Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menjek el nőgyógyászhoz?

Menjek el nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
15 évesen voltam először nőgyógyásznál,mert addig egyáltalán nem volt mensesem.Ekkor elvégeztek egy csomó vizsgálatot:(vérvétel,ultrahang..)amik nem mutattak ki semmilyen problémát.Végül kaptam egy hétre elegendő hormontablettát "próbaként"ezután pedig várnom kellett,mert azt mondták,hogy úgy is meg fog jönni majd természetesen.Nos nem tudom mi lehet a gond de azóta egyáltalán nem volt vérzésem.Lehet, azért mert sovány vagyok és fejletlen, vagy mert túl sokat idegeskedem?A barátnőm szerint minél hamarabb vissza kellenne mennem a nőgyógyászhoz,de én még várnék vele.
2008. ápr. 20. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most mennyi idős vagy? Szerintem kicsit furcsa, hogy 15 évesen még nem jött meg. Amikor a gyógyszereket kaptad, akkor volt vérzésed és utána nem volt, vagy akkor sem volt? Az biztos, hogy belejátszik az, hogy túl sovány lehetsz, illetve, hogy idegeskedsz. Szerintem is menj vissza az orvoshoz, ezt ki kell vizsgálni, mert különben lehet, hogy nem is lehet majd gyereked. Viszont sok nő van, akinek hormonkészítményt kell ahhoz szednie, hogy havonta menstruáljon. És olyanok is vannak, akik nem menstruálnak egyáltalán (bár ez ritka). De mindenképpen ki kell vizsgálni, és addig ne hagyd magad lerázni, amíg meg nem mondják, hogy meg fog-e jönni, vagy kell a gyógyszer, vagy mi van, meg hogy lehet-e ettől függetlenül gyereked majd.
2008. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik bnöm elmult 16 és még neki sincs. volt dokinál ö is de elvileg nicns semmi baja
2008. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sportolóknál pl. normális lehet, hogy csak 17 évesen jön meg pl... ne aggódj sztem, akkor van baj, ha már 17-18 évesen sincs. Lehet, még nem elég érett erre a szervezeted. MOndjuk ha elmész nőgyógyászhoz, az ártani nem árthat :S
2008. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez volt anno. Hormontablettával meghozták a vérzésemet, és fogamzásgátlóval pedig rendszeresítették. Ez nem probléma.

Mindenképp menj vissz a adokihoz a problémáddal, és majd ő látja, hogy mi lesz neked a legjobb! Ne félj, biztosan nincsen semmi baj!

2008. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Most már 16 vagyok)Egyébként köszi a válaszokat:)
2008. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!