Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 éves lány vagyok (szüz)...

12 éves lány vagyok (szüz) eddig mindig betétet használtam. Ki szeretném próbálni a tampont is de nem tudom hogy kell felrakni?

Figyelt kérdés
(részleted leírást kérnék)
2012. máj. 27. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Megveszed a tampont, és ott van benne a részletes leírás, ennyi.
2012. máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 16 voltam és szűz mikor kipróbáltam, nekem átszakadt a szűzhártám, később amikor szexuális életet éltem már úgymond nem volt probléma, hogy mikor fogok vérzeni, ha valami történik odalent. Viszont én nem ajánlanám még ennyi idősen, egyáltalán nem kellemes, sőt az elején feszítő érzés, nem bírtam elviselni magamban. Ha mindenképpn szeretnél tamponozni szólok előre, hogy, ha vékony a szűzhártyád és érzékeny vagy alul, szóval könnyen felfázol, stb, akkor a baktériumokat sokkal hamarabb össze fogod szedni tamponozás után, mivel már nem lesz ott az a kis hártya ami "átszűrje" a vízben található cuccokat. Jah, és mivel még szűz vagy, ezért a legkisebb méretet vedd meg, és, ha megtalik, kb 2-szeresére fog menőni, és nagyon figyelj a zsinórra. Pluszban nem ártana elbeszélgetned anyukáddal erről.
2012. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Helo. Csatlakozom az előzőekhez, mert én felnőtt vagyok, és nekem sem kényelmes, tehát ez előfordulhat, hogy valakinek nem kényelmes még felnőttként sem, és evvel kapcsolatos tapasztalatokkal könnyebb szembesülni és bánni felnőttként mint kislányként. Nem jó, ha ilyen zsenge, ártatlan korban efféle kellemetlenségekkel találkozik a nemi szervével kapcsolatosan - ami tamponhasználatnál előfordulhat.

Pl. amikor megtelik, feszítheti a szűzhártyát (nekem erős vérzésem van, nekem nem kétszeresére, hanem fütyivastagságúra is vastagszik), és akkor jobb, ha az ember idősebb, vagy tágabb már a szűzhártyája (ami nemi élet mellett is megmaradhat kitágulva), stb.

2012. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden tampon dobozában van használati útmutató, olyan szájbarágós, hogy pár hónap múlva már a könyöködön jön ki :D De szerintem se használj még 12 évesen, vagy ha mindenképp akarsz, akkor mini tampont használj!
2012. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%
Tampont csak akkor használj, ha nagyon nagyon muszáj, pl. strand, vagy intenzív mozgás miatt. Amikor nem menstruálsz, nyúlj fel a puncidba, hogy kitapasztald, hogy milyen a hüvelyed, és ha kell, akkor hogyan és meddig kell dugni a tampont. Ha ez már jól megy, akkor ha menstruálsz éppen akkor ha strandra mész, akkor nyugodtan próbálhatod a tampont.
2012. máj. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link] Itt mindent leír pontosan. Még csak annyit tennék hozzá, hogy eltávolításnál kellemetlen lesz, mivel a szűzhártyádba beleakad a tampon. Ezen a részen ha óvatosan áthúzod, akkor már kint is van. Nem olyan nagy cucc az egész. Elsőre mindenképpen ob mini-t használj! Egyébként meg a tampon dobozában is van egy pontos útmutató, hogy hogyan kell felhelyezni a tampont.

UI: remélem azt tudod, hogy 6 óránál többet semmiképpen nem lehet benned tampon.

2012. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!