakom othon a suli miatt,és nem alszom egyedül.Az új ágyamban még nem történ ilyen. Mikor hazamegyek egy hétre,legalább egyszer megtörténik,de van,h 1 éjszaka kétszer is. Mi lehet ez? Lehet,h beképzelem magamnak,mert félek egyedül? Gondoltam arra,h valami allergia,de akkor nappal is jelentkezne...
2012. febr. 18. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia.

Sajnos azok alapján, amit leírtál, ez pánikroham lehet. Sok embernél az elején csak éjjel lépnek fel rohamok, de ez súlyosbodhat, menj el egy pszichológushoz.

2012. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm. Utánna olvastam kicsit,a tünetek töbnyire megegyeznek :S. Szerencsére csak nagyon ritkán alszok egyedül és ezért ritkán is jelentkezik. Igazából ez miatt nem szorongok,mert tudom,h el fog múlni és csak átmeneti rosszullét. De nem szeretném magam diagnosztizálni,feltétlenül ferkeresek egy hozzáértőt. Bár nem hiszem,h súlyosodna,már kb 3 éve így megy.
2012. febr. 18. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Értem. egyébként nekem is ezek voltak a tünetek pár éve, mikor nem tudtam feldolgozni a nagymamám halálát, bár nekem mindegy volt, hogy egyedül vagy a párommal alszom. Jobb ha pszichológushoz mész, de ha nyugtatót ír, azt szerintem semmiképp se szedd be, csak függőséget okoz. Én nyugtatóteával és pszichoterápiával túllettem a dolgon :)
2012. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 homo ludensz ***** válasza:
44%
Talán nem ártana valakivel aki otthonosan mozog a radiesztézia terén kiméretni az alvóhelyedet. Az vitathatatlan hogy pánikbetegség de azt valami kiváltja ha mindig ott azon a fekvőhelyen jön elő. Tudom hogy csacskaságnak hangzik első hallásra de ha egyszer vagy többször átéli valaki annak már nem az.
2012. febr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat! Bár ha jobban visszagondolok egyszer éreztem ezt 2 éve mikor a legjobb barátnőmmel a tengeren nyaraltunk.Akkor is aludtunk és napközben. Fel is riadtam erre a rossz érzésre és ő is. Elmeséltem neki,h mit éreztem,de nem foglalkoztam eddig vele,mert azt hittem,h csak én fújom fel a dolgot. Úgy vettem észre,h nem a szoba,hanem az egyedüllét amitől félek,bár nem tudom,egyedül csak a szobámban szoktam aludni. És a barátnőm mellett nem tudom miért jött...
2012. febr. 18. 11:44
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező!

Ha itt megírtad, akkor biztosan több ez, mint képzelődés, és feltétlen van valamilyen testi, vagy lelki oka, hogy előjön. Menj el nyugodtan a háziorvosodhoz, és mond el neki az esetedet. Nem fog kinevetni. És tud segíteni is. Ez egy önmagát erősítő folyamat. A végén a félelemtől fogsz félni. Ez a pánik. Van rá jó szer, és módszer. Ne szenvedj, nehogy olyankor kapjon el, amikor nagy szükséged lenne az erődre.

2012. febr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pánikroham. A legelső feladat, hogy értsd meg: ilyenkor semmi egészségre ártalmas, veszélyes dolog nem történik, bármennyire is ijesztő maga ez a jelenség.


El lehet menni orvoshoz, majd teletömnek gyógyszerrel, bár amikor nekem hasonló problémám volt 19-20 éves korom táján, akkor hamar rájöttem, hogy ez csak pánik, és onnantól kezdve egyre kevésbé jelentkezett, majd elmúlt.


Mivel nagyon kis eséllyel lehet valami tényleges betegség is a jelenség hátterében, ezért nem árt az orvosi kivizsgálás. De a helyedben nem sietnék belépni a gyógyszerfüggő pánikbetegek klubjába.

2012. febr. 19. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsó 2 választ is. Az utóbbi időkban mikor felébredtem ezekre a rossz érzésekre,tudtam,hogye mindjárt elmúlik és így nyugodt maradtam. Nm féltem attól,h újra előjön,csak nem tudtam hova rakni,h mi ez. Egyszerű dolgokkal próbáltam megmagyarázni a történését. Gyógyszert pedig nem fogok szedni,mert tudom,h az nem megoldja a problémát,csak ideglenes tünetkezelés. Tegnap este mikor mentem ki a mosdóba egyedül a sötétben,megint előjött a szédülés és a szívdobogás,de enyhébben mint éjszaka. Ilyen még nem volt(remélem nem is lesz több) és kicsit beparáztam,de rögtön visszafordultam,bementem a páromhoz és megnyugodtam. Mikor viszaállt a normál pulzusom,újra nekivágtam és semmi problémám nem volt.Holnap megyek dokihoz,de gyógyszert nem szednék be,csak ha már feltétlenül muszáj lenne,de annyira meg nem vészes a helyzet.
2012. febr. 19. 08:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez az elmegyek orvoshoz, de nem szedem be a gyógyszerét, hasonlatos ahhoz a viselkedéshez, hogy elmegyek templomba, de nem hiszek istenbe. Ostobaság. Az orvos nem azért van, hogy megtömjön gyógyszerrel. Ráadásul ezekhez a gyógyszerekhez elég nehéz hozzájutni is. Bizti, hogy a doki előbb más terápiát fog javasolni, és ha az nem válik be, akkor javasol gyógyszert. Ennél a betegségnél nagyon fontos, hogy az orvosban bízzunk, és ne a rémhírterjesztőknek. Akiknek nem fáj, ami nekem.
2012. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!