Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem rendszeres a menstru...

Miért nem rendszeres a menstruációm? Mik lehetnek az okai és hogyan tudnám "beállítani"?

Figyelt kérdés
18 éves múltam és még mindig nem rendszeres a menstruációm. Terhesség biztosan kilőve. Akkor meg mi lehet a probléma? Hogyan tudnám kideríteni? A nőgyógyász meg tudná mondani, hogy mi bajom lehet?

2012. ápr. 19. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mit jelent nálad a "rendszertelen"?
2012. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű néhány vizsgálat után meg tudja mondani, és talán gyógyszert is tud rá javasolni,ami beállítja!
2012. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Több mint 2 hónapja nincs meg.
2012. ápr. 19. 20:42
 4/15 anonim ***** válasza:
De többször is előfordult már ilyen, vagy amúgy rendszeres, és most az egyszer kimaradt?
2012. ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Többször is előfordult. Van, hogy 3 hónapot is kimaradt. Ugye most márciustól nem volt meg, de előtte szépen megjött (pár hónapig egyfolytában, 20-a körül...). Most pedig semmi és nem tudom mi tévő legyek vagy, hogy egyáltalán mitől van ez az egész :S
2012. ápr. 19. 20:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyuginyugi:) Próbáljuk kicsit szűkíteni a dolgot.

Van-e más problémád a rendszertelen vérzésen kívül? (Erősebben szőrösödsz-e, mint a lányok általában? Van-e súlyfelesleged? Nem vagy-e székrekedéses? Nincs-e nagyon zsíros bőröd? Nincsenek-e pattanásaid? Nem hullik-e hajad?)


Mikor jött meg az első vérzésed? Amikor megjön, akkor meddig szokott tartani? Mennyire görcsölsz olyankor?


Ezek a kérdések nem kíváncsiságból fakadnak, a válaszok alapján próbálok meg elindulni, hogy mi lehet a gond, és hová kellene fordulnod.

2012. ápr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pattanások nagyon ritkán jönnek rám, általában akkor mielőtt megjön és igen, néha hullik a hajam is, de szerintem annyinak ki is kell, szóval nem csomósan hullik. Ha a legelső vérzésemre gondolsz, kb 12-13 lehettem. Ha pedig mostanságra érted, akkor Február 21-én reggel 9 órakkor és 26-a reggel múlt el. Kb 6-7 napig szokott meg lenni. És iszonyúan görcsölök szinte a sírás keringet, ill. megy a hasam is az első 2 napban
2012. ápr. 19. 21:03
 8/15 anonim ***** válasza:
40 éves leszek és a mai napig rendszertelen. Hormonális dolgokat egyéb ok miatt nem szedhetek. Említettem már több dokinak is, de semmi. Volt, aki azt kérdezte : Magának ilyen?
2012. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is egy nőgyógyászati vizsgálat javasolt, a szervi eltérések kizárására. Ez alatt leginkább egy UH-t értek.


A rendszertelen menzesz leggyakoribb oka azonban vmilyen hormonális eltérés. Ez lehet akár pajzsmirigy alul- vagy túlműködés, akár vmi más is.

Emiatt egy hormonális kivizsgálás is indokolt lenne.

Ennek egy részét el tudja végeztetni a nőgyógyász is.


Viszont sajnos sokszor találkozom azzal, hogy a nőgyógyász úgy nagyjából magasról szarik a probléma okára, ha az illető nem szándékozik teherbe esni.

Adnak fogamzásgátlót, hogy attól "beáll", aztán kalap-kabát.


A probléma ezzel az, hogy bár a szedése alatt tényleg rendszeresen lesz az illetőnek vérzése, igazából nem a saját ciklusodat rakja helyre.

Egyszerűen kikapcsolja a ciklusod, és a hormon folyamatos adagolásával ill. megvonásával megszabott időközönként egy menstruációszerű vérzést hoz létre.


A probléma ezzel annyi, hogy az okot nem szünteti meg, csak elfedi a tünetet. A nő boldog, hogy rendszeres a ciklusa (mert sajnos kevesen tudnak arról, hogy a tabletta nem a saját ciklust rakja helyre...).

Aztán mikor eljön a babaprojekt ideje, akkor abbahagyja a tablettát, és döbbenten veszi észre, hogy a ciklusa ugyanolyan rendszertelen, mint a szedés előtt, sőt, gyakran még rosszabb is. Aztán lehet mászkálni ideoda, hogy ugyan kezdjenek vele vmit.


Emiatt én azt javaslom, hogy ha a doki ezt a verziót javasolja, akkor keress fel egy endokrinológust, aki alaposabban kivizsgál hormonügyileg és megpróbálja az okot kideríteni és azt kezelni.


(Azért azt hozzáteszem, hogy vannak olyan menzeszproblémák, amiknek a hatékony kezelése tényleg a fogamzásgátló, de ez akkor is csak vizsgálatok után derül ki. Ha meghallgat és rögtön rámondta, hogy szedjél tablettát, akkor azért erősen el kell gondolkodni, hogy biztos megfelelő orvoshoz mentél-e).

2012. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
78%-os: Neked mennyire rendszertelen? Van már babád? Spontán sikerült teherbe esned?
2012. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!