Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Előfordul, hogy a nőgyógyász...

Előfordul, hogy a nőgyógyász nem ismeri fel a petefészek-gyulladást?

Figyelt kérdés
Ma voltam nőgyógyásznál, megvizsgált, megnyomkodta a hasamat, azt mondta, minden rendben. Viszont nekem fáj a hasam alja bal oldalt. Korábban is fájt, de csak esténként,és azt hittem csak fel vagyok fúvódva, ezért nem is mondtam neki. Olvastam, hogy ez a betegség hányingerrel, lázzal is jár, de nekem nincsenek ilyen tüneteim. Lehetséges, hogy nem vette észre, vagy más bajom van, esetleg egyszerűen fel vagyok fúvódva?
2009. jún. 17. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert pontosan ez a problémám nekem is. Kétszer mentem el orvoshoz, és egyik alkalommal sem látott semmit. Ultrahangot nem csinált.
2009. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ultrahangot kéne csinálnia, hanem vizeletvizsgálatot.

De ha nem mondod neki, hogy fáj, és tapintás útján nem érzékel különbséget, akkor honnan találja ki?

Ha elmész dokihoz, akkor mondd el neki minden tünetedet, azt is amit úgy gondolsz, hogy nem oda tartozik. Csak az egész képből tud diagnózist felállítani.

2009. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Neked milyen tüneteid vannak? Csak szúró érzés a hasad alján?
2009. jún. 17. 22:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már korábban is fájt és azóta sem alakult ki a többi tünet, akkor nem hiszem, hogy petefészek gyulladásod lenne.


Ha van valamilyen panaszod, de nem vagy biztos benne, hogy milyen eredetű (nőgyógyászati vagy sem) akkor is mondd el neki. Hisz ha nőgyógyászati, az egyszerűbben kiderül -neki is könnyebb úgy kezelni, ha tudja, hogy jobban oda kell figyelnie, mert van panasz- illetve ha más eredetű, akkor is tud tanácsolni valamit. Nekem pl. a nőgyógyászom kiselőadást tartott, amikor a véreredményem alapján észrevette, hogy vashiányos vérszegény vagyok...


Egyébként előfordulhat, hogy a nőgyógyászok úgy gondolják valamiről, hogy lényegtelen és kevésbé foglalkoznak vele. Velem többször is történt ilyen. Az egyik: nagyon fájt jobb oldalt a hasam, éjszaka sem tudtam miatta aludni, hőemelkedésem volt. Elmentem az ügyeletre, ahonnan beutaltak a nőgyógyászatra. A nőgyógyász azt mondta, megvizsgál, de 100%ig biztos benne, hogy nem nőgyógyászati eredetű a problémám. Hát a vizsgálat után kiderült, hogy egy 6X4 centis ciszta volt a jobb petefészkemben. (Legközelebb, amikor hasonló panaszokkal mentem, kiosztott, hogy nem fájhat, nem érezhetem ha cisztám van.)

A másik: a combtövemnél 1 éve van egy hosszúkás dudor, ami hol kisebb, hol nagyobb, de mindig ott van és néha fáj is. A nőgyógyászom atr mondta, vagy nyirokmirigy, vagy valamilyen zsírcsomó. Elmentem egy másikhoz, aki azt mondta, hogy vagy be van gyulladva egy szőrtüsző, vagy értágulat. Kivizsgálni egyik sem akarja, pedig ha nyirokmirigy, akkor az valószínű valami miatt gyulladásban van, ha értágulat, akkor annak lehetnek komoly következményei, pl. emeli a trombózis kockázatát.


Huh, bocsi a hosszú válaszért....

2009. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem csak görcsölni szokott időnként.
2009. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!