Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire hatásos az escapelle...

Mennyire hatásos az escapelle esemény utáni tabletta?

Figyelt kérdés

Még megvan..

Pénteken jött meg, és ma, azaz hétfőn reggel történt a baj.. kiszakadt az óvszer, de a barátom nem ment el még.

Észbe kaptunk, rögtön irány az orvos, és sajnos annyit kellett keresgélni rendelő orvosra, hogy az "aktus" után 4-5 órával vettem be, de mint mondtam, nem került közvetlenül belém sperma.

( kb 8kor, vagy maximum 7 órakor történt a dolog, és 11óra körül vettem be )

Szerintetek van esély arra, hogy mégis összejön a baba?:S



2012. ápr. 30. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Semennyi... azért nem ártana egy kis biológiát is tanulni, mielőtt ekkora hormonadaggal sokkolod a szervezeted... Menstruálsz, ráadásul a barátod nem is élvezett beléd. Tabletta nélkül sem estél volna teherbe, de most hogy bevetted, kizárt, hogy terhes lennél. Ha mégis, az már Jézus szeplőtelen fogantatásával vetekedne.

Egyébként meg nem véletlenül 72 órás tabletta a neve...

2012. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem már bevenni is butaság volt.

4. napon úgy teherbe esni, hogy beléd sem élvezett...nem mondom, hogy 0% az esély, mert a biológiában nincs 0%, de bizony erősen konvergál hozzá.

Terhes nem leszel, de a hormonrendszeredet lehet elintézted egy jóidőre.

2012. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát elég nagy hiba volt bevenni:) Azért 72 órás tabletta mert a bevétele után 72 órán át megakadályozza a peteérést. Mivel te éppen menstruálsz, elég csekély az esélye, hogy a következő 10 napban peteérésed lett volna, ráadásul így hogy beléd sem élvezett, az a minimális esély is tovább csökkent. Az esemény utánival talán bátran kijelenthetjük, hogy 0,00001%-ról lecsökkentetted az esélyt 0,0001-re. Ezek után valószínűleg pár hónapig össze-vissza fogsz menstruálni.
2012. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A barátom szülei pedig teljesen megvannak győződve arról, hogy terhes lehetek..:/
2012. máj. 5. 22:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor a barátod szülei nem túl erősek biológiából.

Nincs kizárva sosem a terhesség, de azért ennek az esélye jelen esetben igen csak elhanyagolható. És mint mondtam, bevenni is teljesen felesleges volt.

2012. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jóval nagyobb az esélyed egy alapos fertőzésre. Menses alatt (mivel nyitva a méhszáj, és érzékeny a nyálkahártya) nem tanácsos szexelni.
2012. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én ezt a tablettát aktus után 32 órával vettem be. Nem lettem terhes. Megnyugodhatsz.
2012. máj. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!