Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kérdések tamponnal kapcsolatba...

Kérdések tamponnal kapcsolatban. Segítség?

Figyelt kérdés

Szeretnék tampont használni, mert munkahelyen izgek-mozgok, elég kényelmetlen a betét és gyakran véres lesz a bugyim széle. Tampon + betét kombinációt szeretnék az "erősebb" napokra. Sosem használtam tampont, lenne egy pár kérdésem!


1.) Mindig az jut eszembe, amikor az iskolában azt a kísérletet csináltuk, hogy vizet tettünk egy pohárba, bele cérnát és egy idő után a cérna másik vége is nedves lett, azon keresztül szivárgott a víz az asztalra. A tamponnal nem történik ugyanez? Elrémít a gondolat, hogy egy idő után a tampon zsinórjának a végén kiszivárog a vér! Bár lehet, hogy csak túl élénk a fantáziám... :D


2.) Elég erős szokott lenni a vérzésem, tamponcserekor nem buggyanhat ki a vérem a bugyira / nadrágra?


3.) Tamponcserekor nem lesz véres a kezem? Ha igen, mit kell tenni? Pl. Hogy húzom fel a bugyimat, ha nem tudom egyből megmosni a kezem, mert a csap külön van?


4.) OB tampont szeretnék használni, nem szakad el a zsinórja? Akik régóta használják, azoknak hányszor szakadt el? Nem vagyok az a fajta aki szívesen turizik magában, úgyhogy nem hiszem, hogy ki tudnám magamnak szedni ha beleszakad, eléggé félek... :/


2012. ápr. 6. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

1.) Nem fog a végéről kiszivárogni a vér, de ha félsz, tegyél be egy tisztasági betétet, vagy zsepit.

2.) Nem hinném, hogy kibuggyanna, de miután kihúzom a tampont, mindig meg szoktam magam törölni.

3.) Az ujjad mindenképpen véres lesz, amelyikkel a tampont felhelyezed, de azt letörlöd WC-papírral, és fel tudod húzni. Ha béna vagy, és marokra fogod a tampont, amikor kiszeded, nem rögtön WC-pepírba csavarod, akkor az egész tenyered olyan lesz.

4.) Nekem eddig, még hál' istennek egyszer sem szakadt el, de mielőtt felhelyezed, meg kell egy kicsit rángatni a zsinórt, hogy nem csusszan e ki.

Ha benned is marad, akkor meg kell várni, míg teljesen megtelik, majd ha ez megtörtént, erősen nyomni kell, és kicsusszan.


De egyszerűbb lett volna venni egy doboz tampont, és elolvasni a benne lévő tájékoztatót.


16/L

2012. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem ne használj tampont, mert eléggé egészségtelen, sok nőgyógyász óva int tőle. Éjszakai vastag(!) szárnyas betétet próbáltál már? (A bellának van iylen betétje, illetve régen a libressenek volt, nem tudom most van e)
2012. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Na nézzük sorjában:


1. Igen, megeshet. A tampon sem kivétel a fizika törvényei alól. De ha megfelelő időközönként cseréled a tampont, akkor ez nem fog előfordulni.


2. Kibuggyanhat, de ez sem szokott gyakran előfordulni. Erősebb napokon esetleg ezt elkerülendő tamponcsere alatt ideiglenesen leteregetheted a problémás részen a bugyid toalettpapírral.


3. Normál esetben nem lesz véres a kezed, hisz nem a tampont fogod meg, csak a kihúzószálat, amire meg ugye az első pont alatt leírtak érvényesek. Ha már átázott a kihúzószál is, akkor megeshet, hogy kerül 1 csepp vér a kezedre - de ezt le tudod törölni nedves törlőkendővel, ami ugye sosem árt, ha van nálad (főleg mensi alatt), vagy végső esetben a kabinban azért van klotyópapír, vagy legalább egy papírzsepi nálad.


4. 10+ éve használok ob-t, és hogy lekopogjam, még soha nem szakadt el a kihúzószál

2012. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1, Ha időben cseréled, nem lesz ilyen gond... :) De mivel vérzésednek megfelelő méretű tampont használsz, ez elkerülhető.

2, Nem hinném, hogy ilyen történne, bár én mindig megtörlöm magam közvetlen.

3, De, az ujjad az lehet, meg max a tenyered, ha megmarkolod. Én úgy szoktam, hogy vagy zselés kézfertőtlenítőt használok, vagy wc papírral megtörlöm a kezem, így nem lesz a bugyim véres. Ajánlom ezt a módszert neked is :)

4, Nekem még sose szakadt el, pedig már az elejétől kezdve tampont használok. :)


15L

2012. ápr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

1. Dehogynem. Ezért kell alá betét vagy tisztasági. Én sem értettem soha egyébként (meg most sem értem) hogy miért mondják, hogy a tamponnal nehezebb átázni. Hát ha nem lenne a bugyimban mindig betét is, biztosan átáznék mindig, hiszen nem tudok akármikor cserélni.


2. De. Ügyesen kell kivenni:D


3. De. Én úgy szoktam, hogy megtörlöm WC-papírral, aztán kezet mosok.


4. Nekem sose szakadt el. Meg kell rángatni, mielőtt felhelyezed és kész. De ha véletlen elszakad, akkor is ki tudod magadból nyomni a tampont.

2012. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

1.Előfordul, hogy a kihúzószál véres lesz, mert lecsurog rá egy kicsi.De erre van a tisztasági betét, hogy felfogja.Nem kell sok vérre gondolni, csak pár csepp.


2-3.De véres lehet a kezed.Én úgy szoktam kivenni, hogy fogok egy papírzsepit és azzal együtt húzom ki a tampont és abba becsomagolva dobom ki.Találd fel magad.Töröld meg a kezed.Nadrágra bugyira nekem még nem buggyant ki, mivel én zsepivel együtt húzom ki.


4.Én nem OB-t használok hanem gagyibbat és nem szakad el azoknak sem.Akkor az OB-nak sem hinném, hogy elszakadna.De mielőtt feldugod magadnak megkell rángatni a szálat.


Nem egy nagy kunszt használni egyébként.Ne félj tőle.Én tangával+tisztasági betéttel használom és sosem volt semmi gond.Az intim betét régen mindíg átázott és pecsétes lett a gatyám, de ezzel sosem.Éjszakára mondjuk betétet használok, ha már nappal tampont.


Vegyél nedves törlőkendőt és azzal is megtudod törölni magad+a kezed is.

2012. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem a cérna vége soha nem lett véres, azzal húzom ki a tampont, nem buggyant ki, hiszen a tampon felszívja a hüvelyben levő vért, soha nem lett véres a kezem, de lehet kapni nedves törlőkendőt, azzal megtudod a kezed törölgetni mielőbb felhúzod a bugyidat, nekem még soha nem szakadt el a zsinór.

Ha erősebb napokon tampont és betétet vagy vattát is használsz, nem lehet gond.

2012. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De hogy a francba nem lesz véres a kezed?? Mármint kihúzáskor oké, de a következőt vmivel fel kell rakni...és a hüvelyedben marad vér akkor is.
2012. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Okés, kösz mindenkinek. :P Tudom én, hogy nem egészséges, de csak melóba kéne egy kis extra biztonság, a minap úgy tele lett az ÉJSZAKAI, hogy hátul kifolyt a dolog és nem tudtam mit bámulnak a vásárlók... Eladó vagyok, FEHÉR ruhában, képzelhetitek. És annyi nem volt az emberekben, hogy szóljanak, akkor vettem észre, mikor már tenyérnyi volt a folt... Nem akarok mégegyszer ilyet, nagyon kínos volt, vagy fél órát bőgtem a WC-n.
2012. ápr. 6. 16:50
 10/14 anonim ***** válasza:
szia. ajánlom a tampaxot, vagy applikátoros OB-t. attól nem leszel véres, könnyű cserélni, az ujjadat tulajdonképpen fel sem kell nyomni.
2012. ápr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!