Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz vagyok, rendszertelen a...

Szűz vagyok, rendszertelen a menzeszem. Jó ötlet a nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Anyám barátnője szerint felesleges, mert szűz vagyok. Szerinte e miatt a a végbelemen keresztül vizsgálnának meg (logikátlan nekem, sőt butaság). E miatt nem viszi még a lányát.


18l



2012. ápr. 13. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes nögyógyászt felkeresni. A szüz lányokat sok esetben végbélen keresztül vizsgálják, de ha szükséges, akkor hüvelyen keresztül is, természetesen sokkal óvatosabban, mint a nem szüz nöket. De a rendszertelen vérzés esetében sok esetben emellett hormonszint meghatározást és egyebeket is néznek.
2012. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez tényleg butaság, ilyet még nem hallottam. A végbeled egész máshova vezet, nem a méhedbe (remélhetőleg :D), hogy vizsgálna ott meg? Mennyire rendszertelen? érdemes elmenned vele nőgyógyászhoz szerintem, csak ne hagyd, hogy felírjon fogamzásgátlót és ennyivel haza is küldjön! A fogamzásgátló erre nem megoldás, csak tüneti kezelésnek jó. Ki kell vizsgáltatnod magad rendesen, hogy mi okozza a rendszertelenséget.
2012. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kajak vizsgálnak végbélen kersztül? o__O Én voltam szűzen nőgyógyásznál, de rendesen hüvelynél vizsgált, ilyet nem is hallottam még, hogy végbélen keresztül is lehet.
2012. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség a végbélen keresztüli vizsgálat.

Ugyanis persze, máshová vezet, viszont nagyon közel fekszik a hüvelyhez és a méhnyakhoz, így a bélfalon keresztül tökéletesen kitapintható.

Szüzeknél szokták ezt alkalmazni, ha a hüvelyi vizsgálat nem kivitelezhető. De ált. azért inkább a hüvelyit részesítik előnyben, csak kisebb eszközökkel.


Viszont rendszertelen vérzés esetén amúgy is a legtöbbet egy hormonszint mérés, illetve UH mond Az UH-t pedig lehet hason keresztül is végezni (bár néha szükség van hüvelyi vizsgálatra is, mert hasin nem látszódik rendesen).


Mennyire rendszertelen a vérzésed? Van-e más panaszod ezen kívül?

(Van-e túlsúlyod? Mennyire zsíros a bőröd? Vannak-e pattanásaid? Esetleg erősebben szőrösödsz-e, mint az átlag lányok? Nem vagy-e nagyon fáradékony, hízásra hajlamos, székrekedéses?)


Érdemes a rendszertelen vérzéssel orvoshoz fordulni, mert ha nagyon rendszertelen, az kezelendő probléma. Viszont manapság sajnos nehéz olyan orvost találni, aki foglalkozik is a dologgal.

Ugyanis a legtöbben felírnak fogamzásgátlót, hogy szedjed, attól beáll. Csak azt nem mondja senki, hogy a tabletta nem beállítja, hanem leállítja a ciklust, és csak elfedi a problémát, nem kezeli. Aztán abbahagyás után nagyobb lesz a baj, mint előtte.

2012. ápr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pedig a szüzeket általában végbélen át vizsgálják, mivel ott ki tudják tapintani a méhet, meg a járulékos szerveket.
2012. ápr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]

"...Abban az esetben, ha szűz nőn kell kismedencei vizsgálatot végezni, az orvosnak két lehetősége van: a hüvely helyett a végbélbe vezetve mutató ujját, a vizsgálat hasonlóképpen elvégezhető, mint hüvelyi úton,..."

2012. ápr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Több, mint 2 hónapja jött meg. Gyakran kimarad 1-1 hónap. Nyáron is asszem csak kétszer jött meg...
2012. ápr. 13. 20:06
 8/12 anonim ***** válasza:
20.00-ás vagyok, a többi kérdésre is válaszolj kérlek, akkor könnyebben tudok segíteni.
2012. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Van-e túlsúlyod? van

Mennyire zsíros a bőröd? nem zsíros

Vannak-e pattanásaid? nincsenek

Esetleg erősebben szőrösödsz-e, mint az átlag lányok? nem

Nem vagy-e nagyon fáradékony, hízásra hajlamos, székrekedéses? közepesen vagyok fáradékony, közepesen hízásra hajlamos, nem vagyok székrekedéses


De nekem kicsit bizarr, hogy a végbelemben fog turkálni. Nem kérhetem, hogy hüvelyen keresztül vizsgáljon?

2012. ápr. 13. 20:13
 10/12 anonim ***** válasza:

De:) Egy nőgyógyászati vizsgálat nem fog megártani, de emellett inkább egy endokrinológust javaslok.

A hormonokhoz ő ért jobban, ő a szakember, és feltehetőleg hormonproblémád van.

Pl. lehet pajzsmirigy alulműködésed, az csinálhat rendetlen menzeszt, és hízásra is eléggé hajlamosít.


Semmiképpen ne fogadj el mindenféle vizsgálat nélkül fogamzásgátlót, mert az a problémádat nem fogja megoldani. Inkább tényleg egy endokrinológust keress.

2012. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!