Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az osztályommal megyünk...

Az osztályommal megyünk táborba. Ponrt azon a héten fog megjönni. és megyünk strandra is. Mit csináljak? Tampont még soha nem használtam. Mondanátok róla pár infot? és mit csináljak ha elszakad a tartózsinór vagymi? Köszii. Egy kétségbeesett lány :/

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Az én 12 éves lányom tavaly a nyaraláskor járt így, de a tamponnal sajnos nem boldogult, inkább nem fürdött. A zsinór nem fog elszakadni, javaslom, hogy olvasd el a használati útmutatót, azon minden részletesen le van írva.
2010. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szeritnem az ob-k a legjobbak. én is sokáig féltem, hogy elszakad a zsinór, de ha picit meghúzod, mielőtt felteszed, akkor látni fogod, hogy feszes, ha meg elszakad, akkor veszl másikat. 8 év használat alatt 1 ilyennel találkoztam:D szóval nem valószínű, hogy baj lesz

mini tamponnal kezdj, vagy light days-el. minden rajta van a papírján, hogy kell használni, mire figyelj. éjszakára tegyél be mellé betétet. vzíbe is tudsz vele menni. akkor van jó helyen, ha mozogsz és nem érzed. lehetetlen h bentmaradjon, a méhbe nem tud felcsúszni. ha mégis baj történne, akkor leguggolsz és nyomod kifelé, amikor megtelt. ki lehet annyira lökni, h kicsússzon. nem kell pánikba esni. nagyon ügyelj viszont arra, hogy mindig tiszta kézzel helyezd fel. nyitott a méhszáj a menstruáció alatt és könnyen összeszedhet az ember valamilyen fertőzést. remélem tudtam segíteni. 20/l

2010. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
és gyakorold előtte a felhelyezést, mert nem biztos,hogy menni fog:)nekem 15 évesen kb 1 doboz kellett mire megtaláltam a helyes utat pedig na de ez már más téma:D
2010. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.13 éves vagyok és azért nemakarom azt h nem fürdük mert kicsit cikinek érezném.főleg h nemis rendes strandra hanem élményfürdőbe megyünk.

és még azt h mennyire kell feltolni??és elég ha csk minit használok??azt mennyi időnként kell cserélni?

2010. jún. 9. 10:52
 5/11 anonim ***** válasza:
második vagyok. elsőre szűk leszel a normálhoz, ez szinte biztos. ne erőltesd, kicsit hátra kell tolni, ameddig csak tudod. nem szabad, h fájjon. érezni fogod amikor megtelt, ezt nem tudom körülírni. de sztem 3 óránként cseréld ha vízbe mentek.
2010. jún. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget(:
2010. jún. 9. 10:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Az még nagyon fontos, hogy ne izgulj, mikor helyezed fel. Lazítsd el az izmaid, tudod, mint amikor pisilsz. Sóval engedd el magad, mert különben fájni fog, és nem fog sikerülni a felhelyezés.

Sok szerencsét, és jó szórakozást.:)

18/L

2010. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gyakorolni nem igazán tudsz, mert olyankor érdemes megpróbálni, mikor erősen megvan, akkor jobban csúszik. Ha nincs meg, fel ne rakd, mert nem fogod tudni kiszedni. Csak akkor lehet, amikor van benne nedvesség, ha nincs meg, akkor pedig nincs nedvesség, még ha ki is jönne, nagyon fájna.

Mindenképp tiszta (szappannal megmosott) kézzel csináld, a wc-ajtót is zsepivel fogd meg, mielőtt felrakod. Akkor van jó helyen, ha nem érzed. Ha érzed, feljebb kell tolni. A mutatóujjaddal csináld, a mutatóujjadnak teljesen benned kell lenni, akkor lesz jó helyen. Mindenképp minivel kezdd!

Ha fürödtök, akkor közvetlenül előtte kell berakni a tampont, max. 1 órát maradhatsz a vízben, akkor kijössz, kiszedet, megmosdasz szappannal, és újat raksz be.

2010. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon figyelj arra, hogy a zsinor maradjon kint, nehogy feltold azt is.
2010. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
hát nekem ha nagyon megvan akkor a mini tampon sztem még 1 óráig sem birná de minidg használok betétet is hozzá
2010. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!