Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan vetéttek észre hogy...

Hogyan vetéttek észre hogy pajzsmirigy problémád van?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 6. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem én vettem észre, hanem az endorkinológusom.:-D
2012. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én fél év alatt 20 kilót híztam, háziorvos elküldött vérvételre, ott ötszöröse volt a TSH-m a normálisnak = pajzsmirigy alulműködés. Azóta gyógyszerrel kezelnek.
2012. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Manka68 ***** válasza:

Nekem 20 évig sehogy. Aztán babát szerettünk volna, minden alapvizsgálatom megvolt, mindent rendben találtak. Egy ismerősöm ajánlotta, hogy nézessem meg magam endokrinológussal, mert nagyon gyakori betegség ma az inzulin rezisztencia, és lehet hogy emiatt nem sikerül. A doki pedig alapból megnézette a pajzsmirigyemet is.

Hát így. :-)

2012. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Én tudok egy nagyon szupi endokrinológust ha érdekel, keress rá a neten: Dr Tűzkő Nándor! (Nőgyógyász is ha esetleg a baba érkezése miatt kérdezed)

2012. ápr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

40 voltam, amikor kiderült, nekem alulmükszik, ez leányágon örökletes lehet, mi hárman vagyunk lányok testvérek, anyunak is alulműködik, a nővéreimmnek derült ki először, aztán nézettem meg én is. Az alulműködés nem problémás, csak pótolni kell a tablettával, az sem gond, ha néha elfelejted bevenni. Nekem három fiam van, úgyhogy nem megy tovább :-)

A túlműködés problémásabb, de ahhoz nem értek.

2012. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi kedves 8:26-os!de még nem várunk babát csak szeretnénk

kedves utolsó!nálam is ugyanez van nálunk is nővéremnél vették észre hogy pajzsmirigyes de ennek már kb. 10 éve de ő se akkor se most nem foglalkozik vele pedig kellenne mert nagyon elvan hízva,anyukámnak meg 2 éve derűlt ki hogy nála is van probléma neki már nincs peteérése arra adtak neki tabit de ő se szedi mert már 48 évesen nem akar gyereket,anyukám nekem is mondja már pár éve hogy elkénne mennem akkor nem is foglalkoztam vele de most már babát szeretnénk,köszönöm a válaszokat

2012. ápr. 7. 17:50
 7/7 anonim válasza:

Nálam a hideggöb láthatóan jelentkezett és "kidagadt" a nyakam jobb oldalán. Hatalmas volt, mire kivették, mert sajnos én is eltinglitangliztam és nem törődtem vele. Aztán egyszer csak fojtogatni kezdett, akkor már befelé is nőtt. Plusz egy fél év alatt felszaladt rám 15 kiló. A műtétkor szövettant csináltak - a sebész azt mondta, a jobb lebeny lúdtojásnyi volt már - és megállapították, hogy a hideg göb mellett kialakult egy rosszindulatú daganat is. Mikor először vizsgáltak, még híre sem volt ilyesminek. Alig két év leforgása alatt rák lett belőle.

Újabb műtét, utána három radiojód kezelés és most tizenkét év után úgy-ahogy rendben vagyok, már amennyire pajzsmirigy nélkül, gyógyszeres hormonpótlással ez lehetséges.


Javaslom a nővérednek is és neked is hogy ne hanyagoljátok el, menjetek kivizsgálásra, pláne, ha te még babát is tervezel, mert nálam ez a betegség sajnos végképp betett és nem mertem már gyereket vállalni a műtétek és a kezelések után.


Nem kell parázni, mert most már nagyon jó gyógyszerek vannak és egy-két év alatt rendbe tesznek, ha problémát találnak és még idejében be is azonosítják. És nem árt tudnod, hogy a magyar endokrinológusok piszok jók, én Szegedre járok a SZOTE klinikájára. Le a kalappal előttük.

2012. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!