Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy alacsony a...

Lehetséges, hogy alacsony a progeszteron szintem?

Figyelt kérdés
Folyamatosan barnás, pecsételő vérzésem van, minden menstruáció előtt, kb egy hétig, néha tovább is. Majd amikor rendesen megjön, 4-5 napig tart. Szóval gyakorlatilag két hétig vérzek, az utóbbi időben szédültem is amikor megjött rendesen. A ciklusaim nem szabályosak, általában 30-35 naposak. Voltam már több vizsgálaton, elméletileg a hormonjaimat rendben találták. Voltam hüvelyi ultrahangon, szedettek velem 6 hónapig fogamzásgátlót, de az sem segített, annyi volt a különbség, hogy akkor nem a mensturációt megelőző napokban véreztem, hanem kb 14. nap körül. De akkor is több napig. Mellette híztam, és iszonyatos hangulat ingadozásaim voltak. Külföldön vagyok, itt nem adtak nekem semmit a laboreredményről, csak annyit mondtak, hogy normális. Nem tudom az értékeket, de nekem fura, mert elvileg a progeszteron szint függ attól hogy a ciklus melyik felében vettek vért, nem? Hogy mondhatják rá, hogy normális, ha azt sem kérdezték meg, hogy épp menstruálok-e, vagy a ciklus hanyadik napján vagyok? A szédülés miatt a vasamat is nézték, de az szintén rendben volt. Szóval elvileg minden jó, minden normális. De mégsem derült ki, hogy mitől vérzek két hétig. Ami szerintem abnormális, és nekem elég kellemetlen is. Két hónap múlva készülök haza, Magyarországra, találtam már magánlabort, ahova el akarok menni. Nem szültem még, 3-4 év múlva tervezünk babát, a tüneteim miatt érdekelne, hogy tényleg ez lehet-e a bajom. Volt ilyen másnak is, vélemény, tapasztalat? 28/N

2012. ápr. 16. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nekem volt ilyen problémám és barnázásom is miatta, nekem kúpokkal kezelték, de a laborerdeményekhez sajna nem értek.
2012. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szóval nálad akkor a progeszteron hiány okozott ilyen tüneteket? Hogy derült ki, hogy ez a probléma? Vérvétel, vagy más vizsgálat során?
2012. ápr. 16. 10:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A progeszteron-hiányt tudtommal csak a ciklus bizonyos napján (nyilván a luteális szakaszban) vett vérből lehet megállapítani.
2012. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

első vagyok. nekem nem vettek vért, a nődokinak elmondtam a panaszaim és ezt adta

[link]

2012. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy gondolom, hogy bizonyos időszakban lehet csak megállapítani, hogy van-e progeszteron hiány. Ezért is fura nekem, hogy amikor itt (Anglia) csináltak laborvizsgálatot, csak azt mondták, hogy rendben van, normális, de semmi konkrétat nem tudok, hogy milyen hormonokat néztek, vagy milyen érték volt... Fura.

Megnéztem a hüvelytablettát, amit belinkeltél, lehet hogy nekem is ilyenre lesz szükség. Majd meglátjuk, mit mutat az otthoni laboreredmény. Bár nem tudom még hogy két hónap múlva éppen a ciklusom melyik időszakában leszek, amikor el tudok menni vizsgálatra, mivel nem pontosak a ciklusom... de majd meglátjuk. Köszi a válaszokat. :)

2012. ápr. 16. 17:07
 6/13 anonim ***** válasza:
én linkeltem be neked a kúpot...egy tanács...irj a www.orvostudakozo.hu oldalon Hamvas dokinak, hátha segitsegedre lesz
2012. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Írtam az orvosnak, kíváncsi leszek mit válaszol majd, köszi a tippet! :)
2012. ápr. 17. 20:43
 8/13 A kérdező kommentje:

Kaptam választ: "Orvoshoz kellene fordulnia, de figyelemmel kellene lennie arra, hogy ne csak doktor legyen kedves Tünde. Látatlanban sajnos nem tudok Önnek segíteni. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"

Hát ezzel nem mentem sokra. Mindenestre neked köszönöm a tippet! :)

2012. ápr. 17. 22:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez annyit jelent, hogy ez vszínűleg probléma, amit kezelni kellene, de ehhez olyan doktor kell, aki "orvos".

Mármint arra céloz, hogy hozzáértőbb orvost kellene felkeresned, mert eddig úgy néz ki, csak olyanokkal találkoztál, akik vették a diplomájukat..

Egyébként ha kicsit részletesebb választ szeretnél, akkor esetleg a másik nődokinak írj az oldalon, dr. Lázár Erikának. Ő sokkal részletesebben le szokta írni a dolgokat, mint Hamvas:)

2012. ápr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát úgy látszik a nyári szabadságomat azzal tölthetem majd, hogy rohangálok az orvosokhoz. Nem is bánom csak, derüljön már ki végre, hogy mi okozza ezt a sok vérezgetést. Most is már lassan két hete vérezget, és még nem is jött meg rendesen, nagyon idegesítő. :S
2012. ápr. 18. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!