Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fajdalmas a vakumos...

Nagyon fajdalmas a vakumos abortusz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 18:25
1 2 3
 11/21 glaslo1 ***** válasza:
7%
----JAVASLOM OVIDON VAGY ÓVSZER!!!!!--BÁR EGY KICSIVEL KORÁBBAN DE GARANTÁLTAN FÁJDALMATLAN!!-SŐT...-ÉS ILYEN KÉRDÉS NEM MERÜL FEL!!!!!
2012. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az abortusz altatásban történik. Utána erős menstruációs fájdalom-szerű érzés a jellemző, mivel a vákumos embrió eltávolítás után mindenképpen kaparás következik, hogy a méhnyálkahártyát eltávolítsák, valamint a méhet összehúzódásra késztessék. Ezután méhösszehúzó szert is kapsz, ami a fájdalmat generálja.

Remélem, segítettem.

2012. ápr. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig el a válaszokat,mert némelyik igen demagóg...lehet az enyém is az, csak finomabb módon. Nem érdekel hogy Angol tudósok mit mutattak ki az embrió fájdalomérzetéről, egyet viszont igen. Valami egyenlőre visszatart téged, hiszen egy komoly döntés előtt mérlegeltél. Valamit elengedni könnyebb, mint végigcsinálni, de én örülök hogy élhetek, és jó hogy nem vette el tőlem ezt a lehetőséget senki a fogantatásom után. Dönts belátásod szerint.
2012. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Gábor54 válasza:
Maga az abortusz nem fájdalmas, mert valamiféle narkózisban végzik. Előtte-utána, igen, föntebb írták, hogy mi okból. A több válasz fél-, vagy akár teljesen off. Álljon hát itt egy "féloff" viszontválasz ezekre: Nincs semmiféle Isten, aki elszámoltathatna bárkit bármiről. Azt az emberek (szűkebben: a magyar emberek)közösségének kell megtenni, amennyiben szükséges. Ezen vélt-várt ítéletek összessége válik bennünk ún. lelkiismeretté - amellyel bizony a szociálisan fejlettebb "állatok" is rendelkeznek. A magam részéről a megelőzés föltétlen híve vagyok, az abortusz létjogosultságát csak akkor ismerem el, ha a terhesség bűncselekmény következménye, vagy 90%-os valószínűséggel olyan súlyos károsodással születne, ami nem tenné lehetővé számára az egészséges, emberi életet. (Előbbi esetben az "elismerés" feltétlen, az utóbbiban NEM - gondoljunk pl. Hawkingra. Utóbbi esetben ezért csak a súlyos értelmi fogyatékossággal születők esetében támogatnám feltétlenül az abortuszt.)
2012. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hát, ha itt most ezek a "helyes-e az abortusz"-féloffok mennek - ami úgy látszik törvényszerű minden olyan kérdésnél, ami az abortusszal kapcsolatos - az előző válaszadóval szemben azt kell, hogy mondjam, hogy az abortusz valóban nem jó megoldás, de még mindig a relatív legjobb azokban az esetekben, ha terhesség kihordását és a gyerek megszületését valamelyik fél (akár a férfi, akár a nő) átgondoltan, alapos módon, és határozottan ellenzi. Azt gondolom, hogy a már megszületett emberek érdekei mindig előbbre valók, mint a még meg nem született, vagy a már elhunytaké, bár nyilván őket is megilleti valamilyen fokú törvényes védelem. De ez - szemben a már megszületett és még nem meghaltakéval - soha nem abszolút.


Szóval, ha a férfinál és nőnél csak zöld vagy sárga jelzés van, akkor a szülésen kell gondolkodni, ha valamelyiknél is határozott piros, akkor viszont a művi abortusz a relatív legjobb lépés.


Egyébként én maradnék mérceként az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatánál, ami így kezdődik:

"Minden emberi lény szabadnak SZÜLETIK, és egyenlő méltósága van"

2012. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 saveme ***** válasza:
0%
Az is az elkurvult erkölcs, és a mögötte álló sátán munkája, hogy normálisnak gondolhatja ma valaki azt, hogy ha nem rajong a leendő gyerekéért, vagy mert azt gondolja, hogy nem idilli családba születne bele, akkor opció lehet a gyerek elpusztítása. És az sem kóser egyébként - akármilyen humánusnak is gondolják már sokan-, hogy pl. egy nemi erőszakból születendő gyermeket joggal ki lehet végezni. Aki öl, az gyilkos. A fej homokba dugása nem mentesít senkit.
2012. ápr. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%

Hát, kedves kérdező és előző, ez erősen nézőpont kérdése, nekem inkább azzal van súlyos erkölcsi aggályom, aki két ma élő ember életét teszi tönkre, vagy legalábbis kockára egy embrióért - arról nem is beszélve, hogy később a megszületett gyerek sem lesz feltétlen hálás ezért az akcióért, nem túl jó dolog ám szeretetlen gyereknek lenni, vagy akár magunkat hibáztatni...


Szóval az van, hogy az embrió az embrió, az ember az ember, az emberölést meg a hatályos törvény definiálja kötelező érvénnyel mindenki számára. Ami azon belül van, az a saját meggyőződés és lelkiismeret kérdése.

2012. máj. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
81%
saveme, te az abortuszt nem tudod elfogadni, én meg az olyan demagóg szövegtől vagyok rosszul, mint a tiéd. Igen elferdült a gondolkodásod és messze kerültél a valóságtól meg a realitástól. Lehet a sátán tette ezt veled?? :-DD
2012. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 saveme ***** válasza:
31%

Az is egy opció még, hogy örökbe adják a gyereket születés után. Sokan várnak ám gyerekre, mert nekik nem jön össze.

Egy ilyen ismerősöméknél 3 lurkó is van, példamutató család.

2012. máj. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
50%

Valóban egy opció az örökbeadás is, ami általában akkor kerül előtérbe, amikor a művi abortuszra már nincs lehetőség. Egyfelől ugye akkor ki kell hordani azt a nem kívánt terhességet annak minden (itt egyértelműen negatív, hisz nem kívánt) vonzatával együtt, másfelől nem lezárt, hanem nyitott történetet eredményez a nők többségét sokkal inkább rosszul érintve (nyilván ez nem általános, vannak kivételek), a harmadik, hogy az örökbefogadó akármilyen jó ember is, nyilván csak önmagára tud kötelezettségeket vállalni, a gyerekre nem. A gyerek bármikor feltűnhet tizenév után a biológiai szülő életében, esetleg fenekestül felforgatva azt.


Ezek idáig az objektív tények, ezen túl van pár szubjektív ellenérzésem is az örökbefogadás intézményével kapcsolatban, szóval a művi abortusz és az örökbeadás között általánosságban én a művi abortuszt preferálnám, amíg arra lehetőség van - már ha nem ütközik az illető elveivel.

2012. máj. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!