Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha van rendszeresen és pontosa...

Ha van rendszeresen és pontosan évek óta menstruációm, akkor lehet PCOS-em?

Figyelt kérdés

Ez valahogy nem fér bele a fejembe...

Voltam nőgyógyásznál és mondtam neki, hogy elég fura helyeken szőrösödöm ott ahol lányok általában nem szoktak, tehát a pocimnál, mellemen stb. utána megnézett ultrahanggal és azt mondta, hogy apró kis ciszták vannak a méhemen, tehát PCO szindrómám van. Amikor hazaértem utánanéztem ennek az egésznek és az elsődleges jele ennek a betegségnek az, hogy nincs normálisan menstruáció. Nekem 10 éves korom óta rendszeresen megjött, soha nem maradt ki és nem is késett. Akkor most mi van? :S Nem volt elég alapos az orvos? Meg az sem tisztázódott még bennem, hogy akkor ezzel a betegséggel most mit kell csinálnom? Hol tudom ezt kezeltetni? :/Kérlek segítsetek. Kétségbe vagyok esve! 17/L


2012. márc. 18. 22:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A petefészkedben van ciszta, de lényegtelen, csak mondom.

A PCO egy olyan betegség, ami igen széles skálán mozog. Vkinek a fő tünete a szőrösödés, de van menzesze, de van olyan, akinek az a fő tünete, hogy nincs vérzése.


De azért a PCO-t nem ennyi alapján kellene diagnosztizálni. Ki kell zárni más betegségeket, hormonvizsgálatot csinálni, nem csak UH-val megnézni és a hasunkra csapni, hogy PCO...


Keress egy normális orvost, mert közel sem biztos, hogy ez PCO.

2012. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Itt pl. a 3. (lapszám szerint 138.) oldalon leírja, hogy 20%-ban a PCO csak hyperandogenizmus (szőrösödés, pattanások stb.) és policisztás petefészek formájában jelentkezik.

2012. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ. igen, az lesz, keresek egy orvost, aki mindent pontról pontra elmagyaráz.
2012. márc. 18. 23:05
 4/19 anonim ***** válasza:
Ja most nézem, a linket kihagytam:D [link]
2012. márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Keress egy endokrinológust, mert nem biztos hogy ez a bajod, illetve van-e bajod, mivel van, aki egyszerűen szőrösebb típus és kész. De ezt csak hormonvizsgálattal lehet igazolni.
2012. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem 11 éves korom óta rendszeres a vérzésem csak pár nap csúszás volt néha, mégis több ciszta volt a petefészkemben. Azt mondta a doki, hogy a petesejt nem érik meg nálam, hanem félúton megáll és cisztává alakul. Ezek néha felszívódnak, aztán újabbak alakulnak ki.


Ezt egy belgyógyásznak is el kellene mondani, aki elsősorban ezekkel foglalkozik:


fokozott szőrnövekedés, hajhullás, pattanások

túlsúly

menstruációs zavarok

PCOS

meddőségi problémák (férfi és női)


Lehet javítani az állapotodon. Inzulinszintet kell nézni, mert lehet, hogy ott is van valami gond, aztán jöhet a diéta, vagy tabletta.

Nekem azt mondták, hogy természetes úton nem is lehet gyerekem, pedig a másik szobában alszik a kislányom, aki teljesen véletlenül fogant és természetes úton.

2012. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

ez miatt lettem a legidegesebb, utolsó válaszló, amit neked is mondtak, hogy nem lehet majd csak nagyon nehezen gyerekem és teljesen kiborultam, napikig sírtam, de utánaolvastam és rengeteg PCO-s kismamáról olvastam.

Nem is értem, hogy lehet egy orvos ilyen :S Hogy lehet képes ilyet mondani egy korombeli lánynak :/ Nem tudja, hogy ez hogyan érint miket? :/

2012. márc. 18. 23:18
 8/19 A kérdező kommentje:
*minket
2012. márc. 18. 23:19
 9/19 A kérdező kommentje:

Az a fura, hogy nekem igazából egyik sincs.

Szóval se túlsúlyom, a bőröm is szép, szerintem a vércukorszintemmel és az inzulinommal sincsen semmi baj :/ csak annyi, hogy olyan helyeken szőrösödöm , ahol nem kéne :S :D

2012. márc. 18. 23:20
 10/19 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként meg úgy szeretnék beszélgetni korombeli lányokkal, akiknek ugyanilyen probélmájuk van, mint nekem, szóval, hogy ők is PCOS-ok vagy valami hasonló tüneteik vannak,mert akiket itt olvasok az oldalon mind jóval 25 év felettiek, akiket inkább már a babavállalás miatt aggaszt ez a dolog.
2012. márc. 18. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!