Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még nem menstruáló lányok!...

Még nem menstruáló lányok! Hogyan képzelitek el a helyzetet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem lehet befolyásolni, de mindegy.Mikor szeretnétek hogy megjöjjön? Hol? Milyen betétet szeretnétek először használni? Te még kibővítheted, mindegy, csak jó részletes legyen.


Ha összegyűlik 5 válasz, én is leírom.


11/L



2012. máj. 20. 19:25
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:

No én jópár éve menstruálok már...Nekem otthon jött meg, olyan betétet használtam amit anyukám (Libresse-t) ha jól emlékszem.

Azt tudom, hogy már én is aliv vártam, hogy megjöjjön, mert már majdnem mindenkinek megjött az osztályból csak nekem nem.

Azóta rájöttem, milyen kicsi buta voltam. Most minden hónapban azt kívánom, bárcsak a fiúk menstruálnának :D


Eleinte nem fájt a hasam, kb 18 éves korom óta majd meghalok első nap. Irritálnak a szagok, hányingerem van, fáj a hasam. Nem olyan mókás, mint hiszed.


22-L

2012. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Eltudom képzelni, de én nagyon kíváncsi vagyok, mert ez egy új korszak az életünkben.Köszönöm válaszodat, jöjjön olyan is, aki még soha nem menstruált.
2012. máj. 20. 19:40
 3/56 A kérdező kommentje:
Nem ír senki???
2012. máj. 20. 19:57
 4/56 anonim ***** válasza:
88%

Én is menstruálok már, de kicsit közelebb vagyok még az elejéhez, mint az előző.

Volt egy időszak, amikor nagyon szerettem volna, hogy végre megjöjjön, mert attól már "nagylány" leszek, és az milyen jó. Aztán amikor megjött, akkor pont nem ez a korszak volt, egyszerűen akkor épp nem is gondoltam rá. Azt hiszem, azt akartam, hogy olyan 14 éves koromig jöjjön meg, hülyeség, de azért mert azt hittem, hogy a barátnőmnek (aki egy évvel idősebb nálam, tehát akkor 14 éves volt) már megjött. (Később kiderült, hogy nem, sőt neki kb. 1 naptári évvel később, tehát 2 évvel idősebben jött meg, mint nekem)

Azon nem gondolkoztam, hogy hol szerintem, de ha mégis, tuti azt akartam, hogy otthon jöjjön meg. Végül duplán jó lett, mert nem csak hogy otthon, hanem szünetben jött meg, tehát sehova nem kellett mennem, vagy ilyesmi.

A betétekről meg azon kívül, hogy egyszer eláztattam egyet szórakozásból, nem sokat tudtam, úgy gondoltam, majd jó lesz anyáé. Azóta meg változott, és most Libresse-re esküszöm.

Plusz még annyi, hogy úgy rémlik, hogy volt egy olyan időszakom(még eléég kicsi voltam), amikor azt hittem, hogy ha valakinek egyszer megjön, akkor utána folyamatosan vérzik. Hál' Istennek ez nem így van:)

Meg még, hogy kb. 11 éves koromtól készültem arra, hogy megjön(13 évesen jött meg), és nagyon rosszul esett, amikor a barátnőm kinevetett, hogy nekem úgysem kell betét, minek hoztam magammal a táborba.

Egyszer meg beraktam egy tisztasági betétet, hogy kipróbáljam milyen, de pont edzés előtt, és nem tudom, hogy csináltam, de nagyon rosszul, és össze-vissza elcsúszkált, nagyon zavart. (Annak példájára, hogy negyedikben az egyik osztálytársam elmesélte, hogy az anyukája mondta neki, hogy rakjon be egy betétet, hogy szokja, milyen érzés. Én akkor még azt hittem először, hogy a cipőbetétre gondol:DD)

15/L

2012. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:

Én 4 hónapja menstruálok, már nagyon vártam, mert osztyálytársaimnak megjött már. Én nekem az Always betét nem vállt be, mert zavart, hogy "csörög". Libreeset használok

Szerettem volna, hogy otthon legyek, amkikor megjön, és ne suliba, és így is lett. Anyukám meg pont az ajtó előtt volt, így szóltam neki. Először én nem is voltam biztos benne, hogy az a mensi. Nagyon stresszes voltam, remegtem is, nem hittem, el, hogy megjött. Előtte úgy egy hónappal volt már a bugyimon valami fehéres-barnás, nem tudtam hogy mi az. Persze fehérfolyásom már régóta volt. Úgy a második nap lett belőle elegem, de azért kicsit boldogabb vagyok, hogy már megjött, mert így nem vagyok ilyen lemaradott.

De annyi gond van vele... :(

12/l

2012. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:

Fura, de én is remegtem. És nekem még aznap elegem lett belőle.:S

a 15/L

2012. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én az alwayst meg a Libresset fogom kipróbálni, mert az nagyon kedvelt, gondolom, nekem is jó lesz.Igaz, hogy amíg szűz vagy nem használhatsz tampont, mert átszakíthatja a szűzhártyád?
2012. máj. 21. 17:26
 8/56 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ez nem igaz. De javítson ki valaki, ha tévedek.

És akkor leírod, hogy te hogy képzeled el a menstruációt? Csak mert írtad, hogy leírod, ha összejön 5 válasz!

12/l

2012. máj. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
A tampon nem a szüzesség miatt nem jó megoldás, hanem azért, mert az a vér, amit nem tud felszívni, csak pang a hüvelyben, és így elszaporodnak a baktériumok, aki fertőzéseket okozhatnak!
2012. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
*amik fertőzést okozhatnak. Előző voltam.
2012. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!