Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponnal a vízben 13 évesen?

Tamponnal a vízben 13 évesen?

Figyelt kérdés
Vizi spotokhoz mint például kajak,13 évesen használhatok tampont ha megvan?Hozzáteszem én nem szeretnék használni,de nem csinálhatom azt 30 Even át hogy amikor megvan nemmozsulok ki a házból mert fáj,nagyon erős.............
2012. máj. 2. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
én 14 vagyok és lassan 1 éve használok tampont, már a második óta,... Nem para először még én is ideges voltam, de nyugi, lehet használni mivel arra van, ugyhogy nyugodtan sportolhatsz, (vizi sportok is)... :) Remélem tudtam segiteni ;)))
2012. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 klopusz ***** válasza:

Szia!


Én a lányomnak magam ajánlottam a tampon használatát. Bár sokak szerint az állandó (már amikor megvan) használata nem feltétlenül egészséges, de mégsem falazhatjuk be magunkat, ha vizes programot csinálunk. Szóval, a lányom nyáron - ha vízparton vagyunk - használja és örül, hogy részt vehet a családi vizes "bolodságokban".


Mellesleg harminc éve használom én is, semmi bajom tőle.


Remélem, segítettem! Szép napot! :-)

2012. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A higiéniai szabályok betartásával a tamponnal vízbe is lehet menni. Persze ilyenkor nem ajánlottak a melegvizes, túlzsúfolt fürdők vagy az, hogy órákig áztasd magad, de a sportolás nem ez a kategória.

Menstruáció alatt jobb, ha természetes vizekbe mész bele ( tavak, tenger), mivel itt kevésbé szaporodnak fel a baktériumok.

2012. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a felettem szólóval! A vízben való mártózás menzesz alatt azért jár némi kockázattal még tampon használata esetén is, ezért fontos, hogy túlzsúfolt meleg vizes fürdőkben ne fürödj, ha menstruálsz! Ugyanis a meleg vízben hatványozottan terjednek a kórokozók. A tenger a legjobb ilyenkor, utána az uszoda (klór miatt), majd a Balaton. A tampon zsinórja a vizet felszívja és a bacik elkezdenek szaporodni a tamponban. A vér is segíti a bacik szaporodását.

Tehát fürdés után azonnal cserélni kell és 1 óránál többet ne legyen benn a tampon ilyenkor!


A kajak esetén az a legjobb, ha ne borulsz ugye a vízbe:) Dunában sem mártóznék szívesen, ha menstruálok.


Első 3 napot egyébként én ki szoktam hagyni, ha tehetem.

2012. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen!:)))))))Sokat segitettek!:))))
2012. máj. 2. 14:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Sőt, csak tamponnal mehetsz vízbe! De ha kijössz, azonnal vedd ki.
2012. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi,azt tudom :DDD De érted,azért igy tettem fel hogy ha vizben vagyol nem lesz e bajom a tampontol............:'DDamugy köszi!:)))
2012. máj. 2. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!