Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Életemben először megyek...

Bozsikrisz kérdése:

Életemben először megyek nőgyógyászhoz, mit kell mondani, milyen vizsgálatra jöttem?

Figyelt kérdés

Még szűz vagyok, és ez lesz az első nőgyógyászati vizsgálatom. Tudom, hogy van ilyen rákszűrés, meg gondolom van általános kivizsgálás...vagy hogy működik, ha a doki kérdezi, hogy miért jöttem, akkor mit mondjak?

Nincs semmi bajom, csak egy sima vizsgálatot szeretnék, amit ha jól tudom évenként kell csináltatni. És kérjek rákszűrést is? Vagy azt automatikusan vizsgálják?


Előre is köszi a válaszokat, és bocs, ha nagyon bénának tűnök a témához:)


2012. máj. 2. 09:20
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy találtam 1-2 ilyen kérdést...

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__28696..


Nekem nincs semmi panaszom, nem akarok fogamzásgátlót felíratni...

2012. máj. 2. 09:30
 2/28 anonim ***** válasza:
38%
Mondd, hogy szeretnél egy szűrővizsgálatot, hogy megbizonyosodj róla, hogy egészséges vagy.
2012. máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
38%
Hány éves vagy? Élsz már nemi életet?
2012. máj. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
25 vagyok, és még nem feküdtem le senkivel. Szeretnék szűzen férjhez menni.
2012. máj. 2. 09:34
 5/28 anonim ***** válasza:
43%
Ez nagyon szép dolog, hogy egy lány szűzen akar férjhez menni! :) Kár, hogy egyre kevesebb ilyen lány van! :) Te legalább megbecsülöd magad, és vársz az igazira! :)
2012. máj. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Oh, nem ilyen reakcióra számítottam... Köszönöm, nagyon jól esett a válaszod! ;)
2012. máj. 2. 09:42
 7/28 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy szűrésre jöttél, és azt is feltétlenül mondd meg, hogy szűz vagy.
2012. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
15%

"Magyarországon például az évenkénti szûrés igénye rögzült a szakmai köztudatban, emellett azonban

- a megszokáson túl - szinte semmi sem érvel.

Egy, az IARC által szervezett munkacsoport 8 európai és kanadai, egymástól függetlenül szervezett szûrôprogram adatait elemezte. A követési idô meghaladta az elsô vizsgálattól számított 10 évet.

Az elemzett programok összesen 1,8 millió asszony szûrôvizsgálatának a tanulságait sûrítették (Day 1986). Arra a kérdésre kerestek választ, hogy egy megbízhatóan (biztosan) negatív citológiai kenetvizsgálat mennyi idôre nyújt védelmet az invazív méhnyakrák keletkezése ellen. Azt találták, hogy az évenkénti, valamint a két, illetve 3 évenként ismételt szûrôvizsgálat protektív hatása között alig van különbség, és még az 5 évenkénti szûrés is jelentôs védelmet nyújt"

2012. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
31%
Ha először mész, akkor női orvost javasolnék, aki elött sokkal elviselhetőbb a vetkőzés és a terpesztés, mint egy idegen férfi elött, és kizárt hogy "beszóljon", hogy ilyen korban már illik nem szűznek lenni, mint ahogy már több ffi dokinál megtörtént itt a fórumon is...
2012. máj. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
8-nak: 1986-ban feleennyi HPV fertőzött volt. Manapság kb akárhol összeszedheted a vírust. A TB kasszának bizonyára jobb lenne, ha csak 3 évenként finanszírozná a szűrést, és társadalmi szempontból talán igazad is lehet a linkelt szöveggel - az a pár haláleset, ami a csak 3 évenként végzett szűrés miatt előfordul, nem oszt, nem szoroz ugye. Csakhogy az egyén szempontjából hasznos az évenkénti szűrés. Egy ismerősöm - állandó partnerrel, akivel elsők voltak egymásnak - évenként jár szűrésre, mégis, 27 évesen rákmegelőző állapot miatt műteni kellett. Szerencsére épben sikerült a kimetszés. De képzeld csak el, ha 3 évig vár... Akkor talán már menthetetlen. Szóval igazad is van, meg nem is.
2012. máj. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!