Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Canesten combi felfázásra is jó?

Canesten combi felfázásra is jó?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy leginkább gombás fertőzésekre van. De nem tudjátok, hogy felfázásra lehet használni?

Csak az elmúlt fél évben 3szor voltam a nőgyógyászznál, aki látszólag felettébb ''jól'' végzi a munkáját... ÁLlandóan ugyanazt az egy gyógyszert írta fel, hiába mondtam neki, hogy csak enyhítette a tüneteimet...és ez miatt már egyre többször kerülget a sírás :(

egy barátnőm mondta, hogy ki kellene próbálnom.


2012. ápr. 11. 03:36
 1/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem jó rá. A felfázás nem fázás, hanem fertőzés. Talán visszafertőződsz valahogyan.

2012. ápr. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A Canesten ha jól tudom, gombára való. A felfázás nem gomba, úgyhogy nem jó rá.
2012. ápr. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Felfázással urológiára menj, ne a nőgyógyászhoz, ott kapsz rá gyógyszert.
2012. ápr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak van szerintem igaza. Húgyúti fertőzéssel, felfázással vagy veseproblémával urológiára kell menni, ahol vizelet tenyésztés után célzott antibiotikumot fognak adni és remélhetőleg hamarosan megoldódik a probléma. A nőgyógyász ebben nem tud segíteni, bár legalább eszébe kellet volna, hogy jusson ez a megoldás is.
2012. ápr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Háziorvos is tud felírni másik gyógyszert a felfázásra.
2012. ápr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Háziorvos is tud felírni másik gyógyszert a felfázásra."


A háziorvos csak általános antibiotikumot tud felírni tenyésztés nélkül! Mindenképpen el kell menni laborba leoltást csináltatni, mert az mutatja meg, hogy milyen baktérium okozza a gondot. Nekem a háziorvos kétszer írt fel rossz antibiotikumot, kétszer jött vissza a fertőzésem és a saját kérésemre küldött csak el laborvizsgálatra, ami kimutatta, hogy az előző két antibiotikum kúra teljesen hatástalan volt! Harmadszorra megkaptam a megfelelő gyógyszert és azóta sem jött vissza a fertőzésem.

2012. ápr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A canesten csak a gombákra hat A felfázás pedig tulajdonképpen bakterális fertőzés okozta húgyúti gyulladás.

Urológushoz menj vele, ott kitenyésztik a pisid és célzottan kezelik a problémát, ez nem a nőgyógyász dolga.


Ha élsz nemi életet, akkor szex előtt és után nagyon figyelj a mosakodásra és szex után menj el pisilni.

A nőknél a húgyúti fertőzések leggyakoribb oka, hogy a végbélből baktériumok jutnak szex során a hüvelybe ill. a húgycsőbe (mivel nagyon közel vannak egymáshoz)

2012. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat!!
2012. máj. 13. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!