Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem jön meg rendszeresen a...

Nem jön meg rendszeresen a menstruációm. Miért? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Leírok minden részletet, hátha kihagynék valamit, ami pont a kiváltó ok lehet.

Szóval júliusban abbahagytam a fogamzásgátló szedését, kb másfél évig szedtem. Mikor beszedtem az utolsó szemet, ugye rá 3-4 napra meg is jött, aztán semmi. Október-november környékén összeszedtem egy jó kis gombás fertőzést. De abból már kigyógyultam hála az égnek. Aztán jártam szépen magánrendelésre, hogy megtudjam, vajon mi lehet a bajom. Terhes nem lehettem. Az orvos a fogamzásgátlóra fogta, hogy bezavart a hormonháztartásomba. Azt mondta, hogy vagy várok a csodára, hogy megjöjjön, vagy újra elkezdem szedni a fogamzásgátlót. (...De én ezt nem értem, miért szedjem megint azt, ami így elrontotta a hormonális működésem?? Az nem fog rendbe hozni) Megmondtam neki, hogy nem vagyok hajlandó gyógyszert szedni újra. Írt fel nekem valami hormontablettát, ami beindítja újra a menstruációm. 10 napig kellett szednem, majd rá egy hétre meg is jött. Aztán megint csak semmi.

Március elején kórházba kerültem. Egyik este annyira görcsölt a hasam, hogy alig tudtam elaludni, aztán másnap reggel is annyira, hogy nem bírtam felállni, végigszenvedtem a napot, de este bevittek az ügyeletre, mert már megijedtünk, hátha vakbél. Nem az volt. A kórlapomra "hüvely heveny gyulladása" volt ráírva. Bent voltam 2 napot, mondtam az orvosoknak, hogy rendszertelen a menstruációm. Napi 6 gyógyszert adtak. Miután hazajöhettem, másnap megjött. Azért jöhetett meg, mert a 6 gyógyszerből az egyiket talán erre kaptam? Aztán azóta megint semmi. Március óta.

A múlthéten elmentem a magánorvosomhoz, de egyre csak azt akarja belém beszélni, hogy lehet terhes vagyok. De nem vagyok az! És már kicsit idegesítő, meg tudat alatt már tényleg kicsit félek is attól, hogy mi van, ha mégis. (19 éves vagyok, most érettségizek, előttem a továbbtanulás, nem akarok még most babát, de szerintem ez érthető is.) Ha meg már kicsit idegesen mondom neki, hogy márpedig nem vagyok terhes, akkor meg egyre csak azt hajtogatja, hogy szedjek újra fogamzásgátlót. De nem értem, hogy azzal miért oldódna meg a problémám...

Most írt ki nekem megint ilyen 10 napig szedendő gyógyszert, ami beindítja. Miután megjön tőle várok, amíg másodszorra megint megjön. Ha nem jön meg másodszorra, akkor elmegyek kórházba, mert úgy tűnik magánrendelésre, vizsgálatonként 5000 Forintért nem érdemes...

Volt már valakinek ilyen panasza? Jó lenne már a végére járni ennek.



2012. máj. 22. 22:45
 1/4 anonim válasza:

Húú,ez elég furcsa,de több dolgot sem értek.


1.) "Mikor beszedtem az utolsó szemet, ugye rá 3-4 napra meg is jött, aztán semmi." Ez azt jelenti,hogy utána,októberig-novemberig semmi? Vagy hogy??


2.)Ha terhes lennél,már réég kiderült volna nyilvánvalóan!! Ha ennyire erre gyanakszik az orvos,Istenem,miért nem csinál egy uh-t? Ez a doki felejtős...


3.) Sajnos,igen,tapasztalat,h ilyenek a mai nőgyógyászok (is)...Menj el egy magánrendelésre,mert amiket írtál,sajnos nagyon durva...Nem tudom,nem lehet-e, hogy olyan fogamzásgátlót írt ki az orvos még anno,ami a te szervezetedre nem volt jó hatással?! Pl. vérvétel volt? Meg a szükséges uh,vizsgálatok...?

Mert nem akarlak megijeszteni de egy rossz,v.rosszul választott fogamzásgátló rengeteg kárt okozhat,köztük még akár meddőséget is...SOS magándoki,amint lehet! Sajnos itt szükség van arra a plussz kiadásra,de az egészség mindennél fontosabb...És nyugi...szerintem tuti nem lehetsz terhes,hisz mint írod,régóta nem jön meg,szóval ha más tünet nincs...ez szinte kizárt!

18L

2012. máj. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem. Júliusban bevettem az utolsó szemet, meg is jött ugye tőle, de aztán már másodszorra nem. Október-november környékén csak gombás lettem.

Ez az orvos tényleg nem csinált velem semmit. Voltam már nála kb 6-szor ez a problémám miatt, de talán csak 2-szer vizsgált meg... Nem küldött ultrahangra, nem küldött vérvételre, nem csinált semmit. A fogamzásgátló kiírásakor is csak a hasára csapott, és ajánlotta a Stodette nevű gyógyszert. Nem vetetett tőlem vért. Pedig magánorvos!!! És neves magánorvos, nem hallani róla rosszakat, de ez amit velem csinál/csinált...

Amúgy most megijesztettél ezzel :(

2012. máj. 22. 23:19
 3/4 anonim ***** válasza:
en duphastont kaptam hogy megjojjon.fogamzasgatlo lehetett volna a masik de en se szednem soha tobbet,3.peteeres serkento de attol hamarabb eshetsz teherbe.igy maradt a tuneti kezeles.doki szerint szules es a fogyokura abbahagyasa utan megszunhetnek az ilyen verzeskimaradasok.
2012. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De a későbbiekben teherbe tudok majd esni?
2012. máj. 28. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!