Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon használata tényleg...

A tampon használata tényleg egészségtelen? Vagy nem?

Figyelt kérdés

A nővérem mindig azt mondja, hogy egészségtelen a tampon, főleg szűz lányoknak. Igaz ez? Mert hol azt mondják, hogy nem egészségtelen, máskor pedig, hogy nagyon is az... Akkor kinek higyjek? Mi az igazság?


Estére amúgy sosem használok, csak napközben, mert higiénikusabbnak és kényelmesebbnek találom.


16 éves gimnazista lány:)


2011. nov. 6. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Okozhat méhszájsebet. Az meg nem túl jó dolog.
2011. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

hát de nem tolom fel annyira nagyon! :O

de szűzként nem ajánlott? vagy mi?

2011. nov. 6. 15:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy szűz vagy-e vagy sem. Szerintem nem jelent fokozott kockázatot. Max átszakítja a szűzhártyát, de az tök mindegy.

De amúgy a tampont igen is feltolod addig, mert addig KELL feltolni.

2011. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

jajó, bocsi, azt nem gondoltam,hogy ANNYIRA feltolom... a szűzhártyámat különben meg nem szakíthatja már át, mert az kb. 2 éve átszakadt magától... :S


de amúgy én szeretem a tampont. és neten is olvastam,hogy tévhit,hogy egészségtelen...:)

2011. nov. 6. 15:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy szűz-e, vagy sem.

Olyan szempontból egészségtelen, hogy a vér ott a hüvelyedben kezd el bomlani, ha sokáig benthagyod ugye TSS is lehet belőle(gondolom olvastad a téjékoztatót).

Ennek tudátában attól én még használom.

2011. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tartsd be ami a használati utasításban van és akkor nem lesz gond.
2011. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

@utolsó előtti:

a válaszodat nagyon megköszönöm - mint ahogy mindenki másét is persze - de egy valamiben nem értek egyet. az,hogy elkezd bomlani, meg ezek, ez nem teljesen fedi az igazságot - bár tény, hogy nem véletlenül találták ki, hogy pl. a normált max. 8 órán át tarthatod fenn, a minit pedig 4 órán át...

de amúgy itt egy oldal linkje, mert közben a netről is szemezgettem, nézzétek! :


[link] :)

2011. nov. 6. 18:03
 8/12 A kérdező kommentje:

a TSS-sel pedig az a "probléma", hogy közben rájöttek, hogy lehet, hogy a tamponhasználat is elősegíti a kialakulását (ami ugye mellesleg ritka betegség), de férfiak és gyermekek is szenvednek a betegségben -> ergo nem a tampontól. de persze nem kizárható, hogy az IS (de nem csak az!!!) okozhatja...

de persze mindnent rendeltetésszerűen kell használni és akkor nincsen gond! :)

2011. nov. 6. 18:05
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván nem a TSS a legnagyobb veszély, hiszen elég ritka. De mint írtuk, méhszájsebet okozhat. A méhszájseb pedig méhnyakrákká alakulhat.

Ettől függetlenül a te dolgod, hogy használsz-e tampont. H neked az a jó, akkor használd. De felesleges a megnyugtatást várnod, attól még, hogy te nem értesz vele egyet, még lehet, hogy így van.

Te felelsz a saját egészségedért. Ha te ezzel kockáztatod, az a te dolgod. Te megkérdezted okozhat-e gondot, mi pedig elmondtuk. De te nem is választ vártál igazából, hanem önigazolást.

2011. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, tulajdonképpen a sokk perifériás keringési elégtelenség, több fajtája is van, a TSS toxikus, azaz baktériumok által termelt toxinok(méreganyagok) termelődnek túl, ennek következtében felborul a keringés.

A felelős pedig egyszerűen a bomló vér, és a normál hüvelyflórában is megtalálható baktériumok.

Nyilván más esetekben is elszaporodhatnak, és toxinokat termelhetnek a baktériumok, ezért fordulhat elő bárkinél, de gondolom nem kell magyarázni mi történne, ha pár napot benthagynád a tampont.

Csak gondoltam elég, ha lebutítva írom.

Régebben egy szexuálpszichológus mikor beszéltem erről, ő nagyon ellene volt, miszerint a hüvelyfal izmai is kicsit elernyednek ahol a tampon van, és ennek hosszú távon enyhe sorvadás lesz a vége. Erre én meg azt mondom, hogy inkább hihgiénikusabb a mindennapokban a tamponhasználat, vagyok annyira kényelmes, egyszerűen nem érzem magam tisztának betétben.


Összességben. Cseréld időben, és ne hagyd, hogy a tesód hülyítsen. Semmi különbség nincs abban, ha szűz, vagy nem szűz használja, a szűzhártyád se szakítja át.

2011. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!