Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 11 napot késett, de megjött,...

11 napot késett, de megjött, negatívat teszteltem, lehetek még terhes?!

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 06:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. ápr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nem
2012. ápr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megjött a menstruációd akkor nem. Késői ovulációd lehetett, emiatt tolódhatott ki a ciklusod.


Tehát amikor megtörtént a tüszőrepedés:

A felrepedt tüsző ágyában ún. sárgatest alakul ki, aminek s sejtjei termelik a progeszteront, a sárgatest hormont. A progeszteron hatására a méhnyálkahártya vastagszik, feltöltődik folyadékokkal és tápanyagokkal, hogy előkészüljön az esetleges magzat fogadására. Egyúttal a véráramba kerülő ösztrogén szintje is eléri a csúcsot, ami szintén elősegíti a méhnyálkahártya vastagodását.


A megtermékenyítés bekövetkezte esetén ez a folyamat fokozatosan felerősödne, a megtermékenyítés elmaradásakor viszont – változatlanul magas ösztrogén szint mellett – a sárgatest két hét alatt visszafejlődik, progeszteron termelése lecseng, helyén kis heges góc marad, egyúttal az ösztrogén szint is csökken és bekövetkezik az endometrium ( méhnyálkahártya) szétesése és vérzése, azaz egy új menstruációs ciklus kezdődik.

2012. ápr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, csak annyi helyen olvastam már, hogy megjött nekik mégis terhesek lettek amit én is ritka esetek egyikének gondolok, de azért szerettem volna mást is megkérdezni.
2012. ápr. 13. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!