Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van az, hogy egy kisebb...

Miért van az, hogy egy kisebb lányt, aki még nem menstruál, felvilágosít az anyukája, egy nagyobbat meg nem?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés a Barátok közt-ről jutott eszembe. A kis Luca, aki még nem menstruál, többet tud mint a nagyobb Timi. Timi meg is ijed, hogy mi történik vele.

2012. máj. 19. 08:43
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
92%

Anyukája válogatja. Engem egész pici korom óta "ijesztgetett" vele anyukám. Nem szerettem róla hallani, no.

Aztán 9 évesen meg is jött. Tudtam miről van szó, mégis megijedtem.

2012. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Viszont akivel nem beszél az anyukája ezekről az intim dolgokról, az még inkább megijed, mint a Barátok közt-ben Timi. Nagy felelőtlenségnek tartom, ha egy anya nem beszél erről a lányával időben!
2012. máj. 19. 08:50
 3/52 anonim ***** válasza:
66%
Nem olyan egyszerű ám az a beszélgetés... Igencsak zavarba ejtő tud lenni gyereknek is, szülőnek is. Meg aztán gyerek és szülő függő is.
2012. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Pont az a baj, hogy zavarba ejtőnek gondolják sokan. Pedig ez is a világ legtermészetesebb dolga. Egy anyának kötelessége ilyen dolgokról is beszélni a gyerekével, főleg lányával, hogy ne ijedjen meg szegény kislány, hogy mitől vérzik a puncija. Ahogy a Barátok közt-ben Timi is azt hitte, hogy meg fog halni.
2012. máj. 19. 09:01
 5/52 anonim ***** válasza:
7%
Te próbáltad már?
2012. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
86%

Én két gyereket neveltem fel, akik már 20 és 21 évesek...

Már egészen kiskorukban felvetődött a kérdés : miért mások a fiúk, mint a lányok?...

Erre is válaszolni kell a szülőknek és már itt, ekkor el kell kezdeni a felvilágosítást (természetesen mindig a gyerek kora szerint haladva)...


Egyáltalán nem zavarba ejtő az ilyen beszélgetés, ha a szülő kellően komolyan veszi!...

Remek felvilágosító könyveket lehet kapni, már 6 éveseknek is szólót, tele aranyos rajzokkal, de nem elég csak a könyvet a gyerek kezébe nyomni, a kérdéseire is válaszolni kell!...


Amúgy meg az iskolákban is van egészségügyi óra, ezt a Barátok közt-ben elfelejtették, tehát manapság már egy kislány sem olyan tudatlan, mint a Timike!... :-))

2012. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek a 09:12-es válaszolóval! Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. máj. 19. 09:14
 8/52 anonim ***** válasza:

"Egészségügyi óra" mint olyan nincs, biológiát tanulnak majd 5. osztálytól. 4.-ben tanulnak először kicsit mélyebben az emberi testről, de ott még nem szerepel a menstruáció.

Egy 9-10 éves gyereknél már előfordulhat - az viszont csak 3.-4. osztályos, tehát az iskolában erről még -tanártól- nem hallott.

2012. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Pont azért lenne kötelessége az anyáknak felvilágosítani a lányokat, mert egyre többen vannak, akik már 9 évesen menstruálnak, amikor még iskolában nem is tanulnak róla. A felvilágosításnak sem egy beszélgetésnek kellene lenni, hanem a gyerekek minden kérdésére őszintén kell válaszolni már óvodás kortól!!!
2012. máj. 19. 09:26
 10/52 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked van gyereked?
2012. máj. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!