Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van az, hogy egy kisebb...

Miért van az, hogy egy kisebb lányt, aki még nem menstruál, felvilágosít az anyukája, egy nagyobbat meg nem?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés a Barátok közt-ről jutott eszembe. A kis Luca, aki még nem menstruál, többet tud mint a nagyobb Timi. Timi meg is ijed, hogy mi történik vele.

2012. máj. 19. 08:43
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs és nem is lehet gyerekem. :(
2012. máj. 19. 09:32
 12/52 anonim ***** válasza:
91%

Sajnálom, hogy nem lehet.

De mivel nincs, nem tudhatod, hogy abban a pillanatban, amikor felmerül ez a téma, hogyan viselkednél.

Nekem van egy lányom és nemrégen kezdtünk bele az ilyen "nagylányos" dolgok megbeszélésébe. Elnevetgéli, viccnek veszi az egészet -8 éves- így nem egyszerű komolyan beszélni a témáról. Nekem is megvolt a magam elképzelése róla, hogy hogyan csinálom majd. Sosem titkoltam el semmit, minden kérdésre válaszoltam, de a "hagyjál már, hülyeség, ne viccelj" nem könnyíti meg a dolgot.

2012. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled. Én mind a 3 lányomnál,már 9 évesen megtettem. Nem volt nehéz,mert mindig is megbeszéltünk mindent. Fokozatosan jutott el hozzájuk a dolog,nem a "nagy beszélgetés,gyere ide" formában. De lenne egy kérdésem: Mi volt a Barátok köztben tegnap? Csak annyit láttam,hogy csókolózni akarnak :D Köszi! :)
2012. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Nem láttam tegnap a Barátok köztöt, sőt igazából február óta nem láttam, csak neten néztem bele az egyik részbe. Pont abba, amelyikben Timikének megjön a menstruációja. :)
2012. máj. 19. 10:41
 15/52 anonim ***** válasza:
Köszi! :) Visszanéztem szerdától a részeket. Szegény Timi(ke). :) Amúgy hány éves lehet? 9-10? Kb. 1-2 hónapja gondolkodtam vajon ez bele lesze-e építve a sorozatba. De én teljesen azt hittem Nóra megértőbb lesz és elmagyaráz neki mindent...Hát nem. Gondolom Ő is így tudta meg az intézetben. ;) Köszi még egyszer!
2012. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:

én is úgytom van ijen óra de komolyan hogy mondják meg

-Gyerekek valamikor elkezd vérzeni a puncitok.....

az osztálytársam 6.-os nővérének tampont meg betétet adtak

az orvosi vizsgálaton azt kérdezték megjött-e már a mellszex?

2012. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
kérnék egy kis tájékoztatást az anyukáktól mert 12 leszek ,otthon szó sincs erről köszönöm a tájékoztatásokat!
2012. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Szerintem azt nyugodtan lehet mondani, hogy a nagylányoknak havonta pár napig vérzik a puncijuk. Ez nem betegség jele, hanem éppen ellenkezőleg. Így készül fel a szervezetük arra, hogy majd felnőtt korukban kisbabájuk lehessen. A felnőtt nőknek akkor vérzik a puncijuk, amikor lehetne gyerekük, de nem akarnak.
2012. máj. 19. 12:31
 19/52 A kérdező kommentje:
Kedves 12:29-es Válaszoló! Mit szeretnél tudni pontosan?
2012. máj. 19. 12:33
 20/52 anonim ***** válasza:
81%

Az én apukám elmagyarázta nekem a magam szintjén és anya is.A Nórának elkellett volna mondania, mert az elég fura hogy egy 10 éves lány nem tudja mitől vérzik, és sír, hogy megfog halni.Nekem még nem jött meg soha, de szinte mindent tudok erről.


A kérdésre válaszolva: Igen, mostanában az van, hogy a mensi csúnya, ezért nem kell róla beszélni, mert ez rossz dolog (mondjuk nem lehet túl kellemes), de szerintem természetes, és nem kell az anyukáknak félniük attól, hogy hogyan mondják el.Majd ha 9 - 10 éves lesz, a gyerek szintjén szépen elmondjuk, elmagyarázzuk a dolgokat és csá.Nem az van ma már, hogy egy 10 éves kislány elkezd vergődni, hogy "Jujjj, meghalok, ááá, neee, anya segíts, vérezni fogok néhány év múlvaa" xD. Az Alíz lehet, hogy nem olyan határozot anyuka, de elmondta a Timikének a Nóra helyett, hogy először nem áll be rendesen, és majd ha beáll minden hónapban ez fog történni.A Nóra meg túl dramatizálja az egészet, mert olyan maradi.És lám, a Timi se halt meg, attól, hogy az Alíz részletesen elmondta mi fog történni.A Nóri meg a mensiből ekkora botrányt csap.


11/L

2012. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!