Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használata?

Tampon használata?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok /szűz/ sok helyen hallottam, hogy nem egészséges minden nap tampont használni de néha nem ártana pl.: amikor tesi óránk van vagy ha strandra akarok menni. Hány éves kortól lehet használni? Ha szűz vagyok akkor is használhatom? Egészséges?

2012. máj. 7. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Minden nap? :O
2012. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Kortól teljesen független, direkt úgy van kialakítva,hogy szűz lányok is használhassák.

Amire oda kell figyelned,az,hogy viszonylag sűrűn cseréld ki.

2012. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%

Engem a nőgyógyászom minden egyes alkalommal figyelmeztetett, hogy csak betétet használjak.

Persze fiatalon és és használtam tampont pláne, ha nyár volt és fürödni mentünk a tóra.


Viszont tény, hogy veszélyesebb, mint a betét, hiszen a kórokozók könnyebben feljutnak a hüvelyeden keresztül a szervezetedbe, ráadásul a bomló "halott" vér is a testeden belül van.

Ha mindenképp használni akarod, cseréld gyakran, moss kezet előtte-utána és ha szűz vagy, a mini-t válaszd.

Valamint amikor csak teheted betétet használj.

2012. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. máj. 7. 11:44
 5/17 anonim ***** válasza:
4%
A tampon használatát a menzesz megjövetele után hosszabb ideig még nem tanácsolnám. Ahhoz, hogy biztonsággal tudd használni, jobban meg kell ismerned a testedet, és a szervezetedben ilyenkor végbemenő változásokat. Ehhez idő kell! Eleinte éppen elég megszokni a menzeszt, és az ezzel járó kellemetlenségeket. Később, amikor már rutin szerű lesz ez a havi esemény valóban meg lehet próbálni a tampon használatát. A szüzességet nem lehet tőle elveszíteni. Mielőtt azonban belevágsz a tampon használatába, kérj segítséget tapasztalt, idősebb nőismerőseidtől / anyukádtól, nővéredtől, idősebb barátnődtől stb. /
2012. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha tiszta kézzel csinálod, és maximum 4-6 órát van bent egy tampont, akkor nem nagyobb a "kockázata" mint a betétnek.

A betétben a vér oxigénnel érintkezve gyorsabban bomlik, ráadásul a nejlon még jó párás környezetet is teremt (nincs légáteresztő betét, mert az a vért is átengedné, szedjétek szét, nejlon van az alján!), tehát itt is van vertőzésveszély, ha így nézzük.

Ha meg úgy nézzük, hogy a menstruáció nem egészségtelen folyamat, akkor meg tudjuk, hogy kellő körültekintéssel senkinek nem lesz semmi baja, ha meg mégis, az gyógyítható, ha valaki időben elmegy a dokihoz.

Egyébként én több nőgyógyásznál jártam az elmúlt 15 évben, egyik sem tiltotta a tampont. (A tisztasági betétet, az intim zuhanyt, az intim törlőkendőket és lemosókat viszont annál inkább, azoktól leszel beteg, nem a tampontól. Nem kell tönkretenni a hüvelyflórát, és akkor nem leszel fogékony a fertőzésekre.)

Természetesen van olyan, hogy bizonyos egyéni esetekben nem lehet tampont használni, pl. ha valakinek méhszájsebe van, de ez nem jelenti azt, hogy a tampontól méhszájsebet lehet kapni. Illetve ha valaki nem bírja, akkor ne használja - de ez nem igaz mindenkire.

Tudni kell, hogy már Kr. előtt is használtak a nők tampont, persze nem ob-t :), hanem kezdetlegeset.


Aki szűz, az is használhatja, de minit vegyél először és olvasd el figyelemesen a használati utasítását, akármilyen hosszú is.


Elvileg lehet vele strandolni, de nem igazán ajánlom, mert menzesz alatt nyitottabb a méhszáj, és nagyobb a fertőzésveszély. A tampon pedig átázik kb. 15 mp alatt. Véres nem leszel, de vizet beszívja, tehát bejut a hüvelyedbe a víz, és sem a Balaton, sem a strand nem olyan tiszta, hogy biztos lehess benne, hogy nem lesz semmi baj. Ráadásul a hideg víztől fájhat jobban a hasad, a meleg viz (pl. termál) pedig tilos, mert fokozza a vérzést. (Ezért nem szabad kádban fürödni menzesz alatt, csak zuhanyozni.)

Ha mégis bevállalod, akkor mielőtt bemész a vízbe, tiszta (szappannal mosott) kézzel új tampont kell berakni, bemész kb. 40 percre, és ha kijöttél, ezerrel rohansz tusolni szappannal, és utána tiszta kézzel új tampont berakni.

De szerintem azt a pár napot kibírod strand nélkül az egészséged érdekében.

2012. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
ok Köszi :)
2012. máj. 7. 12:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha nagyon muszáj, pl mozgás, vagy strand miatt, akkor használhatsz, de minden nap ne, mert az a vér, amit nem tud felszívni, csak pang a hüvelyedben, amitől elszaporodnak a baktériumok. Ugyanis a hüvely egy meleg, nedves hely, ami kiváló feltétele a baktériumok szaporodásának, és így nagyobb eséllyel kapsz el fertőzéseket.
2012. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
okés Köszi
2012. máj. 7. 12:20
 10/17 anonim ***** válasza:
Az OB tampon reklámban is mondják hogy NEM BAJ HA MINDENNAP HASZNÁLOD! a legfontosabb az hogy max 6 óráig legyen bent mert akkor viszont már tényleg nagyon veszélyes! És a betét is ugyanúgy beposhad mint a tampon.. ennyi erővel ne használja egyiket sem??
2012. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!