Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy néz ki a hólyagtükrözés...

Hogy néz ki a hólyagtükrözés (cisztoszkópia)? Légyszi akinek már volt! (Lány)

Figyelt kérdés

Pontosan

- mit csinálnak

- mit lehet érezni kellemetlen-e, fáj-e

- meddig tart

- mennyire kell levetkőzni

- milyen testhelyzetben pontosan

- előtte utána kell-e valamire figyelni, hogy kell odamenni


Kérlek, ne tippeket írjatok, hanem beszámolót, tehát akinek már csinálták!!

Köszi!


2009. jún. 29. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
2009. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hú hát borzalmas kellemetlen....nekem 2-szer csinálták,mind a kétszer volt hólyagnyaki gyulladásom.Tele hólyaggal kellett mennem,úgy teleittam magam,hogy a vizsgálószékbe-ugyanolyan mint a nőgyógyászati szék-alig bírtam beleülni.

A lábakat leszíjazzák,és egy fémpálca szerűséget felvezetnek a húgycsövön át a húgyhólyagba,és körbenéznek hogy minden rendben van-e.Már az,amikor elkezdik felvezetni a húgycsövön a pálcát iszonyú.....fuuuuuu bőgtem az első alkalommal,kezem ökölben,nem tudtam máshogy elviselni,viszont a második alkalommal tudtam,hogy sajnos milyen kellemetlenségre számítsak,így lelkileg teljesen fel voltam készülve erre.Tehát a második alkalommal egy fokkal "jobb" volt,de rájöttem,hogy akármilyen pozitivan is próbálok hozzáállni,a hólyagtükrözés nem válik jóbarátommá.

Az első horror volt....végigkaristolta,égette a húgycsőt,plussz kellemetlenségnek számított az is,hogy tele a hólyagom teljesen,tartani kell,nehogy szájon pisiljem az urológust,de a vizsgálat végén az a jó az egészben,hogy amikor húzza ki azt a kamerás pálcát a hólyagból, "leereszti" a pácienst,azaz a hólyag teljes tartalmát egy tálba kifolyatja,és úgy szállsz ki a vizsgálószékből,hogy tök üres már a hólyagod:)

Én már urológián időset és fiatalt egyaránt láttam sírva kijönni hólyagtükrözésről,középen szorongatva.Nagyon rossz érzés ahogy ott belül bolygatják:-(

Annyit még,hogy első tükrözés után még 2 napig nagyon csípett,fájt a pisilés,viszont a második tükr-nél mikor utána már kellett pisilnem jóval utána(tehát végülis első pisi)egyáltalán nem csípett,és nem is fájt.NEM TUDOM miért volt ez az orbitális különbség érzésben.

Viszont azt nagyon rossz dolognak tartom,hogy nem készitettek fel kielégitően a dokik,a kérdésemre,hogy mennyire fáj a tükrözés,azt mondta több is,hogy semmiféle fájdalom,v. kellemetlenség nincsen.Hát tudod bemész nagy vidáman a vizsgálóhelységbe ezzel a tudattal,és tök ellenkezőjét tapasztalod-nem kis sokk.

Utólag az orvos azt mondta,hogy azért fájt nekem annyira az első tükrözés,mert volt egy gyulladás a hólyagban....hát a második tükrözés is fájt(közel nem annyira mint az első)és akkor is volt gyulladásom.Erről ennyit...mindegy,a lényeg,hogy túl vagyok rajta,de ha egy szóval kellene kifejezni hogy milyen vizsgálat ez,azt mondanám rá,hogy FOGCSIKORGATÓAN kellemetlen(na jó 2 szó volt)....sajnos sok jót erről nem tudtam elmondani:(

2010. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok,és kiegészítem azzal,hogy utólag megsúgta az orvos,hogy örüljek,hogy nem férfi vagyok,mert nekik még ennél is rosszabb ez a vizsgálat,mivel a húgycsövük kanyargósabb,és hosszabb,mint a nőknek.Egy jóbarátunk(ffi) szerencsétlen szinte minden hónapban az urológia törzsvendége folyamatos vesekő termelődés miatt,és hát neki nagyon sokszor csinálnak hólyagtükrözést.A szegény pali(55 éves) vizsgálat alatt be van nyugtatózva,és a szájában van mindig valami gumiszerű játék,amit széjjelharaphat vizsgálat alatt,mert annyira rosszul viseli.

Természetesen vannak egyének,akiknek szinte meg se kottyan ez a vizsgálat.Akiknek a fájdalom tűrő küszöbük magasabb,jobban átvészelik ezt.Embere válogatja.Én nagyon rosszul tűröm a fájdalmat/kellemetlenséget.

A vizsgálat-tehát ha onnan számítjuk,hogy a doki elkezdi bevezetni a pálcát a húgycsőbe-nem több,mint 2-2,5 perc,de lehet hogy kicsivel kevesebb.

Olyan a testhelyzet,hogy háton fekszel,és a 2 lábad bele van helyezve egy nőgyógyászati székbe,tehát mind a 2 lábad külön-külön van,terpeszben fekszel,és vizsgálat alatt,akármilyen kellemetlen/fájdalmas is,nem szabad mozogni.Én elmozogtam a fájdalom miatt,és kaptam szépet a fejemre.

A vizsgálat előtt már 2 nappal el kellett kezdenem antibiotikumot szednem,hogy nehogy a vizsgálat miatt valami fertőzést elkapjak.Pontosan nem emlékszem,hogy hány napig kellett összesen szednem a tablettát.Figyelni valamire?Nekem nem kellett semmire.Tudom hogy nem hangzik valami jól a beszámolóm,de sajnos én ezt tapasztaltam,hazudni nem fogok.

2010. febr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
51%
Sziasztok mindenkinek! Azért irok nektek, mert úgyérzem, hogy nem árt. Rövid leszek. Egyéb okokól hólyagtükrözésre kellett mennem a mai napon 2010. márc 9-én. Mindent elolvastam amit ezzel kapcsolatban irtatok. Nagyon féltem a vizsgálat előtt. Annyi rosszat irtatok, hogy mostmár igy túl a tükrözésen érzéstelenitő nélkül, kijelenthetem nem fedi a valóságot amiket olvastam. Nagyon kellemesen csalódtam!!! Azt irnám meg őszintén, hogy ez a vizsgálat ENYHÉN KELLEMETLEN!! Semmi több. Ne higgyetek amiket irnak. Valószinű a fájdalom küszöbük nagyon alacsony. Ezzel nem akarok senkit bántani, de meg kellett irnom.
2010. márc. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

18:22

Te úgy,mi így..

Nem fedi a valóságot..szerintem meg az a valóság amit írtam..mindenki máshogy viseli a fájdalmat így van,elismerem,rosszabb egy vesegörcs,mint egy ilyen vizsgálat,de ha nincsen éppen gyulladásod a hólyag körül/ban,akkor igen lehetséges hogy csak kellemetlen.De hagyd meg a szuvenír jogot másoknak,hogy leírják a tapasztalataikat!Köszi!

2010. márc. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőhöz csatlakoznék, nekem is fájdalmas volt, szóval tényleg a fájdalomküszöbön múlik, és a gyulladástól. Én is utána jártam előtte, sokat olvastam a neten, és nekem azok a szörnyű dolgok, amiket írtak, sajna azok jöttek be. Szerencsés, akinek csak kellemetlen, de azért fel kell készülni szerintem arra, hogy rossz lesz, és akkor még lehet kellemes csalódás!
2010. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Sziasztok. Lehet, hogy még valakinek segítek a válaszommal. Volt egy cisztoszkópiás vizsgálatom, amire csak azt tudom mondani, hogy valóban csak enyhén kellemetlen volt. Róvid ideig tartott, kicsit kellemetlen volt, olyan testhelyzetben végezték, mint egy nőgyógyászati vizsgálatot. Utána 3-4 vizelás alkalmával kicsit csípett, meg egy picit vérzett. Nekem ennyi volt. De utána, mert alhasi műtétre kellett menni, a sebész elküldött egy olyanra, hogy a hügyholyagon keresztül a vesékbe, a vesevezetékeken keresztül sztenteket tegyen az urológus. Na ez már mókásabb volt. Azt is olyan műszerrel végezték, mint a cisztoszkópiát, és a húgyhólyagon keresztül előbb az egyik, majd a másik vesevezetékbe vékony csövet helyeztek. Idáig még nem is volt gond. Ez se volt sokkal rosszabb mint a cisztoszkópiás vizsgálat. Utána volt nagyon rossz, mert az idegen testet a szervezetem megpróbálta kidobni. Így megtudtam, milyen az, amikor valakinek elindul a veseköve... erős görcseim voltak, és állandó vizelési inger. Na de a fájdalomcsillapító ezen is segített. Végeredményben ettől sokkal roszabb dolgokat is elvisel az ember. Igazából bátorítani szeretnék mindenkit, akire ilyen vizsgálat vár, és nem elijeszteni. Mivel nő vagyok, ez a válasz nőknek szól. Férfiaknál nem tudo milyen a Cisztoszkópia.
2011. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!